אנרגיה ירוקה

’מגמה ירוקה’, הפגינו: מחירי הדלק מזנקים, וביבי, מוכר את הגז של הישראלים

0
0

פעילי “מגה ירוקה”; “ברוני הגז, רוצים להתחיל בשאיבה אינטנסיבית של הגז ליצוא, ולהרוויח רווחים מיידים על חשבוננו (תושבי ישראל). בעסקאות הייצוא, מסתמכים ברוני הגז על הערכות לא וודאיות של כמות הגז” ◄ ח”כ דב חנין; כך מפקירים אותנו בלי רזרבות מספיקות בעוד 10 שנים, וכך ממשיכים להעשיר את טייקוני הגז, שכבר עכשיו יעשו רווחים עצומים מן הגז בחופי ישראל”.
’מגמה ירוקה’, הפגינו: מחירי הדלק מזנקים, וביבי, מוכר את הגז של הישראלים
’מגמה ירוקה’, הפגינו: מחירי הדלק מזנקים, וביבי, מוכר את הגז של הישראלים

עשרות אקטיביסטים סביבתיים, מארגון ’מגמה ירוקה’, קיימו הבוקר (יום ו’ 31.8.12), מייצג אינטראקטיבי ב’שוק הכרמל’ בעיר תל אביב, במיצג פתחו ראש הממשלה מר בנימין נתניהו והטייקון איש עסקים מר יצחק תשובה, בסטת גז בשוק, ועשו מכירת חיסול של הגז ישראלי.

עשרות הפעילים של ’מגמה ירוקה’, הסתובבו עם שלטים החתימו אנשים על עצומה וקראו; “ביבי, ביבי תן גז”, “ביטחון לאומי זה גז ישראלי” ו”הגז הוא שלנו ולא ניתן אותו”. באי שוק הכרמל, עמדו בשני תורים; לישראלים, ולא ישראלים, ורק ללא ישראלים, ניתנה אפשרות לקנות גז ישראלי.

התכנסות פעילי ’מגמה ירוקה’, התקיים היום על רקע מסקנות ’ועדת צמח’, אשר הוגשו לידי ראש הממשלה שלשום (יום ד’, 29.8), המתירות לייצא עד 75% מ’מאגרי הגז’ ועליית מחירי הדלק, הצפויה מחר (מוצאי שבת).

אנשי “מגה ירוקה”, מסרו, כי לאחרונה, נמצא גז מול חופי ישראל בכמות מסחרית, אשר יכול לספק את צרכי האנרגיה של מדינת ישראל לדורות רבים קדימה. שימוש בגז שמקורו בישראל, ישחרר אותנו מהתלות בדלקים מזהמים ומהתלות במדינות הנפט אשר רובן עוינות את ישראל”.

אנשי “מגה ירוקה”, מוסיפים ומציינים, כי; “ברוני הגז, רוצים להתחיל בשאיבה אינטנסיבית של ה’גז ליצוא’, ולהרוויח רווחים מיידים על חשבוננו (תושבי ישראל). בעסקאות הייצוא, מסתמכים ברוני הגז על הערכות לא וודאיות של כמות הגז”.

ח”כ דב חנין, המקדם בימים אלו את ’חוק שימור עתודות הגז בישראל’, נכח בהפגנה, ואמר לעוברי אורח, כי; “בדיוק בשבוע שבו מחירי הדלק עולים בגלל עליית מחירי הנפט ו-מחירי החשמל עולים בגלל המחסור בגז – הממשלה, מקדמת אישור של ייצוא מרבית הגז הישראלי.

כך מפקירים את הציבור בישראל לעלות מחירים גם בעתיד, כך מפקירים אותנו בלי רזרבות מספיקות בעוד 10 שנים, וכך ממשיכים להעשיר את טייקוני הגז, שכבר עכשיו יעשו רווחים עצומים מן הגז בחופי ישראל”.

פעילים סביבתיים, מארגון מגמה ירוקה מפגינים

לידיה מורדבינקין, רכזת תא אשדוד, בארגון ’מגמה ירוקה’, אמרה, כי; “הממשלה, שוב מוכיחה עד כמה היא מעדיפה רווחים על פני סביבה וחברה. במקום לחשוב על איך מניעים משק אנרגיה נקי וירוק יותר לטווח ארוך, היזמים והממשלה, מעדיפים למכור את הגז בכמויות שעלולות להחזיר את ישראל להשתמש מחדש בנפט”.

אשר עידן, רכז תא מכללת אחווה, בארגון מגמה ירוקה; “במוצ”ש מחירי הדלק, יעלו ל-8.30 ₪ לליטר, והתחזית היא כי המחירים, ימשיכו להאמיר, לממשלה, יש הזדמנות פז לפתור את בצורת האנרגיה בישראל בצורה מקיימת, להפחית את זיהום האוויר ממפעלים ורכבים, ולהקל בכך על המשק הישראלי”.

▼ מגמה ירוקה

מגמה ירוקה

מגמה ירוקה – מובילים אקטיביזם סביבתי, היא עמותת המתנדבים הסביבתית הגדולה בארץ, המקדמת שינוי סביבתי באמצעות אקטיביזם ופיתוח מנהיגות סביבתית. העמותה, מבוססת על אלפי סטודנטים וצעירים מתנדבים הפרוסים במעל עשרים תאים ברחבי הארץ, מתל חי בצפון ועד אילת בדרום.

מגמה ירוקה, הינה עמותה א-מפלגתית הנתמכת ע”י תרומות פועלת במגוון דרכים; פעילות ישירה לא-אלימה, והפגנות, פעילות לובי ברמה הארצית והמוניציפאלית, פיתוח מעורבות קהילתית, חינוך הדורות הבאים לאקטיביזם סביבתי.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן