מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

אינטרנט חדשות פלילים

אישום: האקר מאשקלון איים והפחיד אלפי מוסדות בעולם

האישום הראשון מפרט 142 מקרים (!) נגד האקר-הַּפצְחָן מהעיר אשקלון בהן איים, במעשי טרור ורצח עתידים להתבצע במקום הומה אדם... איים על המטוס ששימש את קבוצת הבוסטון סלטיקס מה-NBA, בדרכה למשחק... באישום שביעי, מייחס לו תיווך לסחר בסמים ב"רשת האפלה" ובאישום האחרון, מואשם בעבירות של פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים, שנמצאו במחשבו.
כתב אישום נגד האקר מאשקלון: איים והפחיד אלפי מוסדות בעולם | עיבוד צילום: שולי סונגו
כתב אישום נגד האקר מאשקלון: איים והפחיד אלפי מוסדות בעולם | עיבוד צילום: שולי סונגו

הוא כבר לא נער צעיר ותמים, חמוד ומוכשר. מוכשר בוודאי, אבל באותה מידה גם מהווה סכנה אמיתית ומיידית. כך על כל פנים, סבורה ומתארת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה שהגישה אתמול (שני, כ”ח בניסן תשע”ז) אל בית המשפט המחוזי בעיר תל אביב, כתב אישום נגד תושב אשקלון ההאקר, כבן ה-18 וחצי (שהיה קטין בעת ביצוע חלק מהעבירות), בגין ביצוע שורה ארוכה של פעולות איום והפחדה כלפי למעלה מ-2000 מוסדות ברחבי העולם: נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה ועוד וכן כלפי מספר אישים.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר‘.

כב’ השופט אברהם היימן מבית משפט המחוזי בעיר תל אביב, התיר אתמול בבוקר (שני) לפרסם את כתב האישום המלא והחמור שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, שבגין מעשים אלה, מיוחסות לנאשם אלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון שביצע במשך תקופה של כשנתיים ובאישומים נוספים מיוחסות לו עבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר, תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע, פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים ועוד.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עורך דין יוני חדד מטעם מחלקת הסייבר, נאמר, כי; “הנאשם – האקר (בעברית: פַּצְחָן) ביצע שורה של פעולות איום והפחדה (המכונות לעיתים; Swatting), בכך שנהג להתקשר ולפנות בכתב, באמצעים ממוחשבים מתוחכמים, לגורמים שונים ברחבי העולם.

בין היתר התקשר ההאקר בן ה-18, מן העיר אשקלון אל חברות תעופה, שדות תעופה, בתי ספר, גני ילדים, קניונים, תחנות משטרה, סנאטור אמריקני, שגרירות ישראל בארה”ב, מוסדות ציבוריים שונים ועוד. ההאקר, אף איים עליהם, כי מעשי טרור ורצח עתידים להתבצע במקום הומה אדם וכי המעשים הללו, יבוצעו בדרך של פיצוץ מטען חבלה שהוטמן מבעוד מועד, ירי ובדרכים נוספות ויפגעו בקורבנות רבים.

הנאשם, ביצע מעשים אלה באמצעות האינטרנט והשתמש באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים לצורך הסוואת מקור ההתקשרות ולהסוואת קולו. כך, בין היתר, הוא “גלש” באמצעות נתיבי אינטרנט של אנשים אחרים בסביבת מגוריו, שאליהם התחבר באמצעות אנטנה ייעודית רבת עוצמה. בנוסף, הוא השתלט באמצעים מקוונים על מחשבים זרים, ופעל מתוכם לביצוע העבירות, כך שהעקבות לפעולתו יובילו אל המחשב הנשלט ולא אליו.

מטרתו של ההאקר האשקלוני, הייתה לגרום לפאניקה ציבורית ניכרת, להזנקת כוחות חירום רבים למקום המאוים, לגרום לפינוי בהול של המקום, לעריכת חיפושים וסריקות במקום, וליצור הד תקשורתי לכל המהלך, אשר יעצים את הפגיעה הגלומה במעשיו.

ואכן, על פי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, כתוצאה מפעולותיו, הוסבו נזקים כבדים ביותר; במספר מקרים בוטלו טיסות ומטוסים הונחתו בנחיתת חירום ואילו במקרים אחרים אף פונו בתי ספר ומוסדות יהודיים מהשוהים בהם והוקפצו כוחות ביטחון רבים.

מאישום: איום על 'מטוס אל-על' שעשה את דרכו לישראל, והתקבל 'איום על פצצה' באותו מטוס. כתוצאה מכך, הוקפצו מטוסי קרב צרפתים ושווייצרים | עיבוד צילום: שולי סונגו
איום על ‘מטוס אל-על’ שעשה את דרכו לישראל, והתקבל ‘איום על פצצה’ באותו מטוס. כתוצאה מכך, הוקפצו מטוסי קרב צרפתים ושווייצרים | עיבוד צילום: שולי סונגו

בנוסף, הנאשם הציע ב”רשת האפלה” (דארקנט) את שירותיו בביצוע שיחות הפחדה, סחיטה ואיום ובשליחת הודעות מעין אלה בדואר אלקטרוני, וזאת בתמורה לתשלום, כאשר המזמינים התבקשו לשלם במטבע הווירטואלי ביטקוין, אשר מונע אפשרות לעקוב אחר “נתיב הכסף“.

הוא פרסם מחירון לשירותיו אלה בהתאם ליעד השיחות המבוקש (חברות תעופה, בתי ספר, תחנות משטרה ועוד). כתב האישום מייחס לנאשם רווח כספי של כ-873 אלף שקלים ב‘ביטקוין’. בשלב מסוים, הוא אף שכר שני קבלני משנה שיבצעו עבורו חלק משיחות האיום.

 אישום הראשון

מפרט 142 מקרים (!!!) בהם הנאשם-ההאקר, מאשקלון, התקשר אל שדות תעופה, חברות תעופה ותחנות משטרה, איים והטיל עליהם אימה, באומרו, כי במטוסי נוסעים בטיסות מסחריות מסוימות, שבהן נקב, הוטמנו מטעני חבלה העתידים להתפוצץ בתוך זמן קצר, או שיבוצע בהם פיגוע ירי.

כך למשל, מתאר כתב האישום אירוע של איום על ‘מטוס אל-על’ שעשה את דרכו לישראל, והתקבל ‘איום על פצצה’ באותו מטוס. כתוצאה מכך, הוקפצו מטוסי קרב צרפתים ושווייצרים, כדי ללוות ולפקח על המטוס, כך שאם תהיינה אינדיקציות לריסוק המטוס מעל אדמת שוויץ, המטוס, ייורט מבעוד מועד.

במקרה אחר איים הנאשם-פַּצְחָן, על שדה תעופה בקנדה, וכתוצאה מאיומיו הוסט מטוס נוסעים לשדה תעופה אחר והנוסעים, הוצאו מן המטוס מיידית בהליך של פינוי חירום באמצעות מגלשות, וכתוצאה מכך, נפצעו 6 נוסעים.

אירוע נוסף נגע לאיום על טיסת וירג’ין אוסטרליה, שהובילה להסטת המטוס לשדה תעופה אחר, עקב האיום ולהשלכת כ-8 טון דלק מעל האוקיינוס, טרם הנחיתה.

במקרה אחר, הוא איים על המטוס ששימש את קבוצת הבוסטון סלטיקס מה-NBA, בעת שהייתה בדרכה למשחק, דבר שהוביל לעריכת סריקות במטוס. במקרה נוסף הוא איים שהוטמנה פצצה בטיסה פנימית של אמריקן איירליינס בארה”ב, מה שהוביל להנחתת המטוס ולפינוי הנוסעים שנאלצו להתאכסן בבתי מלון באזור למשך הלילה.

 אישום שני

נאמר, שבמשך אותן שנתיים הנאשם התקשר לכ-2,000 גופים שונים, ובהם בתי ספר, קניונים, תחנות משטרה, בתי חולים, מוסדות יהודיים, מוסדות ציבוריים שונים ועוד, תוך שימוש בשיטות מתוחכמות להסוואת זהותו, ואיים עליהם, כי מעשי טרור ורצח עתידים להתבצע באותם מקומות.

כך למשל, הוא איים על הקונוסוליה הישראלית במיאמי, וכתוצאה מאיומיו הוזעקו כוחות משטרה אשר פינו את אנשי הקונסוליה. במקרה אחר איים הנאשם על בית חולים בניו ג’רזי, וכתוצאה מאיומיו הגיעו כוחות משטרה רבים למקום ומטופלים פונו מבית החולים.

 אישום שלישי

הפַּצְחָן-נאשם, התקשר בכ-48 מקרים לתחנות משטרה, תוך שימוש בדרכים מתוחכמות להסוואת זהותו, איים על השוטרים וטען בפניהם בכזב, כי הוא מחזיק בילדים קטנים או בבני משפחה כבני ערובה, בכתובת מסויימת שמסר לשוטרים, וכי בכוונתו להוציאם להורג בתוך זמן קצר וכן לירות בשוטרים שיגיעו לכתובת. בחלק מהמקרים, הזניקו השוטרים כוחות משטרה לכתובת שמסר הנאשם, מפני האיום והטלת האימה.

כך למשל, הנאשם התקשר ואיים על משטרת ניו ג’רזי שהוא חמוש ומחזיק שלושה ילדים כבני ערובה ובכוונתו לירות בראשם ובשוטרים שיגיעו למקום. באישום נוסף, מתואר כיצד הנאשם, איים ואף ניסה לסחוט כספים באיומים מסנאטור של מדינת דלוור בארצות הברית בשם; ארנסטו לופז וזאת על רקע הודעת גינוי פומבית שפרסם לופז כנגד מעשים קודמים שביצע הנאשם.

כתב האישום מייחס לנאשם רווח כספי של כ-873 אלף שקלים ב'ביטקוין' ברשת האפלה | עיבוד צילום: שולי סונגו
כתב האישום מייחס לנאשם רווח כספי של כ-873 אלף שקלים ב’ביטקוין’ ברשת האפלה | עיבוד צילום: שולי סונגו

בנוסף, הוא התקשר והטריד מספר פעמים את בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה”ב, בשם; ג’ורג’ ליטל בין היתר כשאמר לו שיחטוף את ילדיו ויהרוג אותם. הנאשם נהג לתעד חלק ממעשי ההפחדה במחשבים שברשותו, תוך סידור פעולות ה-swatting לפי תאריכים, סוגי המוסדות שאוימו, וכן תיעד חלק מהדיווחים החדשותיים על הפאניקה שגרמו מעשיו.

כאמור, בגין מסכת המעשים הנוגעת לפעולות האיום וההפחדה מיוחסות לנאשם עשרות עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון. בנוסף, כתב האישום כולל מספר אישומים נוספים בגין מעשים אחרים:

 אישום חמישי 

הנאשם מואשם בעבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר ותקיפה הגורמת חבלה של ממש, כאשר במהלך מעצרו הראשוני בביתו בעיר אשקלון, תוך כדי עריכת חיפוש בבית ותפיסת מחשביו, הנאשם השתלט על אקדח של אחת השוטרות שהיו במקום. השוטרים השתלטו עליו וחילצו את האקדח המשטרתי מידיו.

 אישום שישי

מייחס לו עבירה של מתן אמצעים לביצוע פשע ב”רשת האפלה“, ומתאר כיצד הנאשם הציע למכירה מדריכים וערכות ממוחשבות ואמצעים לזיוף תעודות זהות ומסמכים רשמיים, לייצור רעלים, לייצור סמים, להפצת וירוסים במחשב, לפריצה לחשבונות פייסבוק ו-וואטסאפ, ואף לייצור חומרי נפץ ומטעני חבלה.

 אישום שביעי

מייחס לו תיווך לסחר בסמים ב”רשת האפלה“, בכך שתיווך בין מוכר סמים מקנדה לבין רוכשי סמים ב”רשת האפלה“, ונטל עמלה מסכום המכירה של הסמים.

 אישום אחרון 

הוא מואשם בעבירות של פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים, שנמצאו במחשבו. במקביל להגשת כתב האישום מבקשת הפרקליטות מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.

חקירת הפרשה ב‘יחידת הסייבר של להב 433’ התפרשה מקצה העולם עד קצהו (מיבשת אוסטרליה ועד ארצות הברית) ונערכה בשיתוף פעולה בין משטרת ישראל ופרקליטות המדינה, באמצעות המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, לבין רשויות החקירה והתביעה הזרות (FBI, משרד המשפטים האמריקני, רשויות חקירה באוסטרליה ובמדינות נוספות).
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן