חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

היום הלאומי לבטיחות בבנייה היום המיוחד הזה... חדשות נדל"ן

קבוצת בסט – כוכב בטיחות ראשון ב’יום הלאומי לבטיחות בבניה’

הכוכב הראשון של 'יום הלאומי לבטיחות בבניה' בישראל, הוענק ל'חברת בסט בנייה' הפועלת מזה מספר שנים  בכל רחבי העולם בתחום הנדלן על שבנתה והפעילה באופן וולונטרי מערכות מתקדמות לניהול בטיחות והטמעת תרבות בטיחותית ◄ סמנכלית איכות בקבוצת בסט הגב' ליאת טלר; "אחד המשפטים השגורים בקבוצת בסט הוא; בטיחות לפני תפוקה. תחום הבטיחות, נמצא בראש סדרי העדיפויות של הקבוצה, אנו משקיעים בהטמעת ערכי ונהלי בטיחות בחברה שלנו...".
0
0
ליאת טלר סמנכלית איכות קבוצת בסט ברקע: בניניי תאומי-רובינשטיין בתל-אביב | צילום: איתמר סיידא | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
ליאת טלר

בסט בנייה היא חלק מקבוצת חברות ראשונה שקיבלה את “כוכב הבטיחות הראשון”  במסגרת “תוכנית הכוכבים” של מטה הבטיחות של ענף הבנייה של התאחדות הקבלנים בוני הארץ. הכוכב הראשון, הוענק לחברה על שבנתה והפעילה באופן וולונטרי מערכות מתקדמות לניהול בטיחות והטמעת תרבות בטיחותית בארגון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בסט בנייה פועלת מזה מספר שנים  בכל רחבי העולם הן בתחום הנדלן והתחומים המשיקים והן בתחומים נוספים המציגים הזדמנויות מבטיחות.

הכוכב הראשון, הוענק לחברה על שבנתה והפעילה באופן וולונטרי מערכות מתקדמות לניהול בטיחות והטמעת תרבות בטיחותית בארגון.

הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה, שמפעילות התאחדות הקבלנים בוני הארץ וההסתדרות הכללית, היא מערך אשר ייזמו טייסים בכירים לשעבר בחיל האוויר ששקדו על תוכנית תחקור ומניעת תאונות המבוססת על עשרות שנות ניסיון שנצבר בחיל.

במסגרת זו, הטייסים ואנשי מקצוע מתחומי ההנדסה והרפואה מדריכים את כל מנהלי החברה מהיזם או הקבלן ועד לאחרון המנהלים בשטח, על הדרכים לניהול נכון של נושא הבטיחות.

בבסיס היוזמה טמונה התובנה, כי דיווחי “כמעט ונפגע” הם שיסייעו במאמץ למניעת התאונות.

מטרת התוכנית היא לדרג חברות בנייה לפי מערכת ניהול הבטיחות שהן מיישמות בפועל, על מנת להניע את הקבלנים לקחת אחריות על  הבטיחות ואיכות הביצוע.

חברת בנייה, יכולה לקבל עד 5 כוכבי בטיחות, כאשר קבלת כוכב תלויה בזכאות לכוכב קודם. בדרך זו, התוכנית מבטיחה את קיומו של תהליך שיפור בתוך הארגון.

הענקת כוכב הבטיחות ל’חברת בסט’ באה על רקע ציון “היום הלאומי לבטיחות בבנייה” שהתקיים שלשום (יום רביעי, כ”ז בתמוז התשפ”א) ברחבי מדינת ישראל.

מדובר ביוזמה משותפת של; הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, התאחדות הקבלנים בוני הארץ, הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, המוסד לבטיחות ולגיהות ומטה הבטיחות בענף הבנייה שכולם התאגדו למטרה אחת משותפת; הגברת הבטיחות בענף הבנייה.

ביום זה, נעצרה הבנייה בכ-100 אתרי בנייה בישראל למשך כשעה שבה נערכו הסברות והכשרות בנושא; בטיחות בעבודה.

סמנכלית איכות בקבוצת בסט הגב’ ליאת טלר, אמרה; “אחד המשפטים השגורים בקבוצת בסט הוא; בטיחות לפני תפוקה. תחום הבטיחות, נמצא בראש סדרי העדיפויות של הקבוצה, אנו משקיעים בהטמעת ערכי ונהלי בטיחות בחברה שלנו.

אנחנו מקיימים במהלך כל השנה, הכשרות מקצועיות לכל העובדים באתרים שלנו, אנו רוכשים את הציוד המתקדם והבטיחותי ביותר שקיים בתחום, מקיימים ישיבות הנהלה שוטפות בתחום הבטיחות ועוד”.

הגב’ טלר, הוסיפה וסיכמה, כי; “קבוצת בסט תמשיך לשכלל את תחום הבטיחות בחברה ואנו צועדים לקבלת 5 כוכבי הבטיחות“.

█ היום הלאומי לבטיחות בבנייה | מצויינות בטוחה

היום הלאומי לבטיחות בבנייה (מצויינות בטוחה 7.7.21, اليوم الوطني للحفاظ على الأمان والسلامة في أعمال البناء –التميز والتفرد الآمن) צוין בסוף השבוע (יום רביעי, כ”ז בתמוז התשפ”א) כאשר גופים מובילים בתחום הבנייה והתעסוקה התאגדו למטרה אחת משותפת; ‘הגברת הבטיחות בענף הבנייה‘.

היום הלאומי לבטיחות בבנייה (מצויינות בטוחה)

ביום הלאומי לבטיחות בבנייה הראשון, נעצרה הבנייה והתמקדה בערכי הבטיחות מצילי החיים, ביכולות של המנהלים והפועלים להגן על עצמם ועל הסובבים אותם.

זאת מתוך מקום איתי של שותפות, אחריות, מחויבות אישית לבטיחות ומצוינות, כי כשזה מגיע לתחום בנייה; זה אינטרס ציבורי לחתור ללא פחות מ-מצוינות.

יום הלאומי לבטיחות בבנייה, הופק בשיתוף פעולה של התאחדות הקבלנים בוני הארץ עם הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה ועם המוסד לבטיחות וגהות תוך שילוב גופי חינוך שונים.

ביום המיוחד הזה, אשר נערך בפעם הראשונה בישראל, התקיימה פעילויות הסברה והדרכה בכל רחבי הארץ. ממעברי הגבול, דרך מערכת החינוך, אתרי הבנייה, מרכזים עירוניים וכמובן; ערוצי המדיה השונים וכלה בטקס מרכזי לסיכום היום.

אתרי הבנייה והתשתיות, היו כמובן לב הפעילות וההזדמנות לשדר, בעיקר לעובדים, את מסר השותפות לאחריות לבטיחות ומבחינה מקצועית להתמקד בתחום הרגיש והפגיע ביותר; ‘עבודה בגובה‘.

זאת מן ההבנה, כי “מצוינות” היא נגזרת של ‘בטיחות’ ומתוך הערכה ש”מצוינות בטוחה” היא אינטרס אסטרטגי ראשון במעלה של כל חברת בנייה.

◄ אל; היום הלאומי לבטיחות בבנייה | מצויינות בטוחה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן