מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

שדים | רוחות

חה”כ איתן נאם במועצת אירופה

0
0

חה”כ איתן נאם במועצת אירופה
חה
חה”כ איתן נאם במועצת אירופה והגן על עמדת ישראל שלא לאשרר את אמנת רומא
29.9.2002
בדיון שהתקיים בשבוע שעבר במועצת אירופה, ובו נאם יו”ר ועדת החוקה של הכנסת, חה”כ מיכאל איתן, התלהטו הרוחות, וישראל מצאה את עצמה בצד המותקף לצד ארה”ב.
זוהי הפעם הראשונה שארגון אירופאי בינ”ל יוצא חזיתית נגד ארה”ב.
הדיון נסב על הקמתו של בית המשפט הפלילי הבינ”ל, אשר הוקם מכוח אמנת רומא, ואשר אמור להילחם בתופעות של פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות והשמדת עם.
האירופאים טענו כי ארה”ב אשר מסרבת בעקביות לאשרר את אמנת רומא, חותמת במקביל על הסכמים דו צדדיים עם מדינות שונות (ביניהן ישראל), אשר מעקרים למעשה את תוקפה של האמנה.
במועצת אירופה זועמים על צעדיה של ארה”ב ואומרים כי היא מחבלת במאמצים להקמת מנגנון צדק בינ”ל, ומנצלת את עוצמתה כדי לקנות מדינות חלשות (כדוגמא לכך אמרו כי המדינה הראשונה שעמה חתמה ארה”ב על הסכם דו צדדי היא מזרח טימור).
יו”ר ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, חה”כ מיכאל איתן ניסה בנאומו להסביר את עמדתה של ישראל, ולהדוף את המתקפה עליה ועל ארה”ב. בנאומו אמר חה”כ איתן כי ישראל תומכת עקרונית ברעיון של מערכת משפט לפשעי מלחמה, אבל מנה ארבע הסתייגויות עיקריות:
1.חה”כ איתן ציין כי האמנה שונתה בשלבים האחרונים באופן שמעשים שבעבר לא היו נחשבים לפשע מלחמה, היום נחשבים לפשע כזה; ולעומת זאת אין באמנה שום התייחסות לטרור. באופן הזה נוצר מצב אבסורדי לפיו מדינות שנלחמות בטרור יכולות למצוא את עצמן על ספסל הנאשמים, ואילו הטרוריסטים עצמם בכלל לא במשחק.
2.ההליך שנקבע למינוי השופטים בבית הדין לא משאיר לישראל שום סיכוי למינוי, שכן לוקח בחשבון השתייכויות גיאוגרפיות. יוצא שממדינות טוטליטריות (כדוגמת מדינות מיבשת אפריקה) יכולות למנות שופטים, ואילו ישראל לא (שכן לא שייכת לשום ארגון אזורי).
3.סמכויות התובע הכללי של בית הדין הן בלתי מוגבלות. יש לתובע היכולת להחליט בעצמו על פתיחת הליכים נגד מדינה, על אישור חומר התביעה כנגדה, ועוד. העובדה כי אין מנגנונים אשר יכולים לרסן ולאזן את כוחו של התובע, יכולה להיות מקור לשימוש לרעה בכוח, ישראל מבקשת הקמתם של מנגנונים מרסנים.
4.ישראל מבקשת כי ימצא סידור שיאפשר גם לארה”ב להיות שותפה לפעולת בית הדין הבינ”ל.
לסיכום, אמר חה”כ איתן כי למרות כל ההסתייגויות שמנה, תעקוב ישראל בקפידה אחר התפתחות בימ”ש, ואם יוכח כי הוא מוסד נטול פניות, ישראל תאשרר את האמנה בעתיד.
העמדה שהביע חה”כ איתן הייתה בניגוד מוחלט לשאר העמדות שהושמעו בדיון, עם זאת לאחר נאומו של חה”כ איתן ניגשו אליו נציגי מספר מדינות, ואמרו לו כי פקח את עיניהם בנוגע למספר סוגיות אשר לא נתנו דעתם עליהן.
בסיום הדיון אושרה הצעת ההחלטה ברוב של 18 נגד 3.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן