מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

מאזני הצדק פרקליטי ישראל

לשכת עורכי הדין, מאשימה: המכללות הוליכו שולל המועצה להשכלה גבוהה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד נווה; "יש עודף עצום של צעירים שבוחרים במקצוע עריכת הדין וכי יש חוסר תיאום מוחלט בין ההיצע לביקוש. אין זה סביר להתעלם מתכנון תחום החולש על 10% מסך הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון, במיוחד לאור הנתונים החמורים על הצפת המקצוע ◄ כב’ השופטת חיות; "העתירה מעלה סוגיה חשובה, כי מן הראוי להידרש אליה ולבחון דרכים מתאימות לטיפול בה בכל הערוצים הרלוונטיים".
עורך דין אפי נווה, ראש לשכת עורכי הדין
עורך דין אפי נווה

לשכת עורכי הדין בישראל שיגרה הבוקר (רביעי, י”ג בכסלו תשע”ו) מכתב בהול אל יו”ר המועצה להשכלה גבוהה, שר החינוך ח”כ נפתלי בנט, בדרישה להורות על הקמת ועדת בדיקה מקצועית לתחום לימודי המשפט בישראל. הלשכה טוענת, כי; “במשך 25 שנה הפר המל”ג את כללי חוק ההיתר לפתיחת תכניות לימודים חדשות, המכללות, הוליכו שולל את המל”ג”. בעקבות עתירה בנושא קבע, בג”צ, קבע, כי; “מדובר בסוגיה חשובה אשר מן הראוי להידרש אליה ולבחון דרכים מתאימות לטיפול בה בכל הערוצים הרלוונטים”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דוברת לשכת עורכי הדין בישראל, הגב’ נעמה כהן פרידמן, מסרה, כי בעתירה שהוגשה אל בג”צ על ידי משרד עוה”ד של דר’ רן מובשוביץ, גוללה לשכת עורכי הדין בישראל את התנהלות המועצה להשכלה גבוהה, אשר נמנעה במשך 25 שנים מלבחון אם יש צורך למדינה ולחברה ב’תלמידי משפט’ כה רבים, זאת לאור סעיף 8(ב) לכללי ההיתר לפתיחת תוכניות לימודים חדשות בתחום המשפט בישראל.

על פי הכללים, נאסר על המועצה להשכלה גבוהה (המל”ג) לאשר לימודי משפט לתואר ראשון, אם אין צורך למדינה בתלמידי משפט נוספים. במשך 25 שנים, המל”ג תכננה עשרות מקצועות אחרים, כגון; לימודי יהדות, מינהל עסקים, סיעוד ועוד אולם לא את לימודי המשפטים.

בדיון שנערך ביום שני (23.11.15) בבג”ץ, קבע הרכב השופטים בראשות כבוד השופטת אסתר חיות, כי; “העתירה מעלה סוגיה חשובה אשר מן הראוי להידרש אליה ולבחון דרכים מתאימות לטיפול בה בכל הערוצים הרלוונטיים”.

בשלב זה, קבעו, השופטים, כי העתירה תימחק, כדי שקודם כל ימוצו הליכים מול שרת המשפטים, המל”ג והוועדה לתכנון ותקצוב אצל המל”ג.

הרכב השופטים, כתב בפסק הדין, כי חשוב להקים וועדה; “שתשב על המדוכה עם אנשי מקצוע ולאחר שהמהלך הזה ימוצה אם תהיה עילה שערי בית המשפט הזה יהיו פתוחים”.

כאמור, לאור פסק דינו של בג”ץ בעתירה, שיגרה לשכת עורכי הדין מכתב בהול למועצה להשכלה גבוהה, ודרשה לכונן ועדה מקצועית לתחום המשפט, אשר תבחן לגופו של עניין את סוגיית תכנון לימודי המשפט בישראל לצורך תואר ראשון.

בפניית הלשכה, נדרשה המועצה להשכלה גבוהה לחדול מהפרת הוראת סעיף 21(ב)(א) ל-חוק המועצה להשכלה גבוהה, (על פי החוק המל”ג חייבת לפרסם את כללי ההיתר וההכרה במוסדות להשכלה גבוהה ותוכניות לימודים בהשכלה הגבוהה ברשומות – ספר החוקים של מדינת ישראל) ולפרסם את כללי ההכרה בתוכניות לימודים חדשות מיום 11.6.91, כפי חובתה על פי החוק.

ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אפי נווה, טוען, כי; “כבר בשנת 2013, יצא שר החינוך מר נפתלי בנט, שכיהן אז כ-שר הכלכלה, בקריאה לסטודנטים; ’אל תלכו ללמוד משפטים’. מה הוא ראה בהיותו שר הכלכלה שאנשים שמקבלים כסף במל”ג לא ראו ולא הבינו?

עו”ד נווה, אף ציין, כי; “יש עודף עצום של צעירים שבוחרים ב-מקצוע עריכת הדין וכי יש חוסר תיאום מוחלט בין ההיצע לביקוש. אין זה סביר להתעלם מתכנון תחום החולש על 10% מסך הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במדינת ישראל, במיוחד לאור הנתונים החמורים על הצפת המקצוע.

בעקבות פסק הדין של בית המשפט העליון, אני דורש את הקמתה של ועדה מקצועית תחומית לנושא; לימודי המשפט. במידה וההליכים לא ימוצו עד תום, ניאלץ לשוב לשם”. איים – סיכם ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אפי נווה.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן