"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

כתב אישום על רצח ראובן שמרלינג נגד שני פלשתינים

יוסף כמיל, בן 20, ומחמד אבו אלרוב, בן 19, שניהם תושבי קבאטיה, גרמו למותו של המנוח באופן מתוכנן, אכזרי ואלים ביותר, תוך שימוש בסכין ובמכוש. המשיבים תקפו, דקרו והיכו את המנוח בן ה -70 בצוותא חדא, עד אשר שכב מדמם על רצפת החדר, ללא נוע ואז, בקור רוח, התקלחו, החליפו בגדיהם ועזבו את המקום, כשהם מותירים את המנוח מתבוסס בדמו".
ראובן שמרלינג השם יקום דמו אשר נרצח על ידי מחבלים מקבאטיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ראובן שמרלינג השם יקום דמו אשר נרצח על ידי מחבלים מקבאטיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (ראשון, ט' בחשון התשע"ח) אל בית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד יוסף כמיל, בן 20, ומחמד אבו אלרוב, בן 19, שניהם תושבי קבאטיה, בגין רצח ראובן שמרלינג השם יקום דמו בעיר הערבית כַּפְר קָאסִם‎ שבאזור השרון וכניסה וישיבה בישראל בניגוד לחוק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

על פי כתב האישום, שהוגש בידי עורכת דין  שרון משעל, בחודש ספטמבר 2017, נכנסו הנאשמים לעבוד בשטחי ישראל בלא אישור כדין. כמיל, תכנן לנצל את שהותו בישראל לשם ביצוע פיגוע דקירה ולרצוח יהודי והציע לאבו אלרוב לבצע עמו פיגוע, אך בשלב זה הוא סירב.

השניים, החלו לעבוד במחסן פחמים בעיר כַּפְר קָאסִם‎ שבאזור השרון בקצה הדרומי של "המשולש" צפונית לעיר ראש העין הממוקמת על ידה, בניהולו של ראובן שמרלינג השם יקום דמו ובהמשך קשרו קשר לרצוח את אחד היהודים אשר עבדו במקום, זאת ממניע לאומני.

דוברת  מחוז מרכז של משרד המשפטים | עורכת דין הגב' רוני ליבנה, מסרה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי; על פי כתב האישום, השניים, רכשו סכין לחיתוך בשר, אותה החביא כמיל במחסן, מתחת למזרן בחדר בו לנו.

בנוסף וכדי להבטיח את הימלטותם מישראל לאחר ביצוע הרצח, השיגו מספר טלפון של אדם אשר יוכל להסיעם מכפר קאסם אל מקום מגוריהם. בהמשך, כחלק מהחלטתם המשותפת לגרום למותו של יהודי ועל רקע תחושת כעס כלפי המנוח, החליטו המשיבים לגרום למותו של שמרלינג.

█ תכנן לנצל את שהותו בישראל לשם ביצוע פיגוע דקירה ולרצוח יהודי 

ביום 4.10.17, הגיע המנוח אל המחסן, נזף בנאשמים וביקש מכמיל להעמיס מצבר של מלגזה מהמחסן אל רכבו. עם שובו של כמיל אל החדר, סיכמו הנאשמים, כי זוהי העת לפעול ותכננו, כי אבו אלרוב, יוביל את המנוח אל החדר בטענה, כי המקרר מקולקל ויסיח את דעתו וכמיל ידקור אותו עם הסכין. כמיל, התקשר למסיע ותיאם עמו שיבוא לקחת אותם, כדי להבטיח את הימלטותם מיד לאחר ביצוע הרצח.

סמוך לאחר מכן, בהתאם לתוכנית, הוביל אבו אלרוב את המנוח אל החדר באמתלת שווא והסיח את דעתו וחברו כמיל, דקר אותו מאחור, בכתף שמאל. המנוח ראובן שמרלינג, ניסה להתגונן באמצעות כיסא שהיה בחדר, אולם אבו אלרוב דחף אותו והיכה אותו באמצעות מאוורר, בעוד כמיל, המשיך לדקור אותו.

בהמשך, הביא אבו אלרוב כלי מכוש שהיה סמוך לדלת החדר, והשניים הכו את המנוח (ראובן שמרלינג) , עד אשר התמוטט על הרצפה. לאחר מכן, התקלחו הנאשמים, החליפו בגדיהם, עזבו את המקום ונסעו אל מקום מגוריהם.

בבקשת המעצר של פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) כתבה עורכת דין משעל, כי: "המשיבים גרמו למותו של המנוח באופן מתוכנן, אכזרי ואלים ביותר, תוך שימוש בסכין ובמכוש. המשיבים תקפו, דקרו והיכו את המנוח בן ה -70 בצוותא חדא, עד אשר שכב מדמם על רצפת החדר, ללא נוע ואז, בקור רוח, התקלחו, החליפו בגדיהם ועזבו את המקום, כשהם מותירים את המנוח מתבוסס בדמו".

הפרשה נחקרה בידי שירות הבטחון הכללי ומשטרת ישראל.

אל כתב אישום נגד כמיל ואלרוב.

אל בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגד יוסף בן ח'אלד כמיל ו- מחמד בן זיאד אבו אלרוב מקבאטיה רוצחי בגין רצח ראובן שמרלינג.




אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן