101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בנקאות בנקים עובדים | תעסוקה | כוח אדם

מנכל בנק ישראל: לקדם ולשלב החברה הערבית בכלכלת ישראל

חזי כאלו המנהל הכללי של בנק ישראל; אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לקרוא אל בוגרי כלכלה, חשבונאות, מקצועות טכנולוגיית המידע והמקצועות הרלוונטיים הנוספים, להתעניין במשרות שבנק ישראל, מציע ולבחון ברצינות את האפשרות לקריירה ב'בנק ישראל' קריירה שמשלבת בצידה עשייה מקצועית, התפתחות, תרומה משמעותית למדינה וסיפוק רב".
0
0
חזי כאלו המנהל הכללי של בנק ישראל | צילום: דוברות בנק ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חזי כאלו המנהל הכללי של בנק ישראל | צילום: דוברות בנק ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

המנהל הכללי של בנק ישראל, מר חזי כאלו, נשא אתמול (רביעי, כ”ב באלול, תשע”ז) דברים בכנס אקדמאים ”Academy way” בעיר טירה (الطـّيرة) אחד מיישוביי המשולש  והכריז, כי; “צו השעה; קידום ושילוב החברה הערבית בכלכלת ישראל”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מר כאלו, ציין, כי; “קיימת חשיבות בכך שנמשיך לפעול, כדי לקדם ולשלב את החברה הערבית ב‘כלכלת ישראל’. למגזר הציבורי כמעסיק גדול יש תפקיד חשוב בכך.

לדברי המנהל הכללי של בנק ישראל; הבנק, שוקד כל העת על דרכים לשפר את הגיוון התעסוקתי בבנק. כיום, 5.5% מהמועסקים בבנק ישראל הם מהמגזר הערבי.

כאלו, ציין, כי; “קיימת חשיבות בכך שנמשיך לפעול, כדי לקדם ולשלב את החברה הערבית ב’כלכלת ישראל‘. למגזר הציבורי כמעסיק גדול יש תפקיד חשוב בכך. בנק ישראל, שוקד כל העת על דרכים לשפר את הגיוון התעסוקתי בבנק. כיום, 5.5% מהמועסקים בבנק ישראל הם מהמגזר הערבי.

11 עובדים ערבים המועסקים בבנק ישראל במגוון תפקידים מקצועיים ואדמיניסטרטיביים, לרבות תפקידים ניהוליים. מספרם גדל בשנים האחרונות אבל עודנו נמוך ואיננו מספק אותנו. לתפיסתנו, גיוון תעסוקתי יכול לתרום משמעותית להשגת יעדי הבנק משום שהוא יסייע לבנק להיות רלוונטי יותר לאוכלוסיית מדינת ישראל כולה.

אני קורא להתעניין במשרות שבנק ישראל, מציע ולבחון ברצינות את האפשרות לקריירה ב‘בנק ישראל’

אנחנו פועלים במגוון תחומים, כדי להגדיל את היקף העובדים מהמגזר הערבי, למשל, אנחנו מקיימים שיתופי פעולה עם מרכזים להכוון תעסוקתי ועמותות שונות, אנחנו עורכים סדנאות בנושא העסקה רב תרבותית למנהלי הבנק, ואנחנו נעזרים בעובדים שכבר נמצאים בבנק, כדי שיהוו “שגרירים” שיסייעו לנו להגיע למועמדים נוספים.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות, כדי לקרוא אל בוגרי כלכלה, חשבונאות, מקצועות טכנולוגיית המידע והמקצועות הרלוונטיים הנוספים, להתעניין במשרות שבנק ישראל, מציע ולבחון ברצינות את האפשרות לקריירה ב‘בנק ישראל’ – קריירה שמשלבת בצידה עשייה מקצועית, התפתחות, תרומה משמעותית למדינה, וסיפוק רב”. סיכם מנכל בנק ישראל, מר כאלו.

דוברות והסברה כלכלית | בנק ישראל | הגב’ מיטל רפאלי מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ את עיקרי דברי מנכל ישראל מר חזי כאלו;

  • הנתונים הכלכליים במשק הישראלי הם טובים יחסית למדינות המפותחות.
  • שוק העבודה ממשיך להפגין עוצמה עם שיעור אבטלה נמוך ושיעור השתתפות גבוה.
  • צפויים שינויים דמוגרפיים משמעותיים שיביאו לגידול במשקלם של המגזר החרדי והערבי באוכלוסייה, מגזרים שממעטים להשתתף בכוח העבודה. לכן, חשוב להמשיך לפעול לשילוב מגזרים אלו ב’שוק העבודה‘. במגזר הערבי, הדגש הוא על הצורך בשילוב הנשים.
  • בחברה הערבית טמון חלק ניכר מפוטנציאל הצמיחה העתידי בישראל. שיפור מיומנויות והישגים בחברה הערבית, יתרמו להאצת קצב הצמיחה. לצורך כך, יש לפעול להרחבה וקידום ההשכלה וההכשרה הטכנולוגית.

אל כנס אקמאים בחברה הערבית ספטמבר 2017

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן