קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

שדים | רוחות

חה"כ איתן נאם במועצת אירופה

חה"כ איתן נאם במועצת אירופה
חה
חה"כ איתן נאם במועצת אירופה והגן על עמדת ישראל שלא לאשרר את אמנת רומא
29.9.2002
בדיון שהתקיים בשבוע שעבר במועצת אירופה, ובו נאם יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, חה"כ מיכאל איתן, התלהטו הרוחות, וישראל מצאה את עצמה בצד המותקף לצד ארה"ב.
זוהי הפעם הראשונה שארגון אירופאי בינ"ל יוצא חזיתית נגד ארה"ב.
הדיון נסב על הקמתו של בית המשפט הפלילי הבינ"ל, אשר הוקם מכוח אמנת רומא, ואשר אמור להילחם בתופעות של פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות והשמדת עם.
האירופאים טענו כי ארה"ב אשר מסרבת בעקביות לאשרר את אמנת רומא, חותמת במקביל על הסכמים דו צדדיים עם מדינות שונות (ביניהן ישראל), אשר מעקרים למעשה את תוקפה של האמנה.
במועצת אירופה זועמים על צעדיה של ארה"ב ואומרים כי היא מחבלת במאמצים להקמת מנגנון צדק בינ"ל, ומנצלת את עוצמתה כדי לקנות מדינות חלשות (כדוגמא לכך אמרו כי המדינה הראשונה שעמה חתמה ארה"ב על הסכם דו צדדי היא מזרח טימור).
יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, חה"כ מיכאל איתן ניסה בנאומו להסביר את עמדתה של ישראל, ולהדוף את המתקפה עליה ועל ארה"ב. בנאומו אמר חה"כ איתן כי ישראל תומכת עקרונית ברעיון של מערכת משפט לפשעי מלחמה, אבל מנה ארבע הסתייגויות עיקריות:
1.חה"כ איתן ציין כי האמנה שונתה בשלבים האחרונים באופן שמעשים שבעבר לא היו נחשבים לפשע מלחמה, היום נחשבים לפשע כזה; ולעומת זאת אין באמנה שום התייחסות לטרור. באופן הזה נוצר מצב אבסורדי לפיו מדינות שנלחמות בטרור יכולות למצוא את עצמן על ספסל הנאשמים, ואילו הטרוריסטים עצמם בכלל לא במשחק.
2.ההליך שנקבע למינוי השופטים בבית הדין לא משאיר לישראל שום סיכוי למינוי, שכן לוקח בחשבון השתייכויות גיאוגרפיות. יוצא שממדינות טוטליטריות (כדוגמת מדינות מיבשת אפריקה) יכולות למנות שופטים, ואילו ישראל לא (שכן לא שייכת לשום ארגון אזורי).
3.סמכויות התובע הכללי של בית הדין הן בלתי מוגבלות. יש לתובע היכולת להחליט בעצמו על פתיחת הליכים נגד מדינה, על אישור חומר התביעה כנגדה, ועוד. העובדה כי אין מנגנונים אשר יכולים לרסן ולאזן את כוחו של התובע, יכולה להיות מקור לשימוש לרעה בכוח, ישראל מבקשת הקמתם של מנגנונים מרסנים.
4.ישראל מבקשת כי ימצא סידור שיאפשר גם לארה"ב להיות שותפה לפעולת בית הדין הבינ"ל.
לסיכום, אמר חה"כ איתן כי למרות כל ההסתייגויות שמנה, תעקוב ישראל בקפידה אחר התפתחות בימ"ש, ואם יוכח כי הוא מוסד נטול פניות, ישראל תאשרר את האמנה בעתיד.
העמדה שהביע חה"כ איתן הייתה בניגוד מוחלט לשאר העמדות שהושמעו בדיון, עם זאת לאחר נאומו של חה"כ איתן ניגשו אליו נציגי מספר מדינות, ואמרו לו כי פקח את עיניהם בנוגע למספר סוגיות אשר לא נתנו דעתם עליהן.
בסיום הדיון אושרה הצעת ההחלטה ברוב של 18 נגד 3.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן