בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

שדים | רוחות

חה"כ איתן נאם במועצת אירופה

חה"כ איתן נאם במועצת אירופה
חה
חה"כ איתן נאם במועצת אירופה והגן על עמדת ישראל שלא לאשרר את אמנת רומא
29.9.2002
בדיון שהתקיים בשבוע שעבר במועצת אירופה, ובו נאם יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, חה"כ מיכאל איתן, התלהטו הרוחות, וישראל מצאה את עצמה בצד המותקף לצד ארה"ב.
זוהי הפעם הראשונה שארגון אירופאי בינ"ל יוצא חזיתית נגד ארה"ב.
הדיון נסב על הקמתו של בית המשפט הפלילי הבינ"ל, אשר הוקם מכוח אמנת רומא, ואשר אמור להילחם בתופעות של פשעי מלחמה, פשעים נגד האנושות והשמדת עם.
האירופאים טענו כי ארה"ב אשר מסרבת בעקביות לאשרר את אמנת רומא, חותמת במקביל על הסכמים דו צדדיים עם מדינות שונות (ביניהן ישראל), אשר מעקרים למעשה את תוקפה של האמנה.
במועצת אירופה זועמים על צעדיה של ארה"ב ואומרים כי היא מחבלת במאמצים להקמת מנגנון צדק בינ"ל, ומנצלת את עוצמתה כדי לקנות מדינות חלשות (כדוגמא לכך אמרו כי המדינה הראשונה שעמה חתמה ארה"ב על הסכם דו צדדי היא מזרח טימור).
יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, חה"כ מיכאל איתן ניסה בנאומו להסביר את עמדתה של ישראל, ולהדוף את המתקפה עליה ועל ארה"ב. בנאומו אמר חה"כ איתן כי ישראל תומכת עקרונית ברעיון של מערכת משפט לפשעי מלחמה, אבל מנה ארבע הסתייגויות עיקריות:
1.חה"כ איתן ציין כי האמנה שונתה בשלבים האחרונים באופן שמעשים שבעבר לא היו נחשבים לפשע מלחמה, היום נחשבים לפשע כזה; ולעומת זאת אין באמנה שום התייחסות לטרור. באופן הזה נוצר מצב אבסורדי לפיו מדינות שנלחמות בטרור יכולות למצוא את עצמן על ספסל הנאשמים, ואילו הטרוריסטים עצמם בכלל לא במשחק.
2.ההליך שנקבע למינוי השופטים בבית הדין לא משאיר לישראל שום סיכוי למינוי, שכן לוקח בחשבון השתייכויות גיאוגרפיות. יוצא שממדינות טוטליטריות (כדוגמת מדינות מיבשת אפריקה) יכולות למנות שופטים, ואילו ישראל לא (שכן לא שייכת לשום ארגון אזורי).
3.סמכויות התובע הכללי של בית הדין הן בלתי מוגבלות. יש לתובע היכולת להחליט בעצמו על פתיחת הליכים נגד מדינה, על אישור חומר התביעה כנגדה, ועוד. העובדה כי אין מנגנונים אשר יכולים לרסן ולאזן את כוחו של התובע, יכולה להיות מקור לשימוש לרעה בכוח, ישראל מבקשת הקמתם של מנגנונים מרסנים.
4.ישראל מבקשת כי ימצא סידור שיאפשר גם לארה"ב להיות שותפה לפעולת בית הדין הבינ"ל.
לסיכום, אמר חה"כ איתן כי למרות כל ההסתייגויות שמנה, תעקוב ישראל בקפידה אחר התפתחות בימ"ש, ואם יוכח כי הוא מוסד נטול פניות, ישראל תאשרר את האמנה בעתיד.
העמדה שהביע חה"כ איתן הייתה בניגוד מוחלט לשאר העמדות שהושמעו בדיון, עם זאת לאחר נאומו של חה"כ איתן ניגשו אליו נציגי מספר מדינות, ואמרו לו כי פקח את עיניהם בנוגע למספר סוגיות אשר לא נתנו דעתם עליהן.
בסיום הדיון אושרה הצעת ההחלטה ברוב של 18 נגד 3.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן