"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כאן יבנה

אירועי המימונה; ראש הממשלה נתניהו ורעייתו מתארחים בעיר יבנה

אירועי חג המימונה השנה בסימן: ״לְמַעַן צִיוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה״ (ישעיהו סב,א). ראש הממשלה מר נתניהו: תודה לחיילים ולחיילות, לשוטרים ולשוטרות שלנו, על הפסח השקט שעבר עלינו. למעלה מ-2 מיליון איש, צפויים להשתתף בחגיגות המימונה . יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מר סם בן-שטרית: "יהודי מרוקו וחכמיה, ראו בתאודור הרצל, גואל ומושיע".
אירועי המימונה, נפתחו הערב, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו מתארחים בעיר יבנה
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו במימונה

ערב חג ’המימונה’ התשע"ו, הנהוג במוצאי שביעי של פסח, באסרו חג נחוג ברחבי ארץ ישראל, אירועי המימונה, יעמדו השתא בסימן; ״לְמַעַן צִיוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה״ (ישעיהו סב, א) ייפתחו הערב (מוצ"ש | כ"ב ניסן התשע"ו), ליל המימונה ברחבי ארץ ישראל בכל הרשויות המקומיות, ואפילו בקיבוצים, בהשתתפות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו שרה בעיר יבנה וכל השמנה והסלתה של ממשלת ישראל, הכנסת ראשי רשויות מקומיות ואנשי ציבור וסלבס מכל התחומים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו הגב’ שרה שביקרו בעיר יבנה, בהילולת המימונה כתב בדף הפייסבוק שלו; "התרגשנו הערב עד עמקי נשמתנו מקבלת הפנים החמה לה זכינו בחגיגת המימונה שהתקיימה בביתו של חבר מועצת העיר ויו"ר סניף הליכוד בעיר יבנה, עו"ד מאיר דהן.

█ ראש הממשלה מר נתניהו: תודה לחיילים ולחיילות, לשוטרים ולשוטרות שלנו, על הפסח השקט שעבר עלינו

שמחנו לחגוג עם מאיר ורעייתו ועם סוזן מדר, חברים יקרים שמלווים אותנו שנים ארוכות ואנו אוהבים אותם אהבת נפש. מחמם את הלב לראות את החום והאהבה של אנשים רבים שהקיפו אותי ואת רעייתי וביקשו להביע את תמיכתם.

ראש הממשלה מר נתניהו הוסיף וכתב, כי; "ממשלת הליכוד בראשותנו מנהלת מדיניות תקיפה ונחושה נגד הטרור. תודה לחיילים ולחיילות, לשוטרים ולשוטרות שלנו, על הפסח השקט שעבר עלינו. אחרי ימי הפסח, הערב, הגיע הזמן ליהנות ממופלאות המופלטה. "תרבחו ותסעדו, חג שמח לכל עם ישראל!". סיכם כב’ ראש הממשלה.

האירוע הארצי-מרכזי, יערך מחר (ראשון, כ"ג בניסן תשע"ו, 1.5.2016) על ידי עיריית הרצליה בשיתוף הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בראשות מר סם בן-שטרית, אשר יקיימו את חגיגות מימונה מרכזיות לכל המשפחה בגן בן שפר במעמד: ראש העיר, מר משה פדלון.

חגיגות ’המימונה’ ברחבי ישראל, ייערכו בבמות מיוחדות לציבור, ובפארקים. הערכה, היא, כי למעלה מ-2 מיליון איש, צפויים להשתתף בחגיגות ליל ו-יום המימונה.

█ השירות המטרולוגי: יום ראשון יהיה שרבי ברוב אזורי הארץ

לקראת חגיגות המימונה, נמסר מ’השירות המטרולוגי’, כי מזג האוויר, צפוי להיות החל מהלילה; בהיר עד מעונן חלקית וחמים. מחר (ראשון) ייעשה שרבי ברוב אזורי הארץ.

בשעות אחר הצהריים, יוסע לאזורנו אוויר קריר יותר ולח, הרוחות יתחזקו וייתכן אובך.

ביום שני (02/05), יהיה מעונן חלקית. תחול ירידה ניכרת של הטמפרטורות, אך יוסיף להיות חם מהממוצע בעונה.

█ הרצליה: רב-שיח בנושא; ״למען ציון לא אחשה״

בעיר הרצליה, תקיים מחר (ראשון, כ"ג ניסן התשע"ו) עיריית הרצליה, רב-שיח בנושא; ״למען ציון לא אחשה״. האירוע יתקיים בהיכל בעיר- הרצליה, בשעה 16:30, הכניסה לציבור חופשית.

ברב השיח ישתתפו; ח"כ הרב אלי בן דהן – סגן שר הבטחון, הרב מרדכי שלוש – רב הקהילה "עקידת יצחק", ד"ר מאיר בוזגלו – מרצה לפילוסופיה, מר יעקב יעקב – סופר ועיתונאי , פרופ’ אהרון ממן – מרצה בכיר באוניברסיטה העברית ונוספים.
את המפגש ינחה מר סם בן שטרית, יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.

█ הרצליה חוגגת את המימונה (ראשון 1.5) – בגן בן שפר

עיריית הרצליה בשיתוף הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, יקיימו את חגיגות מימונה מרכזיות, חגיגה לכל המשפחה, כניסה חופשית! כמיטב המסורת בסימן: "למען ציון לא אחשה".

זהבה בן ולהקתה, מגדולי הזמרות הז’אנר האנדולוסי במופע המרכזי של המימונה בעיר הרצליה

האירוע יתקיים (יום ראשון כ"ג ניסן תשע"ו 1/5/2016 שעה 18:30, בגן בן שפר רח’ סוקולוב 100, הרצליה).

בין מברכים בהתכנסות שרי ממשלה חברי כנסת; ח"כ נאוה בוקר יו"ר ועדת משנה לכבאות והצלה, ד"ר אנדרי גשיורובסקי נשיא "יד עזרה לישראל".

▼ במופע המרכזי

★ זהבה בן ולהקתה, מגדולי הזמרות בז’אנר האנדולוסי בישראל ובעולם
★ אוריאל שי, יוצר מוכשר וזמר עולה במוסיקה הים תיכונית
★ להקת שבעת הכוכבים
★ אוהל תלבושות בסגנון מרוקאי
★ שתייה וכיבוד ממטעמי החג
★ טקס מימונה; הבאים ישתתפו בטקס מימונה חגיגי, וייהנו מאוהל תלבושות בסגנון מרוקאי ומשתייה וכיבוד ממטעמי החג. האירוע מתאים למשפחות. מארגני האירוע ממליצים להגיע בלבוש מסורתי ואותנטי הציבור מוזמן בברכת תרבחו ותסעדו!

█ סם בן-שטרית: "יהודי מרוקו וחכמיה, ראו בתאודור הרצל, גואל ומושיע"

יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מר סם בן-שטרית, פרסם אגרת מיוחדת שהופצה לציבור לרגל המימונה, חג יוצאי יהדות מרוקו" ובה כתב בין היתר; "השם; “ציון” הוא רב-פנים, רב-משמעות וכל כולו כיסופי דורות. המילונאי אבן שושן מגדיר את “ציון” הגדרה משולשת: היא ירושלים והיא ארץ ישראל ו-עם ישראל”.

סם בן שיטרית יושב ראש הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו

בניגוד גמור לחלק מהמנהיגים היהודיים באירופה שהתנגדו נמרצות לתאודור הרצל ולרעיונותיו, וכן החוגים החרדיים, בעבר ובימינו כיום, שהם אנטי ציוניים, הרי ש’יהודי מרוקו’ וחכמיה, ראו בתאודור הרצל, גואל ומושיע. ציונות לגביהם היא לא רק “אתחלתה דגאולה”, אלא, היא, הגאולה בהתגשמותה. כאות הערכה, רבים מהקהילה, קראו לבניהם בשם; הרצל!"

רק מי שמתמצא בהוויה דתית-מיסטית של ספר תורה אצל יהודי מרוקו, יוכל לרדת לעומקם של הדברים" – אומר באגרת מיוחדת מר סם בן-שטרית, יו”ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן