"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדרה

חדרה: בית כהנא, ישופץ וישמש את מרכז הצעירים העירוני

עיריית חדרה באמצעות ’הקרן לפיתוח חדרה’, החלה בעבודות ההכנה לקראת שיפוץ נרחב ב’בית כהנא’. המבנה, יקרא; "בית הידידות מרכז צעירים", והוא מיועד לשמש את מרכז הצעירים העירוני למתן שירותים ל’צעירי חדרה’.
חדרה: בית כהנא, ישופץ וישמש את מרכז הצעירים העירוני
חדרה: בית כהנא, ישופץ וישמש את מרכז הצעירים העירוני

החלו עבודות ההכנה לקראת השיפוץ המקיף שמתכננת עיריית חדרה, לבצע ב’בית כהנא’, הממוקם ברחוב הנשיא בעיר. עד כה בוצעו עבודות לפירוק הגג והקירות הפנימיים על מנת להכין את המבנה לשיפוץ נרחב. ’הקרן לפיתוח חדרה’, מנהלת עבור העירייה את הפרויקט, במימון משותף של "הקרן לידידות". על-פי ההערכה יושלם הפרויקט בתוך כ-14 חודשים.

המבנה, יקרא; "בית הידידות מרכז צעירים – חדרה", והוא מיועד לשמש את מרכז הצעירים העירוני (הפועל היום במבנה קצין העיר הישן) למתן שירותים לצעירי חדרה.

המבנה מכונה; ’בית כהנא’ משום שהיה בית משפחת אברהם וחנה כהנא, ממייסדי העיר חדרה. האיש אברהם היה מפקד בארגון "ההגנה" ואף כיהן כחבר מועצת היישוב חדרה. המשפחה שכלה את אחד מבניה, אלי כהנא הי"ד, שנפל בקרב גבעת התחמושת, במהלך מלחמת ששת הימים.

בן נוסף, מר יחיאל (חיליק) כהנא, יבדל"א, כיהן בתפקיד ראש עיריית חדרה בין השנים; 1978 עד 1989, והתגורר בבית המשפחה ברחוב הנשיא, במשך שנים רבות עם רעייתו אילנה ז"ל, בנו ובנותיו. עם פטירתה הפתאומי של אילנה ז"ל, עזב חיליק כהנא את ביתו ובמשך שנים עמד המבנה נטוש ומוזנח, עד שלפני כשנה, העביר את הבעלות על הבית לידי עיריית חדרה.

בעצה אחת עם ראש העירייה הנוכחי מר חיים אביטן, מנכ"ל העירייה איקי צור, מהנדס העיר אבישי קימלדורף, ומנכ"ל הקרן לפיתוח חדרה עו"ד תמר בלום, הוחלט לשפץ ולשקם את המבנה ולהעביר אליו את הפעילות של מרכז הצעירים העירוני "נתיב".

מימין: יחיאל כהנא, ראש עיריית חדרה בין השנים; 1978 עד 1989, עם ראש העיר הנוכחי מר חיים אביטן

מרכז הצעירים, מטפל באלפי צעירים מדי שנה, והוא פועל במבנה הישן אשר שימש בעבר את קצין העיר, מקום הצר מלהכיל את הפעילות הענפה. התוכנית לשיפוץ המבנה, והעברתו לפעילות מרכז הצעירים העירוני עלו אל שולחן מועצת העיר חדרה, וזכה לאישורה פה אחד.

"נתיב – מרכז הצעירים העירוני", המנוהל על-ידי הילה כהן רפופורט, מוביל את תחומי התעסוקה, ההשכלה, ומעורבות חברתית לצעירי העיר.

מרכז הצעירים, הוקם לפני כ-5 שנים בעידוד ראש העירייה מר חיים אביטן, במטרה להוות בית לצעירי חדרה, ותיקים ועולים, ובמה חברתית משמעותית לביטוי ומימוש הפוטנציאל הטמון בכל צעיר, תוך חיבור לשורשיו התרבותיים.

כמו כן, שימת דגש על פיתוח אישי, מקצועי וחברתי על מנת לעודד את שילובו המוצלח בקהילה, בחברה ובהנהגה הישראלית, הגברת תחושת השייכות של צעירי העיר על-ידי מעורבות ויזמות חברתית מתוך מגמה לקשירת עתידם במרקם החיים בעיר.

במרכז מתקיימות פעילויות בתחומים רבים, כולל התפתחות של מתן מענה לקהילת העולים בתחומים בהם נתקלים בקשיים, כגון; ידע, בירוקרטיה והכוונה; פרויקט ליווי, מענה ועידוד לשרות צבאי משמעותי לבני הקהילה האתיופית בעיר; תוכנית של הענקת מלגות לחיילים משוחררים; תוכנית למנהיגות צעירה כולל; "פרלמנט צעירי חדרה"; הכוונה וייעוץ ראשוני בתחום התעסוקה; הכוונה וייעוץ ראשוני בנושא לימודים אקדמאים.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  Add Comment

  Click here to post a comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  דילוג לתוכן