קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל

ראדה, זכה להגשים את חלומו יום לפני מותו

בסיוע אמבולנס המשאלות של מד"א זכה שמואל ראדה להגשים את חלומו יום לפני מותו ◄ מנכ"ל מד"א אלי בין; "כשהתברר הצורך בסיוע לשמואל ראדה ז"ל, גייסנו את "אמבולנס המשאלות" לצורך הגשמת המשאלה ואני נרגש לדעת שהצלחנו להגשים את משאלתו האחרונה..." ◄ ראש הממשלה נתניהו; "אני משתתף בצער משפחת ראדה ומחזק את קרוביו ואוהביו של שמואל ראדה. יהי זכרו ברוך".
 שמואל ראדה זכה להגשים את חלומו יום לפני מותו בסיוע אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום
שמואל ראדה זכה להגשים את חלומו יום לפני מותו בסיוע אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום

יממה לפני שהיה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-60 ובעיתוי מצמרר, לאחר שחנך, רק אתמול (חמישי) את בית כנסת על שם בת הזקונים שלו, תאיר ראדה ז"ל שנרצחה בבית ספר תיכון נופי גולן שבו למדה, לפני 9 שנים (6 בדצמבר 2006) בהיותה בת 13 וחצי, נפטר שמואל ראדה ז"ל, הבוקר (שישי, ה’ בשבט, תשע"ו) ב’מרכז הרפואי פדה פוריה’ לאחר שנאבק במחלה קשה. הלוויתו נערכה, היום בשעה 14:30 כשאלף בני אדם, נכחו בהלוויה בבית העלמין בעיר קצרין.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, כתב היום אחה"צ בדף הפייסבוק שלו; "אני משתתף בצער משפחת ראדה ומחזק את קרוביו ואוהביו של שמואל ראדה, שינציחו את דמותו בבית הכנסת שהפך לצוואתו האחרונה.

רק אתמול, ברגעיו האחרונים, הגשים ראדה את חלומו, הקמת בית כנסת בקצרין לזכר בתו תאיר ז"ל. הבוקר הוא נפטר בבית החולים לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. יהי זכרו ברוך". סיכם ראש הממשלה את הודעתו.

אילנה ראדה, אלמנתו של שמואל ראדה ז"ל, אמרה, כי; "ביום מיוחד זו, רקמנו את החלום ביחד עם אנשים מדהימים שנרתמו לעזרתנו בהם ’אמבולנס המשאלות של מד"א’ של ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, שללא היסוס התגייס לעזרתנו.

במד"א, סייעו לנו וכיבדו אותנו עד הרגעים האחרונים של הטקס. אין בפי מילים להודות לאנשי מד"א ולצוות של האמבולנס שהיו מדהימים אחד אחד ועשו הכול באהבה. אזכור זאת לעולם".

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, לא הסתיר את התרגשותו וכאבו העמוק על סיומה של הדרמה שהחלה אתמול והסתיימה הבוקר בטרגדיה ואמר; "סיפורה של משפחת ראדה, נגע בליבו של כל אחד ואחת במדינה והיוזמה של שמוליק ז"ל להנציח את זכרה של תאיר ז"ל באמצעות קריאת בית כנסת על שמה ריגשה עמוקות. כשהתברר הצורך בסיוע לשמואל ראדה ז"ל, גייסנו את "אמבולנס המשאלות" לצורך הגשמת המשאלה ואני נרגש לדעת שהצלחנו להגשים את משאלתו האחרונה. ’בית מגן דוד אדום’ משתתף בצערם של אילנה ובני משפחת ראדה".

הסרת הלוט מבית הכנסת ’תאיר שבת אחים’ על שם תאיר ראדה זכרה לברכה בקצרין | צילום: דוברות מדא
הסרת הלוט מבית הכנסת ’תאיר שבת אחים’ על שם תאיר ראדה זכרה לברכה בקצרין | צילום: דוברות מדא

יחיאל ילוז נהג אמבולנס המשאלות של מד"א; "הכרתי את שמואליק ראדה ז"ל, עוד בשירות הצבאי והמשכתי לשמור על קשר עם משפחת ראדה גם שנים ארוכות לאחר מכן. גם לאחר שעברתי לגור במרכז לפני מספר שנים, המשכתי לשמור על קשר עם המשפחה וליוויתי אותם במשך התקופה הקשה לאחר רצח תאיר ז"ל.

כאשר קיבלתי את ההודעה על כך שמחפשים מתנדב להסיע את שמוליק ב"אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום" ידעתי שאני חייב להיות האדם שייקח אותו לשם. היה מדהים לראות את שמוליק, מגשים את חלומו שהסתיים היום בצורה כל כך טראגית עם מותו".

משה מור יוסף הפאראמדיק באמבולנס המשאלות של מד"א שליווה את שמוליק ראדה ז"ל, אמר, כי; "מאז הרצח המזעזע של הילדה תאיר בבית הספר בשנת 2006, כשהגעתי לטפל במקום כפאראמדיק ועד היום ליווינו את המשפחה היקרה והמיוחדת הזאת בתחנות שונות, הרגשות הם מעורבים מאוד, מצד אחד שמחה גדולה שהצלחנו אתמול להגשים את חלומו של שמוליק ז"ל להגיע אל חנוכת בית הכנסת ע"ש תאיר ולראות את ההתרגשות הגדולה שאחזה בו ומאידך העצב הגדול על פטירתו.

זו זכות גדולה שנפלה בחלקי ללוות אותו למשאלתו האחרונה ואין לי ספק שהמשפחה נכנסה לליבם של כל עם ישראל. אני מחזק את ידם של המשפחה ומשתתף בצערם העמוק". סיכם מור יוסף.

◄ שמואל ראדה ז"ל, הגשים את חלומו והלך לעולמו

ראדה ז"ל, רצה מאד מאד ויותר מכל להגשים את חלומו, ולהיות נוכח בחנוכת בית הכנסת על שם בתו תאיר ראדה ז"ל בעיר קצרין, חרף העובדה המצערת, כי במהלך השנה האחרונה, חלה ראדה ב-מחלת סרטן חשוכת מרפא קשה שהלכה והחמירה עד שלא יכול היה לעזוב את בית החולים בו הוא אושפז, ללא השגחה רפואית.

אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום | צילום: אסי דבילנסקי  | עיבוד: שולי סונגו ©
אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום | צילום: אסי דבילנסקי | עיבוד: שולי סונגו ©

בנייתו של בית הכנסת "תאיר שבת אחים" הלכה והתקדמה אולם סביב הגעתו של שמואל ראדה ז"ל, לאירוע אותו יזם והגה ריחפה עננה כבדה של חוסר ודאות אם יספיק עוד בחייו לראות בחנוכת היכל הקודש. בימים האחרונים, הגיעה גם אל ארגון מד"א, הידיעה על הקושי של שמואל ראדה, להגיע אל חנוכת בית הכנסת ובארגון מגן דוד אדום (מד"א), ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, החליטו לפעול מידית, כדי לסייע לשמוליק להגשים את משאלתו.

מצבו הרפואי של שמוליק ראדה ז"ל המאושפז בבית החולים פוריה, גם לא אפשר לו להגיע לחנוכת בית הכנסת על שם בתו תאיר ז"ל בקצרין, שאת הקמתו הוא יזם, נרתמו אנשי ארגון ההצלה הלאומי של ישראל – מד"א באופן מידי למשימת הסיוע.

לשם כך, גויס ב"אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום" שמטרתו להגשים חלומות של חולים הנמצאים במצב רפואי קשה וצוות מיוחד בראשותו של פאראמדיק מד"א מר משה מור-יוסף.

אתמול בבוקר, הגיע צוות אמבולנס המשאלות של מד"א אל בית החולים פוריה על מנת לקחת את ראדה, הנרגש וללוות אותו לאורך כל יומו של האירוע המרגש ועוצמתי אשר התברר גם כיומו האחרון של שמואל ראדה ז"ל במאבק במחלה הקשה.

בניגוד לדעתה של אילנה אשתו, האמין שמואל ראדה, כי רומן זדורוב החשוד שהורשע ברצח, אכן רצח את בתו, תאיר ז"ל, וכי בתי המשפט, הרשיעו אותו בצדק.

רק אתמול, 9 שנים אחרי האסון הנורא שפקד אותם, זכה שמואל, יחד עם אשתו אילנה, להגשים חלום ולחנוך את בית הכנסת "תאיר שבת אחים" על שמה של בתם הצעירה שנקטפה בדמי ימיה.

שמוליק ראדה ז"ל, שהיה מוותיקי העיר קצרין, אמר בטקס חנוכת בית הכנסת ע"ש תאיר ז"ל, בתו, אמר אתמול, כי; "אני שמח שהצלחתי להגשים את החלום שהיה לי מאז הרצח, להקים בית מקדש מעט לזכרה של תאיר, עשיתי את כל המאמצים להגיע לרגע הזה. זה לא היה קל, ואני עוד חולה. זה בית כנסת תימני, אבל הוא למען כל עם ישראל. יכולים לבוא מכל קצווי הקשת להתפלל פה, זה בית כנסת לכולם…".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן