קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

סביבה | אקולוגיה

מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו

ועדת הכלכלה דחתה הבוקר את ההכרעה על גורלם של 100 אלף אפרוחים; לא ניתן לקבל החלטה על רגל אחת – בייחוד כשמשרד החקלאות מסתיר נתונים ◄ ארגון מגמה ירוקה; "הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האוויר לנשימה שלו ושל כולנו…".
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו

הועדה לכלכלה של הכנסת שהתכנסה הבוקר (שני, ט"ז בטבת תשע"ו) בנושא העלאת מכסת הביצים לשנת 2016 על אף שהתברר, כי משרד החקלאות לא הציג נתונים. ההצבעה על הכרעת גורלם של 100 אלף אפרוחים לחיים או למוות, נדחתה למועד בלתי ידוע על ידי ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כאמור, הועדה לכלכלה, החליטה שאין נתונים מהימנים להסתמך עליהם. ליתר דיוק למשרד החקלאות יש את הנתונים "שלו"; נתונים אלו המצביעים על עלייה בצריכת הביצים. בעוד שארגון השטח האקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה ’מגמה ירוקה’, מתבסס על הנתונים של מועצת הלול ומהם מנגד, עולה, כי חלה, דווקא; ירידה של 2.2% בצריכת הביצים; אי לכך משרד החקלאות, מתבסס על מידע שמקורו תמוה.

ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה לכלכלה, נעל את האסיפה ללא הצבעה. לא לפני לפני שהחלקאים הביעו תרעומת על ההצעה להרחיב את הלולים; "ולו כדי שהתרנגולת, תוכל לפרוש את כנפיה, שיציגו נתוני אמת על מצב ייצור הביצים" נאמר.

עדי אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; "אפרוחים תמימים עלולים להיכנס למעגל ההתעללות הבלתי נסבל בידי חקלאים המסורים לערכי הבֶּצע במקום לערך החיים. הציבור, מוחה על התעללות בבעלי חיים, בייחוד כשהיא פוגעת בבריאות שלנו. לא נשקוט עד ש-'לולי התרנגולים' יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו".

"פעילי סביבה ומזון מן החי ב"מגמה ירוקה" שוב לא הוזמנו לאסיפת ההצבעה – הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האוויר לנשימה שלו ושל כולנו…". סיכמה הצעירה אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן