חג סוכות שמח

מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

פסיכולוגיה

ד”ר יעקב פולאקביץ: עלייה בפניות ילדים ונוער בארץ ישראל לקבלת טיפול נפשי

0
0

דר’ יעקב פולאקביץ; “התברר, כי בעיות שונות שהועלו בכנס בינלאומי של הארגון העולמי לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, הינן משותפות למדינות רבות, כמו; הפרעות בתחום ה’אוטיזם’, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות ועבריינות בקרב הנוער, כאשר נושאים מרכזיים בדיונים, היו; הסטיגמה של מחלות הנפש ומקומו ותפקידו של ’פסיכיאטר הילדים’ במערכת”.
ד
ד”ר יעקב פולאקביץ: עלייה בפניות ילדים ונוער בארץ ישראל לקבלת טיפול נפשי

“למרות שבקרב חרדים וערבים, הסטיגמה כלפי טיפולים נפשיים מוקצנת יותר, הרי נרשמת עלייה עקבית במספר ההורים מקרב הקהילות הללו שפונים לקבלת טיפול ועזרה נפשית עבור ילדיהם”. כך אמר בהרצאתו ד”ר יעקב פולאקביץ – מנהל ’המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל’, ופסיכיאטר מומחה לילדים ונוער, בכנס בינלאומי של הארגון העולמי לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר שהתקיים ב-21-25 יולי, 2012, בעיר פריז, צרפת.

במסגרת הקונגרס העולמי, התקיים הסימפוזיון, שעסק בנושא השירותים הפסיכיאטריים לילדים ונוער, אשר ניתנים בקהילה, הרצה ד”ר פולאקביץ (מדינת ישראל) על השינויים שעוברים על שירותים אלה בארץ, על רקע הרפורמה ב’בריאות הנפש’ והייחוד של שירותים אלה באוכלוסיות החרדית, הערבית, ובקרב עולים חדשים.

ד”ר פולאקביץ, הוסיף שגם בקרב חילונים, ודתיים שמשרתים בצבא, למרות קיומה של הסטיגמה והחשש ש’טיפול נפשי’, עלול לפגוע בגיוס הילדים לצבא, יש כיום יותר מודעות ונכונות של הורים להפנות את ילדיהם לטיפול נפשי”.

הכנס, בו השתתפו מאות פסיכיאטרים מכל העולם, ממדינות מתפתחות וממדינות העולם המערבי, עסק בנושאים הקשורים לתהליכי גדילה, התפתחות, ו’מחלות פסיכיאטריות’ בגיל הילדות וההתבגרות.

במהלך הכנס, ניתנה סקירה רחבה של השירותים הפסיכיאטריים שניתנים בעולם, המתייחסים לטיפול בחולי ולהיבטים חברתיים, תוך מתן תשומת לב לרקע התרבותי בו גדלים הילדים.

ד”ר פולאקביץ, דיווח, כי; “התברר, כי בעיות שונות שהועלו, משותפות למדינות רבות, כמו; הפרעות בתחום ה’אוטיזם’, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות ועבריינות בקרב הנוער, כאשר נושאים מרכזיים בדיונים, היו; הסטיגמה של מחלות הנפש ומקומו ותפקידו של ’פסיכיאטר הילדים’ במערכת”.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן