קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כלבים

רשויות המקומיות הנאתכם מזיקוקים היא סבל לכלבכם

ארגון הרופאים הווטרינרים: לא כולם נהנים ממופעי הזיקוקים המסורתיים בערב יום העצמאות; הכלב שלך עובר פחד אינסטינקטיבי גדול ולבהלה רבה העלולה אף לסכן את חייו. ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות, מגיש המלצות להקטנת הנזק ואף לא שולל לתת לכלבך טיפול מונע ע"י מאלפים מקצועיים ובמקרים קיצוניים שימוש בתרופות נגד חרדה.
דר' משה רפלוביץ’, יושב ראש ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות
דר' משה רפלוביץ’, יושב ראש ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות

יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות, ד"ר משה רפלוביץ’, מזכיר לכולנו, כי; בערב חג עצמאות ה-67 למדינת ישראל, הבא עלינו לטובה, ההנאה והכיף שלנו בצפייה ב’זיקוקי די-נור’ היא גם הפחד והסבל של חיות המחמד שלנו ובעיקר של כלבים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ד"ר רפלוביץ’, מסביר, כי הרעשים שמשמיעים ה"זיקוקים", גורמים ל’כלבים’ לפחד אינסטינקטיבי גדול והם מגיבים בלחץ ובהלה; "התגובה הנפוצה ביותר לשמיעת "זיקוקים", שהפכה כבר לתופעה בערב יום העצמאות, היא עד כדי בריחת הכלב מבעליו.

ה"זיקוקים", שהם מתקני נפץ המתפוצצים תוך הפצת אור רב בשלל צבעים ואפקטים, מטילים מורא כבד על הכלבים, אשר מתחילים לרוץ מבהלה, ולאחר זמן מה, כאשר הם נרגעים, הם מאבדים את הכיוון ולא יודעים היכן הם בדיוק נמצאים.

לעיתים, יש גם סוף טוב לסיפור וכעבור 4-5 ימים מוצאים הכלבים את דרכם חזרה הביתה. אך לא תמיד זה הוא המקרה, ולצערנו, ה’כלביות ברשויות המקומיות’ וכן אלו של האגודות והעמותות מתמלאות בתקופה זו בכלבים שלא רק עברו חוויה מבהילה, אלא אף איבדו את ביתם ואת משפחתם…".

ד"ר רפלוביץ’, מוסיף ומבהיר, כי; "גם כלבים ממושמעים, שאינם נוהגים להתרחק מבעליהם, ואפילו כלבי שמירה, שחונכו בקשיחות, עלולים להיבהל מאד ולברוח וזאת משום שחוּש השמיעה של כלבים מפותח הרבה יותר מחוש השמיעה של בני האדם ולכן, הם שומעים כל דבר ב’עוצמה מוגברת’ עד מאד".

יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות, ד"ר רפלוביץ’, מציג מספר המלצות כיצד למנוע מכם את כאב הלב מהיעלמות הכלב, ואיך לחסוך ממנו את אי הנעימות עקב ההיחשפות לרעש וטראומת הזיקוקים;

כאשר אתם יוצאים לאירוע שבו יהיה מפגן זיקוקים – השאירו את הכלב ב’בית’. סגרו היטב פתחי יציאה אפשריים, כגון; דלתות וחלונות זאת על מנת למנוע הימלטות הכלב וגם לבודד את הסביבה וליצור ככל הניתן, הגנה מפני רעש פיצוצי הזיקוקים. רצוי אף לסגור את הכלב בחדר אחד בבית על מנת להקנות לו ביטחון רב יותר.

השאירו את הטלוויזיה או הרדיו דלוּקים, כדי שיכסו על רעש הזיקוקים. אם כלבכם, נמצא בחצר – דאגו ש’שער החצר’ יהיה סגור! וכי הכלב קשור היטב ואין לו כל אפשרות בריחה.

אם אתם מוצאים את עצמכם אחרי הכל, עם הכלב בסביבת זיקוקים או רעשים קיצוניים – שבו לידו, הרגיעו אותו בליטופים ודיבור רך ופנקו אותו עם משהו טעים לאכול – זאת במטרה לקשר את החוויה הלא נעימה שכלבכם עובר, עם דברים חיוביים.

ד"ר רפלוביץ’, מציין, כי מי שידו משגת ’טיפול מונע’ ניתן לבצע מראש, ע"י מאלפים מקצועיים. במקרים קיצוניים ולפי המלצת ווטרינר מטפל, ייתכן ויהיה צורך גם בשימוש בתרופות נגד חרדה.

משרד אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בע"מ, העוסק בייעוץ אסטרטגי, תקשורתי ותדמיתי עבור חברות וארגונים ציבוריים, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’ כי; בנוסף ’ארגון הרופאים הווטרינרים הרשותיים’ ממליץ, כי במידה ומצאתם כלב משוטט עם קולר, ולאחר ערב יום העצמאות, כמו בשנים קודמות, יהיו לא מעט כלבים שכאלה, דווחו לתחנה הווטרינרית העירונית, הקרובה.

כידוע בכל כלב בעל רישיון, מושתל שבב מתחת לעור ובו פרטים על בעלי הכלב. הרשות הווטרינרית, תדע לאתר את הבעלים והכלב יוחזר אל ביתו בשלום.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן