בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חינוך נגישות כאן ישראל

מוסדות חינוך יחויבו בהתאמות נגישות לבעלי מוגבלויות

 עוד הישג מרשים של 'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' במשרד המשפטים; הכנסת אישרה את תקנות נגישות לתלמידים במערכת החינוך, שקידמה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ◄ אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם".
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©

לאחר תהליך ארוך שקידמה 'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' במשרד המשפטים, אישרה היום (שלישי, כ"ט בטבת התשע"ח) וועדת העבודה והרווחה של הכנסת את 'תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשע"ח – 2018. אין ספק זהו עוד הישג מרשים של 'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' במשרד המשפטים עם האישור בוועדה, יעברו התקנות לחתימת שר החינוך.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל 'פורטל 'כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

התקנות עוסקות ב'התאמות הנגישות' להן זכאים 'תלמידים עם מוגבלות הלומדים במערכת החינוך' והורי תלמידים שהם אנשים עם מוגבלות. התקנות כוללות פירוט של כלל ההתאמות הנדרשות הכוללות לדוגמא; מעלית ורמפה, כיתה אקוסטית ומערכת עזר לשמיעה, ברייל והתאמות טכנולוגיות, שפת סימנים ותמלול, הנגשת מתקנים בחצר, טיולים ופעילות חינוכית מחוץ למוסד הלימודי ועוד.

נושאים נוספים בהם עוסקות התקנות, הם הגדרת החובה לעדכן את הזקוקים ל'הנגשה' על זכותם לקבל אותה, נהלי העבודה לצורך ההנגשה, הדרכה של העובדים במסגרות החינוך ועוד.

דוברת היחידות המקצועיות של משרד המשפטים עורכת דין עדי שמחוביץ–גליקמן, מסרה לפורטל 'כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי; עד היום פעלה מערכת החינוך באמצעות נהלים וללא תקנות מחייבות המגדירות לבתי הספר ול-רשויות המקומיות את תחולת ההתאמות הנדרשות ואת לוחות הזמנים.

אף, כי סופקו חלק מן ההתאמות, לעיתים נאלצו ילדים לחכות להנגשה כגון; מעלית, רמפה או כיתה אקוסטית במשך זמן רב ואף נוצרו מצבים אבסורדיים בהם ילדים סיימו את לימודיהם בבית הספר בלא שקיבלו את ההנגשות להן הם היו זקוקים.

מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©
מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©

התקנות נכתבו  לאחר תהליך ארוך בהובלת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים וחבר כנסת אילן גילאון. התהליך נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך האמון על התקנות, ועם מרכז השלטון המקומי ובתהליך שיתוף ציבור אינטנסיבי ביותר בו נטלו חלק ארגונים שונים, אנשים עם מוגבלות ו-הורים לילדים עם מוגבלות.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות; "שילוב במערכת החינוך תוך קבלת התאמות נדרשות מאפשר לילדים עם מוגבלות ללמוד יחד עם כולם במסגרות החינוך השונות ולרכוש השכלה שתאפשר גם פתיחת הזדמנויות תעסוקתיות ואחרות בעתיד.

לאחר דיונים רבים הגענו לנוסח תקנות מוסכם שמביא בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם, תקנות שגם ייאכפו בפועל על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אני מברך את כל שותפנו מ-משרד החינוך, ארגוני זכויות ו'השלטון המקומי' שהשקיעו מזמנם ומהידע המקצועי שלהם, כמו גם לחבר כנסת אילן גילאון שמוביל את הנושא שנים רבות בכנסת. מרבית דרישתנו נכנסו לתקנות ואנו נמשיך ונפעל, כי כל הנושאים הנוספים יטופלו אף הם". סיכם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אל טיוטת נוסח לדיון ביום 16/1/2018 של תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשעח – 2018.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן