"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

פרס חיפה לתקשורת מקומית ע"ש מרק ביאנו יוענק לחיים א-דור ומוטקה לבנון ז"ל

הפרס, יוענק לכתב התרבות של קול ישראל בחיפה והצפון חיים א-דור ◄ הפרס, יוענק גם לבני משפחתו של מוטקה לבנון ז"ל, ממייסדי העיתונות המקומית בעיר חיפה שהלך לעולמו לפני מספר חודשים ◄ איש תקשורת מארק ביאנו, נרצח יחד עם אשתו בפיגוע התופת במסעדת "מקסים", 04.10.2003
פרס חיפה לתקשורת מקומית ע
פרס חיפה לתקשורת מקומית ע"ש מרק ביאנו יוענק לחיים א-דור ומוטקה לבנון ז"ל

שדר וכתב התרבות של קול ישראל בחיפה והצפון מר חיים א-דור, ומוטקה לבנון ז"ל, הם זוכי פרס חיפה לתקשורת מקומית ע"ש מרק ביאנו, כך קבעה וועדת השיפוט בראשותו של השופט חנוך אריאל.

הפרס, מוענק ע"ש כתב חדשות הוט העיתונאי מארק ביאנו הי"ד, שנרצח עם רעייתו נעמי הי"ד, ב’פיגוע ההתאבדות’ במסעדת "מקסים" בשנת 2003. הכתב מארק, היה בן 29 במותו.

על חיים א-דור, יבדל"א, כותבת וועדת השיפוט בנימוקיה להענקת הפרס, כי "א-דור, מדווח על אירועי האמנות בחיפה, מהפסטיבלים השונים, מהמוזיאונים ומאולמות התיאטרון. בתפקידו דואג א-דור, כי למוסדות התרבות והאומנות בחיפה והצפון, תהיה חשיפה ונוכחות ברשת הארצית של "קול ישראל".

מזה כ-5 שנים, עורך חיים א-דור, ומגיש בחן רב, את התוכנית "רוח צפונית", המשודרת מאולפני "קול ישראל" בחיפה ובצפון.

התכנית עוסקת באקטואליה, ומביאה סיפורים ודיווחים שלא זוכים להיכלל במהדורות החדשות הארציות ומשמשת במה להעלאת סוגיות מקומיות לכאורה, אך כאלה שמעניינות את הציבור כולו.

בנוסף עורך א-דור, ומגיש את תכנית המוסיקה ב’רשת ג’’ בשם; "מאחורי השירים" שזכתה ב’פרס אגודת העיתונאים’, כתכנית המוסיקה הטובה ביותר. וכך, האולפן בחיפה, בו מוקלטת התוכנית, משמש מקום עליה לרגל לכל האמנים שבאים להתראיין בתכנית".

◄ פרס מפעל חיים למוטקה לבנון ז"ל

מוטקה לבנון ז"ל, ממייסדי העיתונות המקומית בעיר חיפה, וממוביליה לאורך עשרות שנים. שהלך לעולמו לפני מספר חודשים, הוא הזוכה בפרס מפעל חיים.

מוטקה לבנון, ז"ל

בנימוקים להענקת הפרס, כותבת וועדת השיפוט, כי; "על טביעת אצבעותיו של מוטקה לבנון, שהוטמעו לאורך השנים, עשייתו הפורה והמקצועית, ההשקעה ותרומתו האדירה לתקשורת המקומית".

לבנון, היה שותף להקמתו של עיתון "כלבו", ושימש כעורכם של העיתונים "כלבו", "ידיעות חיפה", ו"קול חיפה".

לבנון, שירת בלהקה צבאית, והיה מפקדה של להקת פיקוד הצפון המיתולוגית. במהלך השנים חיבר מחזות ושירים רבים והשתתף בלהות זמר.

ב-1990, לקה באירוע מוחי קשה אך המשיך לעבוד מרותק לכיסא גלגלים בעריכה וכתיבה לעיתונות מקומית בחיפה. ב– 2007, נרצח בנו ארז ז"ל, בידי מחבלים.

מוטקה לבנון, היה ממייסדי העיתונות המקומית בעיר חיפה, וממוביליה לאורך עשרות שנים.

◄ מארק ביאנו הי"ד

מארק ביאנו, בן פלורנס ואדריאן, נולד בט"ז באדר תשל"ד (10.3.1974) בעיר בוקרשט, רומניה, ובגיל חמישה חודשים עלה לישראל, והתיישב בעיר חיפה. מארק, למד בבית הספר היסודי "דוד ילין" ובתיכון "עירוני ה".

בסיום השירות הצבאי בחיל האוויר, למד מארק לתואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת חיפה. בתום לימודיו החל מארק לעבוד ככתב בתחנת הטלוויזיה בכבלים המקומית בעיר חיפה, בתוכנית "חדשות היום".

מארק ביאנו הי"ד

במהלך עבודתו, כיסה מארק, עניינים עירוניים וענייני איכות הסביבה, והפך לכתב בולט ומוערך. בהתאם להתקדמותו בעולם התקשורת, המשיך מארק להתפתח מבחינה אקדמאית, כשהוא מתחיל ללמוד לתואר שני בתקשורת גם זה באוניברסיטת חיפה.

ביום 06.06.2001, נישא מארק לנעמי לבית וולובסקי. בהזמנה לחתונה צוטטו מילותיו של אלתרמן: "אתך נותרתי בשניים, עם רוח על המים / עם פרח בר פשוט, אתך עד קץ אשוט…". השניים הקימו בחיפה את ביתם.

בשבת בצהריים, ח’ בתשרי תשס"ד (04.10.2003), פוצצה מחבלת-מתאבדת את חומר הנפץ שנשאה בתיקה בתוך מסעדת "מקסים", בשד’ ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, סמוך לים.

בפיגוע נפגעו עשרות מיושבי המסעדה ההומה אדם. 21 אנשים נרצחו במקום, ביניהם; מארק ורעייתו, שהגיעו למסעדה לארוחת צהריים. בן 29 במותו.

מארק, הותיר הורים ואחות. הובא למנוחות בחלקת הגיבורים בבית העלמין שדה יהושע בחיפה, לצד רעייתו. מארק, מונצח באנדרטה בהר הרצל לזכר חללי פעולות האיבה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן