קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מדינת ישראל בת 66

ערב יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל, מונה האוכלוסייה כ-8.1 מיליון תושבים

אוכלוסיית ישראל מונה בערב יום העצמאות תשע"ד כ-8.180 מיליון נפש. עם קום המדינה (1948), מנתה אוכלוסיית ישראל 806 אלף תושבים ◄ מאז יום העצמאות שעבר גדלה אוכלוסיית ישראל בכ-157 אלף איש, גידול של כ-2.0% ◄ בתקופה זו נולדו בישראל כ-178 אלף תינוקות ונפטרו כ-42 אלף איש. מספר העולים שהגיע לארץ היה כ-24 אלף.
ערב יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל, מונה האוכלוסייה כ-8.1 מיליון תושבים

ערב יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל, האוכלוסייה, מונה כ-8.180 מיליון תושבים. כאשר, יש לציין, כי עם קום המדינה (1948), מנתה אוכלוסיית ישראל, רק 806 אלף תושבים. כך עולה היום (יום חמישי | א’ אייר התשע"ד), מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (אומדן האוכלוסייה אינו כולל אוכלוסיית הזרים שמנתה כ- 202 אלף נפש בסוף שנת 2012).

ה’אוכלוסייה היהודית’, מונה כ-6.135 מיליון תושבים (75.0% מכלל האוכלוסייה), ה’אוכלוסייה הערבית’ כ- 1.694 מיליון תושבים (20.7%) ו’אוכלוסיית האחרים’, שהם; נוצרים לא-ערבים, בני דתות אחרות וחסרי סיווג דת ב’משרד הפנים’, מונה כ-351 אלף תושבים (4.3%).

ערב יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל, מונה האוכלוסייה כ-8.1 מיליון תושבים

מאז יום העצמאות שעבר (מדובר בעקבות הבדלים בלוח השנה העברי (שנה מעוברת), הנתונים מתייחסים ל-12.5 החודשים (בקירוב) שחלפו מאז יום העצמאות הקודם), גדלה אוכלוסיית ישראל בכ-157 אלף איש, גידול של כ-2.0%.

בתקופה זו, נולדו בישראל כ-178 אלף תינוקות ונפטרו כ-42 אלף איש. מספר העולים שהגיע לארץ היה כ-24 אלף. (כולל אזרחים עולים. אזרח עולה, הוא מי שנולד לאזרח ישראלי בעת שהותו בחו"ל ונכנס לישראל בכוונה להשתקע).

בסוף שנת 2012, כ-75% מאוכלוסיית היהודים היו "צברים" – ילידי ישראל (יותר ממחציתם לפחות דור שני בארץ), לעומת 35% בלבד בשנת 1948.

ב-1948 הייתה בישראל רק עיר אחת שבה יותר מ-100,000 תושבים – תל-אביב-יפו. היום, 14 ערים מונות מעל ל-100,000 תושבים, מתוכן 6 ערים המונות מעל 200,000 תושבים; ירושלים, תל-אביב-יפו, חיפה, ראשון לציון, אשדוד והעיר פתח תקווה.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן