פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חינוך נגישות כאן ישראל

מוסדות חינוך יחויבו בהתאמות נגישות לבעלי מוגבלויות

 עוד הישג מרשים של 'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' במשרד המשפטים; הכנסת אישרה את תקנות נגישות לתלמידים במערכת החינוך, שקידמה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ◄ אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם".
0
0
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©
תלמיד עם מוגבלות הלומד במערכת החינוך | עיבוד: שולי סונגו ©

לאחר תהליך ארוך שקידמה ‘נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ במשרד המשפטים, אישרה היום (שלישי, כ”ט בטבת התשע”ח) וועדת העבודה והרווחה של הכנסת את ‘תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשע”ח – 2018. אין ספק זהו עוד הישג מרשים של ‘נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות’ במשרד המשפטים עם האישור בוועדה, יעברו התקנות לחתימת שר החינוך.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ‘פורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

התקנות עוסקות ב‘התאמות הנגישות’ להן זכאים ‘תלמידים עם מוגבלות הלומדים במערכת החינוך’ והורי תלמידים שהם אנשים עם מוגבלות. התקנות כוללות פירוט של כלל ההתאמות הנדרשות הכוללות לדוגמא; מעלית ורמפה, כיתה אקוסטית ומערכת עזר לשמיעה, ברייל והתאמות טכנולוגיות, שפת סימנים ותמלול, הנגשת מתקנים בחצר, טיולים ופעילות חינוכית מחוץ למוסד הלימודי ועוד.

נושאים נוספים בהם עוסקות התקנות, הם הגדרת החובה לעדכן את הזקוקים ל’הנגשה‘ על זכותם לקבל אותה, נהלי העבודה לצורך ההנגשה, הדרכה של העובדים במסגרות החינוך ועוד.

דוברת היחידות המקצועיות של משרד המשפטים עורכת דין עדי שמחוביץ–גליקמן, מסרה לפורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ כי; עד היום פעלה מערכת החינוך באמצעות נהלים וללא תקנות מחייבות המגדירות לבתי הספר ול-רשויות המקומיות את תחולת ההתאמות הנדרשות ואת לוחות הזמנים.

אף, כי סופקו חלק מן ההתאמות, לעיתים נאלצו ילדים לחכות להנגשה כגון; מעלית, רמפה או כיתה אקוסטית במשך זמן רב ואף נוצרו מצבים אבסורדיים בהם ילדים סיימו את לימודיהם בבית הספר בלא שקיבלו את ההנגשות להן הם היו זקוקים.

מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©
מר אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות | עיבוד: שולי סונגו ©

התקנות נכתבו  לאחר תהליך ארוך בהובלת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים וחבר כנסת אילן גילאון. התהליך נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך האמון על התקנות, ועם מרכז השלטון המקומי ובתהליך שיתוף ציבור אינטנסיבי ביותר בו נטלו חלק ארגונים שונים, אנשים עם מוגבלות ו-הורים לילדים עם מוגבלות.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות; “שילוב במערכת החינוך תוך קבלת התאמות נדרשות מאפשר לילדים עם מוגבלות ללמוד יחד עם כולם במסגרות החינוך השונות ולרכוש השכלה שתאפשר גם פתיחת הזדמנויות תעסוקתיות ואחרות בעתיד.

לאחר דיונים רבים הגענו לנוסח תקנות מוסכם שמביא בשורה אמיתית לילדים עם מוגבלות ולמשפחותיהם, תקנות שגם ייאכפו בפועל על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אני מברך את כל שותפנו מ-משרד החינוך, ארגוני זכויות ו’השלטון המקומי’ שהשקיעו מזמנם ומהידע המקצועי שלהם, כמו גם לחבר כנסת אילן גילאון שמוביל את הנושא שנים רבות בכנסת. מרבית דרישתנו נכנסו לתקנות ואנו נמשיך ונפעל, כי כל הנושאים הנוספים יטופלו אף הם”. סיכם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אל טיוטת נוסח לדיון ביום 16/1/2018 של תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה), התשעח – 2018.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן