קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כלבים

יום הכלבת הבינלאומי, מצוין ב-28 בספטמבר, כדי לעורר מודעות והתגוננות מן המחלה הקשה

ווטרינר דר’ גיל שביט; "בעולם, מתים, מדי יום מעל 100 בני אדם ממחלת כלבת, בעיקר בהודו, ומזרח הרחוק. בארץ ישראל, בשנות ה-50, מתו ממחלת הכלבת מעל ל-20 בני אדם. מאז, הונהג חיסון חובה לכלבים, ומספר המתים, ירד לבודדים, מאז שנות ה-60".
יום הכלבת הבינלאומי, מצוין ב-28 בספטמבר, כדי לעורר מודעות והתגוננות מן המחלה הקשה
יום הכלבת הבינלאומי, מצוין ב-28 בספטמבר, כדי לעורר מודעות והתגוננות מן המחלה הקשה

מחר (שישי, 28 בספטמבר), יצוין ’יום הכלבת הבין לאומי’, שמטרתו לעורר את המודעות למחלה הקשה והתגוננות מפניה. רק החודש נפטר ישראלי ששהה במזרח הרחוק והיה נגוע במחלה, שאובחנה, כנראה באיחור.

הווטרינר ד"ר גיל שביט, מ’יסוד המעלה’, מושבה בדרום עמק החולה, אומר, כי; "’מחלת הכלבת’, הינה מחלה וירלית קטלנית, המועברת לאדם בנשיכת בעל חיים נגוע, וכי המחלה, נחשבת כ’חשוכת מרפא’. מן הרגע שבו מופיעים סימנים קליניים, של מחלת הכלבת, התוצאה תהיה מות החולה. בעולם, ידועים מספר מקרים בודדים, בהם החלים החולה לאחר טיפול אינטנסיבי, כאשר כל מקרי ההחלמה, היו של אנשים שננשכו על ידי עטלפים.

בעולם, מתים, מדי יום מעל 100 בני אדם ממחלת כלבת, בעיקר בהודו, ומזרח הרחוק. בארץ ישראל, בשנות ה-50, מתו ממחלת הכלבת מעל ל- 20 בני אדם. מאז, הונהג חיסון חובה לכלבים, ומספר המתים, ירד לבודדים, מאז שנות ה-60.

"בעוד שלמחלת הכלבת, אין תרופה, הרי שקיים חיסון הנחשב ליעיל. במקרה של נשיכת אדם על ידי בעל חיים חולה בכלבת, קיים פרוטוקול חיסונים שכאשר הוא ניתן בימים הראשונים שלאחר הנשיכה, טרום הופעת סמנים קליניים, סיכויי ההחלמה גבוהים מאוד", אומר הווטרינר, ד"ר שביט.

"בישראל, בעבר, רוב מקרי הכלבת, אירעו כתוצאה מנשיכות תנים, ו-שועלים. בשנים האחרונות, עיקר ההדבקה היא מכלבים משוטטים בצפון הארץ, כנראה, כלבים, שחדרו לארץ ממדינות שכנות בצפון; לבנון, וסוריה" – מציין עוד ד"ר שביט, ומוסיף, כי; "בישראל, קיים ’חיסון חובה’ כנגד כלבת בכלבים. החיסון, ניתן לכל כלב, החל מגיל 3 חודשים (בתוספת שבב), וזריקת דחף, ניתנת לכלב כל שנה, במשך כל ימי חיי הכלב. ב-חתולים, החיסון אינו חובה, אך מומלץ.

"עיקר ההדבקה מתבצעת בזמן נשיכה. הווירוס, נודד אל מוח הכלב על גבי תאי עצב, גורם לשינוי התנהגותי (תוקפנות, ריור, פחד ממים, ועוד), מגיע לבלוטות הרוק, ושילוב של כלב תוקפן אשר הווירוס מצוי בבלוטות הרוק שלו, גורם להדבקה במקרה של נשיכה.

לוגו יום הכלבת הבינלאומי, מצוין ב-28 בספטמבר, 2012

חשוב לציין, כי לעיתים כלבים הלוקים בכלבת, אינם מראים סמני תוקפנות, אך קיימים סמנים עצביים, כגון; הטיית ראש לכוון אחד, וכו’. ככלל, בכל מקרה מוות של בעל החיים המראה סמנים עצביים, יש לחשוד ב’כלבת’ ולדווח לוטרינר" – מסביר ד"ר שביט, וממליץ על צעדים להקטנת סכנת ההדבקות במחלה;

1. יש להקפיד על חיסון שנתי של הכלבים החל מגיל 3 חודשים.

2. יש להתרחק מ-כלבים משוטטים, תנים, ו-שועלים. במידה ומאמצים כלב משוטט, יש להביאו מידית לבדיקת וטרינר. בשום מקרה אין להתקרב לכלב זר, הנראה חולה או תוקפן, ויש לדווח עליו לרופא הרשותי.

3. במידה וכלביכם ננשך, יש לחטא מיידית את מקום הנשיכה, לדווח מיד לוטרינר, ולנסות לזהות את הכלב הנושך.

4. במידה ואדם ננשך על ידי כל בעל חיים שהוא (או חשוד שננשך), חשוב לחטא מיידית את מקום הנשיכה במים וסבון ולדווח לרופא המשפחה מיידית וכן ללשכת הבריאות, ולוטרינר הרשותי.

"הקפדה על ההמלצות הנ"ל, תקטין את סכנת החשיפה לכלבת. אני מאחל שתהיה לכולנו שנה טובה ובריאה, וגמר חתימה טובה". סיכם הווטרינר ד"ר גיל שביט, מיסוד המעלה.

● עוד על כלבת, לאתר יום הכלבת הבינלאומי
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן