"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

נקדימון רוגל, מבכירי העיתונאים בישראל הלך לעולמו בגיל 86

נקדימון רוגל ז"ל, סופר עברי, עיתונאי, שדרן ומתרגם, היה ממקימי הטלוויזיה הישראלית ומנהלה וסמנכ"ל לפיתוח של רשות השידור. ביוזמתו הוקמו אולפני הרדיו והטלוויזיה ברוממה. רוגל, נודע כמי שחיבר את תדריך החדשות המכונה "מסמך נקדי" ◄ עסק במחקר ארץ ישראל, ופרסם מאמרים וספרים בין השאר על פרשת תל חי, ועל נפתלי הרץ אימבר, מחבר התקווה.
נקדימון רוגל, מבכירי העיתונאים בישראל הלך לעולמו בגיל 86
נקדימון רוגל, מבכירי העיתונאים בישראל הלך לעולמו בגיל 86

נקדימון רוגל, סופר עברי, שדרן, מתרגם, מבכירי העיתונאים בישראל, הלך לעולמו בגיל 86. הלוויתו, תהיה מחר (שישי), בעיר כפר סבא.

נַקדימון (נקדי) רוֹגֵל (נולד בעיר חיפה, ב-1925), היה סופר עברי, עיתונאי, מתרגם ושדרן, וחוקר תולדות היישוב בארץ. על שמו נקרא; "מסמך נקדי", תדריך הגשת חדשות ואקטואליה ברשות השידור, ו"אולפן נקדי" האולפן הגדול של רשות השידור המיועד לתוכניות אירוח.

רוגל, גדל למד והתחנך, וסיים בה את לימודיו בבית הספר הריאלי בעיר חיפה. עבר לירושלים, להשלמת לימודיו באוניברסיטה העברית בהיסטוריה, ספרות ערבית, ולשונות רומניות.

ב’מלחמת העצמאות’, הפסיק את לימודיו הצטרף לכוח שלחם בחזית ירושלים, שם שירת כקצין מודיעין. לאחר השחרור פנה לעיתונות, והיה במשך כמה שנים עיתונאי בעיתון "על המשמר". בשנת 1952, הצטרף כעיתונאי לרשות השידור ול"קול ישראל", והחל בקריירה פורייה ומקורית ברדיו ובטלוויזיה.

בין השאר היה שליח הטלוויזיה בפריז, עורך משדרי תעודה, תחקירן ומגיש, ומיוזמי תכניות שעשועונים וחידונים. לימים, היה גם מנהל הטלוויזיה הישראלית, ויועץ למנכ"ל רשות השידור.

ראשית פרסומו של נקדימון רוגל בעיתוני הילדים, סיפורי ארץ ישראל שפרסם בעיתון "משמר לילדים", וכן, פרסם סיפוריו בעיתון "הצופה לילדים", בשם העט שלו "נ. קדי".

רוגל מדווח על מגדל הקידוח הנפט חלץ ב"קול ישראל"

סיפוריו מעוגנים בתולדותיה של ארץ ישראל היהודית, בתולדות היישוב, ובמלחמות על הגנת הארץ. זכה בשנת 2002 ב’פרס סוקולוב’ למפעל חיים.

◄ מחקריו, תחקיריו וספריו של נקדימון רוגל

• מסמך נקדי, תדריך חדשות ואקטואליה, נקדימון רוגל, עמית שכטר, ירושלים, 1995. מסמך נקדי הוא מסמך עקרונות שחובר בידי איש "קול ישראל" נקדימון רוגל בראשונה בשנת 1972, ובו מפורטים כללי אתיקה החלים על העוסקים בעיתונאות המשודרת.

כללים אלה, יפים ליישום גם ב’עיתונאות הכתובה’, אם ניתן בכלל לעשות הפרדה דיכוטומית בין השניים.

נקדימון רוגל, זכרו לברכה

"מסמך נקדי" הפך להיות מסמך שמהווה מעין "תורה שבכתב" של ה’עיתונאות במדינת ישראל’, ולמרות שהוא לא מסמך מחייב מבחינת חוק, אלא אתית, הרבה עיתונאים ואנשי תקשורת, מסתמכים עליו בעבודתם.

• יהושע חנקין – יוזמותיו המדיניות, חוברת, (המכון לחקר תולדות קרן קימת לישראל, הקרקע וישוב הארץ. החוג לתולדות קרן קימת לישראל וההתיישבות היהודית בארץ-ישראל), מס’ 30, ירושלים, 1997.

• יומן הקרבות של דני, לילדים, על קרבות מלחמת העצמאות, ניומן, תל אביב, 1961.

• היוצאים אל ארץ הצפון, ראשיתן של קבוצות הפועלים באצבע-הגליל 1916-1920, הוצאת יד בן צבי, ירושלים, 1987.

• ספר מעשה נורא של הרוח, אשר נכנס בגוף אשה אחת, בן-ציון מרדכי חזן; ההדיר והוסיף מבוא והערות נקדימון רוגל.

• תל חי: חזית בלי עורף, הדר, 1979.

• תיק אימבר, בעקבות נפתלי הרץ אימבר בארץ ישראל – תחקיר, ירושלים, 1997.

◄ תרגומים של נקדימון רוגל

• הרפתקאותיו של פינוקיו, מאת קרלו קולודי, תירגם מאיטלקית נקדימון רוגל, ציירה בינה גבירץ, ירושלים, 1955.

• הסוציאליזם המערבי ושאלת היהודים: מחקר בתולדות המחשבה הסוציאליסטית במאה התשע עשרה, מאת אדמונד זילברנר, מוסד ביאליק, 1955.

• אי האלמוגים, מאת רוברט מיכאל בלנטין, רוגל, חתם בספר כמתרגם בשם העט נ. אבי-רענן, ירושלים, עבר, 1954.

– מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן