בריאות הציבור חלי ממן מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ קינוחים תזונה | דיאטה

גלידה כחלק מהתפריט השבועי לפי חלי ממן, דיאטה ואורח חיים בריא

חלי ממן, הכוהנת הגדולה של קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא ברקע: גלידה ותותי שדה | צילום: אורן סונגו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
חלי ממן, גלידה
אז, איך אפשר לשלב את הגלידה בתפריט היומי ולא לעלות במשקל כתוצאה מכך? איך לבצע בחירה נכונה מהקר והכיף הזה? חלי ממן, מייסדת רשת תמיכה לאורח חיים בריא מעניקה מספר כללים חשובים שיעזרו לכם להצליח לבחור נכון ◄ בהחלט אפשר לשלב בקיץ גלידה או שלגונים כחלק מהתפריט השבועי. תכננו את אכילתם. שבו ותיהנו ממנה כפינוק יומי שתכננתם לעצמכם מראש.
חלי ממן, הכוהנת הגדולה של קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא ברקע: גלידה ותותי שדה | צילום: אורן סונגו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
חלי ממן, גלידה

מכירים את השיר; “יֵשׁ לִי גְּלִידָה הֲכִי טוֹבָה, הֲכִי טוֹבָה וּמְשֻׁבָּחָה, קְנוּ מִמֶּנָּה, יְלָדִים, קוּ קוּ – אֲהָה! גְּלִידָה טוֹבָה!” – כן, גְּלִידָה טוֹבָה!” היא לא רק גְּלִידָה טוֹבָה היא גם… מַשְׁמִינָה. על פי כוהנת הדיאטות הגדולה הגב’ חלי ממן, מייסדת רשת תמיכה לאורח חיים בריא; אפשר וניתן לשלב את הגלידה בתפריט היומי ולא לעלות במשקל כתוצאה מכך, האמנם?

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הג’ ממן, מעניקה מספר כללים חשובים שיעזרו לכם להצליח לבחור נכון מהקר והכיפי הזה;

🍦 גלידה המבוססת על פירות הנקראת גם גלידת שרבט המגיעה בטעמים שונים. שימו לב אם היא מכילה שומן או רק פירות. יש גלידות שרבט – ללא תוספת סוכר והן עוד יותר דלות בקלוריות.

חלקן עשויות להכיל רכיבי חלב וחלקן פרווה.

🍦 גלידות המבוססות על שמנת לרוב הן בעלות מרקם כבד יותר ומכילות סוכר על כן לרוב בעלות כמות הקלוריות הגדולה ביותר.

🍦 גלידות על בסיס יוגורט. הן לרוב בעלות אחוזי שומן קטנים יותר לעומת גלידות אחרות אך חלקן עם סוכר וחלקן ללא תוספת סוכר אלא עם ממתיק מלאכותי.

🍦 גלידות פרווה – אומנם גלידות אלו לא מבוססות על מוצרי חלב או שמנת אך יכולות להכיל כמויות גדולות של ‘שומן צמחי’ לכן, חשוב לקרוא ברשימת הרכיבים את הרכב הגלידה ולהסתכל בטבלה התזונתית אם יש בגלידה שומן או סוכר.

גלידה עם פטל אדום | צילום: אורן סונגו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
גלידה ופטל אדום

🍦 גלידות הפרוזן יוגורט אותן ניתן להרכיב בגלידריות – לרוב בסיס היוגורט הוא בעל אחוזי שומן נמוכים.

יש בסיס עם תוספת סוכר ויש כאלו שהן ללא סוכר (צריך לברר בגלידריה).

מה שמספק את רוב הקלוריות בגלידות האלו הן התוספות שאנחנו בוחרים.

במקום שוקולד מסוגים שונים, חלבה או סוכריות גומי, אפשר לפנק את הגלידה בפירות טריים, בתוספות של אגוזים שונים.

אפשר גם בקוקוס מגורד – אבל במידה כמובן ולהשתמש בכמות רוטב קטנה.

🍦 בבחירה בין הקרטיבים השונים הקיימים- העדיפו קרטיבים פשוטים – הם לא גדולים והם כן מאוד מתוקים, טעימים ומרעננים, חלקם ללא תוספות של סוכר.

על כן, מכילים כמות קלוריות אמוד קטנה של כ-18 קק”ל ליחידה וחלקם ומכילים 80 קלוריות ליחידה.

לעומתם יש שלגונים עשירים מאוד שיכולים להכיל קרוב ל-300 קלוריות ליחידה! לא הרגשנו בכלל ואכלנו כמעט ארוחת צהריים בליקוּק תמים של שלגון.

🍦 כשבחרתם את הגלידה שרציתים הוציאו לקערית את הכמות המתאימה לכם והחזירו את האריזה למקרר. כך תוודאו שלא אכלתם יותר ממה שמומלץ עבורכם.

– בהחלט אפשר לשלב בעונת הקיץ גלידה או שלגונים כחלק מהתפריט השבועי. תכננו את אכילתם. שבו ותיהנו ממנה כפינוק יומי שתכננתם לעצמכם מראש.

כשאנחנו מקדישים למזון באשר הוא תשומת לב וקשב, אנחנו נהנים ממנו יותר ולרוב שלא מתכננים, ואוכלים מהגלידה בספונטניות – אוכלים כמויות גדולות יותר.

About the author

חלי ממן

חלי ממן, מנכלית ומייסדת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא היא בעלת מחשבה עדכנית שהפך אותה לבעלת שם בתחום הדיאטות ואורח החיים בישראל. ממן, נחשבת ככוהנת הגדולה של קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא, הפכה את העולם המרתיע של דיאטות ותפריטים מוגבלים לנגיש לכולם ומפחיד פחות כיוון שמיועד לאורח חיים בריא ולא להרזיה נקודתית. ממן, מאמינה גדולה ביכולת שלך לברוא ולהפיק את המציאות שלך.
חלי, מאמינה בגישה, כי על מנת לרזות ולהתחטב, יש לשנות את הרגלי האכילה וההתנהלות היומיומית ולא לפצוח בדיאטות רצחניות אשר מאפשרות ירידה מהירה אך שורדות זמן קצר, יש לשנות ולעצב את אורח החיים שיהיה בריא ולהימנע מלהישאר רעבים במהלך היום.
הגישה שנוקטת ממן, מובילה לנגישות וזמינות 24 שעות 7 ימים בשבוע בכל סוגי המדיה ופתוחה לקהל הרחב היא שהביאה להגדלת כמות הקבוצות בפריסה ארצית והרחבת כמות המשתתפים בצורה משמעותית.
גישה זו הביאה לשינוי תפיסה גם בקהל הצרכנים ולהבנה כי חלי ממן מציעה למעשה את הדרך הנכונה והרלוונטית ביותר לירידה במשקל. . את כל התפריטים והעצות בחרה חלי ממן להפיץ ללא עלות לקהל הרחב, כך שכל אדם באשר הוא (מעוניין לרזות או לא, לקוח משלם או לא) יכול לגלוש לאתר האינטרנט שלה, להוריד את האפליקציה החינמית או להיכנס לעמוד הפייסבוק הפעיל.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן