חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות טיפים יופי נעים רפואת עור

פטריית שמש בקיץ, טיפים – כך מטפלים בפטרייה | דר’ להבית אקרמן

פטריית שמש בקיץ, האם זה מדבק? לא! מרביתנו נשאים של פִּטְרִיָּה זו, אך רק למיעוט יהיו נגעים. מדובר בנטייה אישית הקשורה להרכב השוּמנים בעור, מצב חיסוני, הזעת יתר ועוד. שילוב תנאים סביבתיים מתאימים של חום ולחוּת מביא לשגשוג הפטרייה ולפריחה. לעונת הקיץ, יש יתרונות לטיפול בפִּטְרִיָּה. בקיץ לעיתים הפריחה בולטת יותר, כיוון שהולכים חשוף ולים ולכן, מומלץ לטפל. אין כל מניעה לטפל בקיץ. למי שסובל מהבעיה מומלץ לפנות לרופא עור.
0
0
דר' להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור בפטריית שמש מטפלים דווקא בקיץ | צילום: אלון שפרנסקי | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ להבית אקרמן

“כתם לבן” המופיע לפתע על הגוף שלכם מטריד ו/או מרגיז אתכם? לרוּבנו מוכרת התופעה המרגיזה הזו, ותולים את האשמה בחשיפת יתר ל’קרינת השמש’ כשלא הקפדנו על ‘מריחת קרם הגנה’ שהוא  תכשיר המשמש להגנה על העור מפני קרינת השמש בתחום האור העל סגול (UVA ו-UVB). האומנם?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מומחית ב‘רפואת עור’ דר’ להבית אקרמן, מציעה תשוּבות וטיפים להתמודדוּת מול “הפטריה” המציקה וכיצד ניתן  לטפל  בה דווקא בעונת הקיץ?

מתברר, כי מדובר מחלה פטרייתית שפירה של העור, המכונה; “פטריית שמש” שמתאפיינת בדרך כלל ב‘כתמים כהים’ של; פִּיגְמֶנְטַצְיָה (הופעת כתמי עור), קשקשים על החזה וה-גב וכן כתמים בהיריםדיס-פיגמנטציה” (הפרעות פיגמנטציה) באזורי הגוף הנגוּעים.

מומחית ב‘רפואת עור’ דר’ אקרמן, טענת, כי שימוש בשם; ‘פִּטְרִיָּה שֶׁמֶשׁ’ אינו מוּנח נכון והוא הוּטמע בשפה עם השנים בגלל העובדה ש”פטריית שמש” נפוצה בעונת הקיץ ובשל צורת הכתמים המופיעים על הגוף.

השם האמיתי הוא פטרייה רב גונית, מאחר והיא יכולה להתבטא במספר גוונים על העור. היא נפוצה בעיקר באזורים חמים ולחים, כמו בישראל וכמעט ואינה נפוצה באזורים קרים.

פטריית שמש בעצם איננה נגרמת מן השֶׁמֶשׁ, אלא מפִּטְרִיָּה  עצמה ולכן, הטיפול בבעיה הוא ב‘טיפול אנטי פטרייתי’.

דר’ להבית אקרמן מומחית ברפואת עור על דרכי הטיפול גם בעונת הקַיִץ; “בגלל שמה המטעה של הפִּטְרִיָּה, אנשים מניחים כי הטיפול  מחויב להיות בעונה הקרה, בה אנחנו נחשפים פחות לשמש.

אולם אנשים לא יודעים כי מאחר והטיפול ניתן בתכשירים אנטי פטרייתי המותאמים במרשם רופא- ניתן לטפל בתופעה גם בקיץ!”.

█ פטריית שמש בקיץ, מספר טיפים ודרכי טיפול מומלצות, באדיבות דר’ להבית אקרמן;

אנשים עם נטייה להידבקות בפטריה, ידבקו גם בקיץ וגם בחורף – אז מה עושים כדי להיפטר ממנה? לצערנו, אין שום טיפול לצמיתות ב‘פטריית שמש’.

דר’ אקרמן, מבהירה; “מי שהוא בעל נטייה להידבק, יידבק באופן חוזר במהלך חייו, כך שגם אם הוא יטפל בזה רוב הסיכויים, כי הפטרייה תשוב לגופו. מעבר לזה, הפטרייה הזו, נמצאת אצל רוב האנשים על העור, משום שהיא נמצאת בכל מקום בטבע. העניין הוא שאצל חלק מהאנשים זה מתפתח ואצל חלקם לא”.

להבית אקרמן, צילום: ארכיון
דר’ להבית אקרמן

למי שמזהה אצלו נטיה לדבקות – חייב להקפיד על שטיפות מרובות בעקביות עם סבון אנטי פטרייתי כ-טיפול מונע, פעם בעשרה ימים. יצוין שאנשים רבים, מאמינים, כי פטרייה, יכולה לגרום נזק בריאותי. אלא, כי מדובר במפגע אסתטי בלבד, אשר אין לו שום השפעות פנימיות על הגוף.

גֶרֶד, פְּרִיחָה והסִימְפְּטוֹמִים, יפתרו על ידי טיפול מותאם, הכולל שילוב של תכשירים אנטיפטרייתיים בצורת שמפו, קרם או כדורים ולעיתים טיפול אנטי היסטמיני.

האם זה מדבק? לא! מרביתנו נשאים של פִּטְרִיָּה זו, אך רק למיעוט יהיו נגעים. מדובר בנטייה אישית הקשורה להרכב השוּמנים בעור, מצב חיסוני, הזעת יתר ועוד. שילוב תנאים סביבתיים מתאימים של חום ולחוּת מביא לשגשוג הפטרייה ולפריחה.

לעונת הקיץ, יש יתרונות לטיפול בפִּטְרִיָּה. בקיץ לעיתים הפריחה בולטת יותר, כיוון שהולכים חשוף ולים ולכן, מומלץ לטפל. אין כל מניעה לטפל בקיץ.

למי שסובל מהבעיה מומלץ לפנות לרופא עור להתאמת פרוטוקול טיפולי מותאם אישית – הטיפול משתנה בהתאם לכמות ההישנויות, למידת הנרחבות של הפריחה ועוד. לכן, כדאי לטפל בהתאם להמלצת רופא עור.

קיץ בריא J.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן