"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל צער בעלי חיים

משרד החקלאות פינה 30 גמלים שהיוו סכנה לנהגים

מתחילת השנה, תפסו מפקחי היחידה המרכזית לחקירות של משרד החקלאות באזור הדרום למעלה מ- 200 גמלים ללא אישורי מרעה. סך הקנסות עומד על מעל 110,000 ₪ ◄ שר החקלאות, אורי אריאל: "תופעת הגמלים המשוטטים מהווה סיכון ממשי לנהגים בכביש ואנחנו רואים בבעלי הגמלים אחראיים בלעדיים לכך. לא נאפשר סיכון חיי אדם".
  מפקחי היחידה המרכזית לחקירות של משרד החקלאות בתפיסת גמלים משוטטים בדרום | צילום: משרד החקלאות
מפקחי היחידה המרכזית לחקירות של משרד החקלאות בתפיסת גמלים משוטטים בדרום | צילום: משרד החקלאות

מפקחי  היחידה המרכזית לחקירות ואכיפה (פיצו"ח) של משרד החקלאות, בשיתוף  הסיירת הירוקה, פעלו לאיתור גמלים המסכנים את הנהגים בכבישי הדרום. מפקחי המשרד, איתרו כ-30 גמלים, ללא רועה בקרבת הכביש, תוך כדי סיכון הנהגים. ששה מתוכם לא היו מסומנים וגם לא  מחוסנים. הגמלים, הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים’ בפייסבוק’ או בטוויטר.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' דפנה יוריסטה, מסרה, לפורטל כאן נעים, כי; במתקן המוגן, קיבלו הגמלים חיסונים, סומנו ועברו בדיקות וטרינריות. במקביל, אותר בעליהם של הגמלים והוא זומן לחקירה, בסיומה הוחזרו לו הגמלים בכפוף להתחייבות, כי ימנע מהם לרעות בסמוך לכבישים.

מתחילת השנה (2017) תפסו מפקחי היחידה המרכזית לחקירות של משרד החקלאות באזור הדרום למעלה מ- 200 גמלים ללא אישורי מרעה. סך הקנסות עומד על מעל 110,000 ₪.

חלק מהגמלים אף נתפסו בשטחי אש של צבא ההגנה לישראל.

תחילת השנה תפסו מפקחי משרד החקלאות באזור הדרום למעלה מ- 200 גמלים | צילום: משרד החקלאות
מתחילת השנה תפסו מפקחי משרד החקלאות באזור הדרום למעלה מ- 200 גמלים | צילום: משרד החקלאות

מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות, מר רואי קליגר; "הפעילות תוכננה הן בכדי למנוע פלישה ל'שטחי אש' והן בכדי למנוע הגעת הגמלים לקרבת כבישים תוך סיכון המשתמשים בדרך.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רואה חשיבות גדולה בפתרון סוגיה בעייתית זו ומסייע ל-רשויות המקומיות באיסוף בעלי החיים משולי הדרך ולאחרונה,משרד החקלאות ופיתוח הכפר הקצה תקציב מיוחד לנושא".

שר החקלאות, חבר כנסת אורי אריאל, היה חד משמעי; "תופעת ה'גמלים המשוטטים' מהווה סיכון ממשי לנהגים בכביש ואנחנו רואים בבעלי הגמלים אחראיים בלעדיים לכך".

"לכן" – הוסיף השר אריאל; "הגברנו בשנה האחרונה את האכיפה בכבישי הדרום, ואנחנו פועלים במלוא החומרה כנגד העוברים על החוק. לא נאפשר סיכון חיי אדם".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן