איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חינוך נגישות כאן ישראל

מוסדות חינוך יחויבו בהתאמות נגישות לבעלי מוגבלויות

 עוד הישג מרשים של 'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' במשרד המשפטים; הכנסת אישרה את תקנות נגישות לתלמידים במערכת החינוך, שקידמה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ◄ אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם".
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©

לאחר תהליך ארוך שקידמה ‘נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ במשרד המשפטים, אישרה היום (שלישי, כ”ט בטבת התשע”ח) וועדת העבודה והרווחה של הכנסת את ‘תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשע”ח – 2018. אין ספק זהו עוד הישג מרשים של ‘נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ במשרד המשפטים עם האישור בוועדה, יעברו התקנות לחתימת שר החינוך.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ‘פורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

התקנות עוסקות ב‘התאמות הנגישות’ להן זכאים ‘תלמידים עם מוגבלות הלומדים במערכת החינוך’ והורי תלמידים שהם אנשים עם מוגבלות. התקנות כוללות פירוט של כלל ההתאמות הנדרשות הכוללות לדוגמא; מעלית ורמפה, כיתה אקוסטית ומערכת עזר לשמיעה, ברייל והתאמות טכנולוגיות, שפת סימנים ותמלול, הנגשת מתקנים בחצר, טיולים ופעילות חינוכית מחוץ למוסד הלימודי ועוד.

נושאים נוספים בהם עוסקות התקנות, הם הגדרת החובה לעדכן את הזקוקים ל’הנגשה‘ על זכותם לקבל אותה, נהלי העבודה לצורך ההנגשה, הדרכה של העובדים במסגרות החינוך ועוד.

דוברת היחידות המקצועיות של משרד המשפטים עורכת דין עדי שמחוביץ–גליקמן, מסרה לפורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ כי; עד היום פעלה מערכת החינוך באמצעות נהלים וללא תקנות מחייבות המגדירות לבתי הספר ול-רשויות המקומיות את תחולת ההתאמות הנדרשות ואת לוחות הזמנים.

אף, כי סופקו חלק מן ההתאמות, לעיתים נאלצו ילדים לחכות להנגשה כגון; מעלית, רמפה או כיתה אקוסטית במשך זמן רב ואף נוצרו מצבים אבסורדיים בהם ילדים סיימו את לימודיהם בבית הספר בלא שקיבלו את ההנגשות להן הם היו זקוקים.

מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©
מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©

התקנות נכתבו  לאחר תהליך ארוך בהובלת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים וחבר כנסת אילן גילאון. התהליך נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך האמון על התקנות, ועם מרכז השלטון המקומי ובתהליך שיתוף ציבור אינטנסיבי ביותר בו נטלו חלק ארגונים שונים, אנשים עם מוגבלות ו-הורים לילדים עם מוגבלות.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות; “שילוב במערכת החינוך תוך קבלת התאמות נדרשות מאפשר לילדים עם מוגבלות ללמוד יחד עם כולם במסגרות החינוך השונות ולרכוש השכלה שתאפשר גם פתיחת הזדמנויות תעסוקתיות ואחרות בעתיד.

לאחר דיונים רבים הגענו לנוסח תקנות מוסכם שמביא בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם, תקנות שגם ייאכפו בפועל על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אני מברך את כל שותפנו מ-משרד החינוך, ארגוני זכויות ו’השלטון המקומי’ שהשקיעו מזמנם ומהידע המקצועי שלהם, כמו גם לחבר כנסת אילן גילאון שמוביל את הנושא שנים רבות בכנסת. מרבית דרישתנו נכנסו לתקנות ואנו נמשיך ונפעל, כי כל הנושאים הנוספים יטופלו אף הם”. סיכם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אל טיוטת נוסח לדיון ביום 16/1/2018 של תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשעח – 2018.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן