קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

במאי הסרט "שואה" קלוד לנצמן ביום השואה באוניברסיטה העברית

ראש מרכז קבנר פרופ’ משה צימרמן; "ארבעים שנה חלפו מאז שהבמאי לנצמן, התחיל ביצירת סרט ה’שואה’ אשר הפך לאחד המסמכים הקולנועיים החשובים בכינון זיכרון השואה. אנו שמחים על הסכמתו לבקר באוניברסיטה העברית, ביום מיוחד זה, ולשוחח עם תלמידי הסמינר בהוראתי, ואנו מצפים לדיון מרתק שיעסוק בין היתר בתפקיד הקולנוע בזיכרון השואה".
במאי הסרט "שואה" קלוד לנצמן,ביום הזיכרון לשואה באוניברסיטה העברית בירושלים
במאי הסרט "שואה" קלוד לנצמן,ביום הזיכרון לשואה באוניברסיטה העברית בירושלים

הבמאי היהודי-צרפתי המוערך קלוד לנצמן, יוצר הסרט התיעודי הנודע על השואה; ’שואה’ (Shoah), משנת 1985. יבקר באוניברסיטה העברית ב’יום הזיכרון לשואה ולגבורה’. הבמאי לנצמן, יהיה אורח מרכז קבנר להיסטוריה גרמנית, וישתתף בדיון על סרטו שייערך במסגרת הסמינר "היסטוריה גרמנית של המאה ה-20 – פרשנות קולנועית".

לדברי ראש מרכז קבנר פרופ’ משה צימרמן; "ארבעים שנה חלפו מאז שהבמאי לנצמן, התחיל ביצירת סרט ה’שואה’ אשר הפך לאחד המסמכים הקולנועיים החשובים בכינון זיכרון השואה. אנו שמחים על הסכמתו לבקר באוניברסיטה העברית, ביום מיוחד זה, ולשוחח עם תלמידי הסמינר בהוראתי, ואנו מצפים לדיון מרתק שיעסוק בין היתר בתפקיד הקולנוע בזיכרון השואה".

הסמינר "היסטוריה גרמנית במאה ה-20 – פרשנות קולנועית" בהוראת פרופ’ משה צימרמן, עוסק בהשתקפותן על המסך הגדול של הפרשות המרכזיות היוצרות את ההיסטוריה הגרמנית בת זמננו. תלמידי הסמינר, דנים בשאלות ההיסטוריות וההיסטוריוגרפיות אשר עולות כתוצאה מהצפייה ביצירה הקולנועית המתעדת את ההיסטוריה הגרמנית, ומעניקה לה את פרשנותה.

קלוד לנצמן, נולד בצרפת ב-1925, והצטרף בצעירותו לתנועת ההתנגדות הצרפתית לנאצים, ה"רזיסטנאס". בסיום המלחמה, לאחר שלמד פילוסופיה בסורבון, וכן למד ולימד פילוסופיה בטיבינגן ובעיר ברלין, החל לעסוק בעיתונות.

ב-1970, יצר את סרטו הראשון; "למה ישראל", ובסוף שנת 1973, החל לנצמן לעבוד על סרטו "שואה". העבודה על הסרט ארכה 12 שנה אשר בסופן נוצרה יצירת מופת עטורת פרסים בת 9.5 שעות, שמהווה עד היום נקודת מוצא לדיונים ומחקרים רבים.

הבמאי היהודי-צרפתי מר לנצמן, הגיע החודש לארץ לרגל אירוע מחווה שיערוך לכבודו ’סינמטק ירושלים’.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן