מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בעלי כנף חקלאות ישראל ירוק נעים

משרד החקלאות שוכנע ויתקצב את האכלת השקנאים

 בבריכות הדגים בארץ, קיים שפע של דגים שהן אוכל זמין ללא מאמץ, כך מאבדים 'מגדלי הדגים' עשרות טונות של דגים המשמשים לפרנסתם.עם סיום המחקר על ה'שקנאים' אשר המזון בארץ, ככל הנראה, מאריך את משך שהותם ולנוכח התוצאות שתתקבלנה, יתקיים דיון שייבחן את הפיילוט על ידי כלל המעורבים.
שר החקלאות חבר כנסת אורי אריאל ברקע: שקנאים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר החקלאות חבר כנסת אורי אריאל ברקע: שקנאים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

תקצוב האכלת ה’שקנאים’ (שם מדעי: Pelecaniformes) הוא חלק מ’פרויקט ניסיוני’ המשותף למשרד החקלאות, רשות הטבע והגנים, חיל האוויר, ארגון מגדלי הדגים והחברה להגנת הטבע. מטרת הפרויקט היא לבחון, האם האכלת השקנאים עופות ימיים גדולים החיים במים מתוקים ומלוחים, העוברים מעל ארץ ישראל בעת הנדידה תביא לפתרון הבעיה, אשר נוצרה עקב ייבוש אגמי המים המתוקים על ציר הנדידה לארץ ישראל, אשר כתוצאה מכך, מביאה לנחיתתם בבריכות הדגים שבישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

בבריכות הדגים אלו קיים שפע של דגים שהן אוכל זמין ללא מאמץ. השקנאים בעלי השק מתחת למקור, הקורמורן, האנפה והמנעלן ועוד, על פי ויקיפדיה | שקנאים הם היחידים מכל עופות – המים שטרפם הוא כמעט אך ורק דגים והם צדים את טרפם בשחייה או בצלילה. לרוב, הם שוכני מים מתוקים.

כך מאבדים ‘מגדלי הדגים’ עשרות טונות של דגים המשמשים לפרנסתם. אלו, מוסיפים וטוענים, כי הם עושים מאמצים, כדי להימנע מלפגוע ציפורים הנודדות, כמו השקנאים, אבל יחד עם זאת, מדגישים מגדלי הדגים; “צריך לזכור, כי גם פגיעה בבני אדם היא לא מוסרית. כיום הנפגעים היחידים הם המגדלים והצרכנים בכיסם”.

אגף דוברות משרד החקלאות מסר באמצעות מר ירין, לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; כיוון שמשרד החקלאות, ליווה את הפרויקט עד השנה הנוכחית והאחרונה, החליט שר החקלאות חבר כנסת מר אורי אריאל, להמשיך ולהשתתף במימון הפרויקט של האכלת השקנאים לאור התחייבות העבר ולמרות ההשגות על נחיצותו.

לנוכח השאלה, האם הפרויקט אכן עוזר, או גורם בעצמו לנזק בכך שמגדיל את מספרם של ה‘שקנאים’ שהם סדרה של עופות ימיים גדולים החיים במים מתוקים ומלוחים, כמו השקנאים בעלי השק מתחת למקור, הקורמורן, האנפה והמנעלן ועוד ומאריך את משך שהותם בארץ.

עם סיום המחקר ולנוכח התוצאות שתתקבלנה, יתקיים דיון שייבחן את הפיילוט על ידי כלל המעורבים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן