פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

טיול נעים

מפוני גוש קטיף לשעבר מזמינים את עם ישראל בחול המועד לביתם החדש

אנשי עצמונה ונצרים יערכו בחול המועד (בימים רביעי וחמישי של חול המועד פסח (4-5 באפריל) סיורים לאתרי ההקמה של ישובי ה”חלוציות” ■ כל הסיורים ללא תשלום והם ימשכו כ-90 דקות (כל אחד).
מפוני גוש קטיף לשעבר מזמינים את עם ישראל בחול המועד לביתם החדש
מפוני גוש קטיף לשעבר מזמינים את עם ישראל בחול המועד לביתם החדש

מיום היציאה מרצועת עזה מופיעים בכלי התקשורת סיפורים רבים על מפוני גוש קטיף המתקשים בהשתלבות במעגל העבודה ובמקומות המגורים החדשים. בחול המועד פסח תהיה הזדמנות לראות צד אחר של המטבע. תושבי עצמונה ונצרים, המתגוררים באופן זמני ביתד ויבול בחבל שלום, מזמינים את הציבור הרחב לסדרת סיורים לביתם החדש בישובי ה”חלוציות” הנמצאים בשלבי הקמה במועצה האזורית אשכול בנגב המערבי.

זמן קצר לאחר ההתנתקות, למרות השבר העמוק שהם עברו, החליטו אנשי נצרים ועצמונה לשמור על המבנה הקהילתי המלוכד ולעבור כקבוצה אחת לישובים חדשים. הם נענו להזמנת אורי נעמתי ראש המועצה האזורית אשכול, להקים מהיסוד את ישובי חלוצית באזור “בתול” מבחינה התיישבותית. חלק מהם כבר חזרו לעבודה חקלאית שבה הצטיינו והחלו בקטיף של ירקות ליצוא ובנטיעת מטעי פרי.

בימים רביעי וחמישי של חול המועד פסח (4-5 באפריל) יערכו אנשי עצמונה ונצרים סיורים ללא תשלום אל אתרי ההקמה של ישובי ה”חלוצית” ויספרו על החזון להקמת ישובים שישלבו עבודה חקלאית, חינוך ברמה גבוהה וחיי תרבות וקהילה ועל הביצוע בפועל. הישובים החדשים יקלטו תושבים מאזורים אחרים בארץ.

הסיורים הם הזדמנות למי שרוצים לשלב בין טיול פסח מהנה עם כל המשפחה ואפשרות לבחינה של מקום וסגנון מגורים חדש על יד הצטרפות לישובים החדשים. לצד מסלול הסיור לישובי חלוצית יערכו סיורים נוספים למשולש הגבולות ישראל – מצריים – רשות פלשתינאית, מושבי חבל שלום ומפגש עם תלמידים במכינה הקדם צבאית עצמונה.

הסיורים יצאו בימים רביעי וחמישי (4-5 באפריל) בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00 מהמרכז הקהילתי של חבל שלום (“הדיונה”). כל הסיורים ללא תשלום והם ימשכו כ-90 דקות (כל אחד).

מומלץ לתאם ולהירשם מראש באגודת חבל שלום, בטלפונים: 08-9961782/3.

לאורך כל יום רביעי, בשעות 10:00-16:00 יערך ב”דיונה” הפנינג לכל המשפחה עם הפעלות לילדים, מתנפחים, דוכנים של אמנים ומכירה של מוצרי מזון מהאזור. הכניסה ללא תשלום, אך ההשתתפות בפעילויות בתשלום.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן