פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות צרכנות

שוק תחליפי החלב לתינוקות כניסת שופרסל הגורם להוזלה

רשות ההגבלים העסקיים מפרסמת היום בתום בדיקה מקיפה של שוק תחליפי החלב דין וחשבון הסוקר את השפעות הצו המוסכם בתחום והתחרות בשוק תחליפי החלב לתינוקות ◄רשות ההגבלים העסקיים מאריכה את הצו המוסכם עם שלוש חברות תרכובת מזון לתינוקות הגדולות על מנת לעודד את התחרות בענף ◄ המחיר הממוצע לצרכן בענף ירד בכ-1.5% לשנה ◄ נוכחות של ספקיות שונות בבתי החולים סייעה בהפחתת חסמי כניסה והתרחבות. הוארך תוקפו של הצו המוסכם ב-5 שנים נוספות.
0
0
תינוק שותה תחליף חלב אם | עיבוד: שולי סונגו ©
תינוק שותה תחליף חלב אם | עיבוד: שולי סונגו ©

רשות ההגבלים העסקיים מפרסמת היום (שלישי, כ”ב טבת, תשע”ח) באמצעות הודעה לעיתונות להערות הציבור טיוטת דין וחשבון מחקר הסוקר את המגמות בענף תחליפי החלב לתינוקות בין השנים 2012-2017. דוח הרשות, מסכם בדיקה מקיפה שנערכה בתחום מתוך מטרה לאמוד את השפעות הצו המוסכם שנחתם בפברואר 2014 בין ‘רשות ההגבלים העסקיים’ לבין חברות ‘תחליפי החלב לתינוקות’ והסדיר את מערכת היחסים בין החברות לבתי החולים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במסגרת המחקר, נבדקו מספר נושאים ובעיקרם השינויים שחלו בדפוסי הפעילות של ספקיות תחליפי החלב בבתי חולים ובמקטע הקמעונאי לאחר החתימה על הצו.

מסקנות הדין וחשבון מלמדות, בין היתר, כי לאחר כניסת הצו המוסכם לתוקף, אפשרו רובם המוחלט של בתי החולים גישה חופשית, בתנאים שוויוניים, לכל ספקיות תחליפי החלב לתינוקות, כך שנכון להיום כמעט בכל בתי החולים בישראל, פועלות זו לצד זו שלוש ספקיות.

כך, מגוון המוצרים העומד לרשות ההורים בבתי החולים גדל באופן משמעותי ביחס למגוון שהיה קיים בתקופה שקדמה לצו המוסכם.

 כמעט בכל בתי החולים בישראל פועלות זו לצד זו 3 ספקיות תרכובת מזון לתינוקות הגדולות

דוברת ‘רשות ההגבלים העסקיים‘ הגב’ סיוון כרמון, מסרה לפורטל ’’כאן נעים’  | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה, כי; בדיקת הרשות, העלתה, כי הנוכחות של ספקיות שונות בבתי החולים דווקא מסייעת בהפחתת חסמי כניסה והתרחבות, ובפרט עבור ספקיות חדשות וקטנות.

זאת, ככל הנראה, משום שנוכחות של ספקית בבתי החולים מעניקה לה “לגיטימציה בריאותית“. באופן זה, כאשר פוגש הצרכן בבתי החולים מותג מסוים, נוצר בעיניו מוניטין למותג זה. המוניטין מהווה בהמשך שיקול מרכזי בבחירת הצרכן את תחליף החלב בו ישתמש.

סקר צרכנים איכות המוצר בשוק תחליפי החלב לתינוקות של רשות ההגבלים העסקיים
סקר צרכנים איכות המוצר בשוק תחליפי החלב לתינוקות של רשות ההגבלים העסקיים

בהתאמה לכך, נמצא קשר מובהק בין כניסת חברת ‘טבע’ אל בית חולים באזור מסוים לבין התרחבותה במקטע הקמעונאי באותו אזור. קשר דומה, נמצא גם ביחס לשתי החברות הגדולות בענף, מטרנה ופרומדיקו, אם כי ברמה נמוכה יותר בהשוואה לטבע.

המחקר אותו ביצעה רשות ההגבלים העסקיים ביקש גם לבחון את השפעת הצו המוסכם על מחירי תחליפי החלב לתינוקות. תוצאות המחקר, מלמדות, כי לאחר יישום הצו כי לא חל שינוי מהותי במחירי ספקיות תחליפי חלב לתינוקות ל’קמעונאים‘.

יחד עם זאת, המחיר הממוצע לצרכן בענף ירד בכ-1.5% לשנה, כאשר עיקר הירידה במחיר התרחשה לאחרונה, לאחר כניסת ‘שופרסל’ לענף.

בהתאם לכך, רשות ההגבלים העסקיים הגיעה להסכמות עם שלוש חברות תרכובת מזון לתינוקות; מטרנה, פרומדיקו וטבע, על הארכת תוקפו של הצו המוסכם ב-5 שנים נוספות. הארכה זו, צפויה להקל על פעילותם של שחקנים חדשים וקטנים בבתי החולים וברשתות השיווק והפארמה.

דוברת ‘רשות ההגבלים העסקיים‘ הגב’ סיוון כרמון, הוסיפה לפורטל ’’כאן נעים’  | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה, כי; ההודעה לעיתונות, מהווה תיאור חופשי ותמציתי של המחקר. הצגה מלאה של המחקר, מצויה בדוח שפורסם – לחץ כאן בלינק אל; דוח התמל להערות הציבור מחקר השפעה-ענף תרכובות מזון לתינוקות .

כל אדם המעוניין בכך מוזמן להעביר הערותיו ביחס לדוח המפורסם וזאת עד ליום 8.2.2017. ניתן להעביר את ההערות לרשות ההגבלים העסקיים, רח’ עם ועולמו 4, ת.ד. 34281 ירושלים 9134102, באמצעות פקס שמספרו 02-5458555 (לידי אסף קובו) או בדואר אלקטרוני לכתובת assafk@aa.gov.il.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן