איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

עושים כותרות

האם ישראל מוכנה לרעידת האדמה הבאה

על שאלה זו ינסו לענות חוקרים, גיאולוגים, ארכיטקטים ומהנדסים ביום עיון (חמישי) שמקיים המכון למדעי כדור-הארץ באוניברסיטה העברית ■ עד היום, תקפה רעידת אדמה מסוכנת את האזור אחת ל-100 שנה, ועפ”י סטטיסטיקות מעודכנות מתקרב המועד לרעידת אדמה חזקה.
האם ישראל מוכנה לרעידת האדמה הבאה
האם ישראל מוכנה לרעידת האדמה הבאה – יום עיון באוניברסיטה העברית

האם ישראל מוכנה לרעידת האדמה הבאה? זו אחת השאלות שתעלה ביום עיון שעורך המכון למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית ביום חמישי השבוע. ביום העיון ידונו חוקרים ומומחים שונים באפשרות כי רעידת אדמה הרסנית תתרחש בישראל בעתיד הקרוב, ויבחנו את מידת מוכנותה להתמודד עם אסון טבע בסדר גודל זה.

יום העיון בנושא: “מוכנות המדינה ומודעות הציבור לרעידת האדמה הבאה” יתקיים מחר יום חמישי, 25 בינואר, בין השעות 09:00 ל-15:45 אחר-הצהריים, בבניין המכון למדעי כדור הארץ, שבקמפוס אדמונד י’ ספרא גבעת-רם. יום העיון מתקיים מטעם המכון למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית ובחסות ג’רלד מ. פרידמן.

החשש מרעידת אדמה מסוכנת בישראל לא נולד יש מאין: ישראל ממוקמת לאורך השבר הסורי-אפריקאי, הידוע בעולם כאחד האזורים המועדים ביותר לרעידות אדמה. עד היום, תקפה רעידת אדמה מסוכנת את האזור אחת ל-100 שנה, ועל-פי סטטיסטיקות מעודכנות מתקרב המועד שבו רעידת אדמה חזקה תרעיד שוב את אדמת ישראל.

רעידות אדמה מתונות שהתרחשו בשנים האחרונות בישראל, העלו תהיות בנוגע למידת מוכנותה של ישראל להתמודד עם אסון טבע מסוג זה. בין השאלות שיועלו ביום העיון בהקשר זה;

• האם מבנים ובנייני מגורים בישראל יוכלו לעמוד ברעידת אדמה חזקה? מה תהיה ההשפעה הסביבתית של רעידת האדמה על מבנים ואזורי תעשייה בישראל המכילים חומרים רדיו-אקטיביים וחומרים מסוכנים אחרים?

• כיצד ישראל תוכל להתמודד עם פגיעה במקורות המים ובמובילי המים במקרה של רעידת אדמה?

• עד כמה הציבור הישראלי מודע ומוכן לאפשרות, כי רעידת אדמה גדולה תתקוף את ישראל?

ביום העיון ישתתפו גיאולוגים, ארכיטקטים, מהנדסים ונציגים מן האקדמיה ומהמכון הגיאולוגי לישראל. בין הנושאים שיעלו לדיון ביום העיון: “גיאולוגיה, גיאולוגים ורעידת האדמה ההרסנית הבאה בישראל” – ד”ר בני בגין מהמכון הגיאולוגי לישראל; “המדע של חיזוי רעידות אדמה חזקות” – פרופ’ אמוץ עגנון מהאוניברסיטה העברית; “מתקני תעשייה מכילי חומרים מסוכנים ורעידות אדמה” – ד”ר מוטי סלע מהמשרד להגנת הסביבה; פאנל בנושא: “הגברת מודעות הציבור והקהילה הגיאולוגית לסיכוני רעידות אדמה” בהנחיית פרופ’ עודד נבון מהאוניברסיטה העברית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן