101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל

המועצה לשימור מבנים: אורי אור, ראש הועד המנהל

אורי אור בעל קריירה ציבורית עשירה, הן בשירותו הצבאי והן בחיים האזרחיים חבר הכנסת לשעבר ואלוף (מיל') עם בחירתו ליושב ראש הועד המנהל של מועצה לשימור אתרים; "יעודה של 'המועצה לשימור אתרים' הוא לשים דגש על פעולות הצלה ושיקום לצד חינוך הנוער להכרת המורשת".
0
0

חבר הכנסת לשעבר ואלוף (מיל’)  מר אורי אור, נבחר לאחרונה, פה אחד, לתפקיד יושב ראש הועד המנהל של ‘המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל’ במקומו של פרופ’ סעדיה מנדל שהלך לעולמו לפני כחודש וחצי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

אורי אור, מכהן כחבר הועד המנהל של המועצה לשימור אתרים מזה מספר שנים ועומד בראש ועדת הפיתוח של המועצה לשימור אתרים.

אור, נולד בכְּפַר מַעַשׂ מושב בדרום השרון, מדרום לעיר פתח תקווה על גבול בקעת אונו והתחנך במושב כְּפַר-חַיִים בעמק חפר. הוא בעל קריירה ציבורית עשירה, הן בשירותו הצבאי והן בחיים האזרחיים.

אורי אור, יושב ראש הועד המנהל המועצה לשימור מבנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אורי אור, יושב ראש הועד המנהל המועצה לשימור מבנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

ב‘מלחמת ששת הימים’ פיקד על פלוגת הסיור של ‘חטיבה 7’. במהלך ‘מלחמת יום הכיפורים’ בשנת 1973, פיקד על חטיבת שריון חרף האבדות הקשות שבלמה את המאמץ הסורי ב‘גזרת נפח’ להשתלט על מרכז רמת הגולן ועל צומת הדרכים החשוב סמוך ל’מחנה נפח‘.

 אורי אור, זכה ב’פרס יצחק שדה’ על ספרו “אלה האחים שלי” העוסק במלחמת יום הכיפורים.

בשנת 1981, מונה לאלוף פיקוד מרכז ובשנת 1983 לאלוף פיקוד צפון. עם שחרורו מצהל בשנת 1987, מונה כמנכל הקרן הקיימת לישראל.

אור, נבחר בשנת 1992 לכנסת ושימש כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון ולאחר מכן שימש כסגן שר הביטחון.

עם תום כהונתו בכנסת, מונה לתפקיד יושב ראש התעשייה האווירית. כמו-כן, כיהן אור, בתפקיד יושב ראש מליאת רשות הטבע והגנים.

אורי אור, זכה ב’פרס יצחק שדה‘ לספרות צבאית על ספרו “אלה האחים שלי” העוסק במלחמת יום הכיפורים.

עם בחירתו אמר אורי אור, כי; “יעודה של ‘המועצה לשימור אתרים’ הוא לשים דגש על פעולות הצלה ושיקום לצד חינוך הנוער להכרת המורשת ההתיישבותית“.

המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות

כפי שנקראה בתחילת הדרך, המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות, הוקמה בשנת 1984 על ידי החברה להגנת הטבע בהתאם להחלטת ועדת החינוך של הכנסת.

העילה להקמת המועצה, הייתה הרס של מבנים ואתרים היסטוריים, מאחר ש‘חוק העתיקות’ דאז, חל רק על כאלה אשר נבנו לפני שנת 1700.

עם ההתעוררות ציבורית כנגד הרס מבנים היסטוריים, החלה בשנות ה-60 של המאה ה-20 עם הרס גימנסיה הרצליה בעיר תל אביב והקמת מגדל שלום – המגדל הראשון בתל אביב – ברחוב הרצל.

אך מחאה זו, דעכה עד אשר הוקמה המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות בשנת 1984. המועצה, זכתה ב’פרס יגאל אלון למעשה מופת חלוצי’ בשנת תשע”א.

◄ מטרות העמותה:

  • מניעת הרס מבנים ואתרים ושימורם הפיזי.
  • מודעות ציבורית ומקצועית לערכי השימור ודרכי ביצועם.
  • חינוך לשימור ולמורשת ההתיישבות.

המועצה, קבעה את חזית גימנסיה הרצליה כסמלה ופעלה תחת חסות החברה להגנת הטבע עד שנת 2008. מאז ה-1.1.2008 המועצה, פועלת כעמותה עצמאית בשם; “מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל“. סיסמת המועצה היא; “לגעת בעבר ולשמרו למחר“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן