"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

סביבה | אקולוגיה

מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו

ועדת הכלכלה דחתה הבוקר את ההכרעה על גורלם של 100 אלף אפרוחים; לא ניתן לקבל החלטה על רגל אחת – בייחוד כשמשרד החקלאות מסתיר נתונים ◄ ארגון מגמה ירוקה; "הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האוויר לנשימה שלו ושל כולנו…".
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו

הועדה לכלכלה של הכנסת שהתכנסה הבוקר (שני, ט"ז בטבת תשע"ו) בנושא העלאת מכסת הביצים לשנת 2016 על אף שהתברר, כי משרד החקלאות לא הציג נתונים. ההצבעה על הכרעת גורלם של 100 אלף אפרוחים לחיים או למוות, נדחתה למועד בלתי ידוע על ידי ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כאמור, הועדה לכלכלה, החליטה שאין נתונים מהימנים להסתמך עליהם. ליתר דיוק למשרד החקלאות יש את הנתונים "שלו"; נתונים אלו המצביעים על עלייה בצריכת הביצים. בעוד שארגון השטח האקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה ’מגמה ירוקה’, מתבסס על הנתונים של מועצת הלול ומהם מנגד, עולה, כי חלה, דווקא; ירידה של 2.2% בצריכת הביצים; אי לכך משרד החקלאות, מתבסס על מידע שמקורו תמוה.

ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה לכלכלה, נעל את האסיפה ללא הצבעה. לא לפני לפני שהחלקאים הביעו תרעומת על ההצעה להרחיב את הלולים; "ולו כדי שהתרנגולת, תוכל לפרוש את כנפיה, שיציגו נתוני אמת על מצב ייצור הביצים" נאמר.

עדי אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; "אפרוחים תמימים עלולים להיכנס למעגל ההתעללות הבלתי נסבל בידי חקלאים המסורים לערכי הבֶּצע במקום לערך החיים. הציבור, מוחה על התעללות בבעלי חיים, בייחוד כשהיא פוגעת בבריאות שלנו. לא נשקוט עד ש-'לולי התרנגולים' יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו".

"פעילי סביבה ומזון מן החי ב"מגמה ירוקה" שוב לא הוזמנו לאסיפת ההצבעה – הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האוויר לנשימה שלו ושל כולנו…". סיכמה הצעירה אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן