ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

גינון

משתלות וונדי, מציגים, בחודש החגים: תערוכת טופיארי, אמנות עיצוב צמחים

טופיארי, יכול לשמש כמחיצה בין חלקי הגינה, פסל טבעי, וכן כגורם שובר אחידות. צמחים שמתאימים לטופיארי, מתאפיינים בגידול איטי ובעלווה ירוקת-עד רעננה, ושופעת ◄ תערוכת טופיארי, תערך במקביל בתאריכים; 25.9-22.10, במשתלות וונדי בעין ורד בשרון, שילת – ליד מודיעין ו”עד הלום” ליד אשדוד.
משתלות וונדי, מציגים, בחודש החגים: תערוכת טופיארי, אמנות עיצוב צמחים
משתלות וונדי, מציגים, בחודש החגים: תערוכת טופיארי, אמנות עיצוב צמחים

טופיארי (Topiary), היא אמנות עיצוב צמחים בצורות של דמויות שונות, בעלי חיים או מבנים גיאומטרים כמו עיגול, חרוט, בורג ושלל דגמים. הצמחים המעוצבים הם אלמנט מיוחד ששובר את השגרה בגינה, מושך את העין וזאת בצורה עדינה ובלי להכביד יתר על המידה.

משתלות וונדי, עורכים בתקופת החגים תערוכת טופיארי – עיצוב צמחים. התערוכה, תיערך בחודש החגים, משבוע ראש השנה ועד לאחר שמחת תורה (תאריכים; 25 בספטמבר עד 22 באוקטובר). היא תתקיים במקביל במשתלות וונדי ב”עין ורד” בשרון, ב”שילת” – ליד מודיעין, וב”עד הלום” סמוך למחלף הדרומי של אשדוד.

במהלך ימי התערוכה, יוצג מבחר של צמחים שעברו עיצוב מדויק וחלקם הגדול יוצע למכירה. לדברי האגרונום וואן וונדי; “עיצוב הטופיארי, נעשה במשתלה על ידי בעלי מקצוע שמומחים לנושא, ולכן מי שקונה את הצמחים לא צריך לדאוג ולעמול על עיצוב הצמחים, אלא לדאוג לגזום, ולקטום אותם מדי פעם בכדי לשמור על צורתם המקורית”.

ה’טופיארי’, מעורר עניין רב אצל גננים ובעלי גינות משום יכולתו לבנות מופע חדש, מפתיע ומעניין בגן. הצמח המעוצב משמש אלמנט מרכזי ומסביבו ניתן לפתח צמחיה פורחת נמוכה, פינת כדים, או אלמנטים דוממים ושילוב ביניהם. הטופיארי, יכול לשמש כמחיצה בין חלקי הגינה, פסל טבעי, וכן כגורם שובר אחידות.

הצמחים אשר מתאימים לטופיארי מתאפיינים בגידול איטי ובעלווה ירוקת-עד רעננה, ושופעת כמו; סיזיגיום, הדס ננסי, מלליקה, אוג, טוטם צהוב, ונוספים.

הכניסה לתערוכה ללא תשלום.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן