איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

עידית הראל שמש

עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה

עידית הראל שמש, מנכ”ל מכון תודעה – למאבק בתופעת הזנות; “אין דרך אחרת להתמודד עם הזנות פרט לחקיקה המטילה את האחריות הפלילית על הלקוח. הלקוח כבר לא תמיד צודק, הכסף שמניע את הזנות הוא כספם של הלקוחות, שלא לדבר על גילויי האלימות וההשפלות שנשים חוות מלקוחות…” ◄ “פולישוק, אל תירתע ואל תהסס, הראה לבוחרי מל”ל שאתה תומך בהצעת החוק והם כבר יתנו לך את קולם… תשאל את קוזו, הוא בטוח בעד החוק…”
עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה
עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה

נתחיל בבשורה הטובה; העובדה שהצעת החוק ל’איסור צריכת זנות וטיפול בקהילה’, עלתה לדיון בסדרה המצליחה ’פולישוק’ ועוד בפרק הפותח, מעידה שהתקדמנו משמעותית בהעלאת המודעות לתופעת הזנות לסדר היום החברתי. הבשורה הפחות טובה, היא הצגת תוכן הטיעונים שכנגד, טיעונים מוכרים המנסים לעצור את התהליך על מנת להשאיר את הזנות בקרבנו.

השימוש בשתי נשים ב’זנות’, שפונות לפולישוק על מנת שיפעל כנגד הצעת החוק, תואם את הגישה הטוענת שהחוק, יפגע בנשים בזנות, הרי אם הנשים עצמן מתנגדות לחוק שאמור להיות לטובתן, אז מי אנחנו שנתערב? בהמשך, הטיעונים שבחר להציג שמואל הספרי, יוצר הסדרה, לקוחים מסל המיתוסים המוכר; אם לא תהיה זנות, יאנסו נשים בכל קרן רחוב, הזנות היא צורך שחייבים לספק (“עומד לכם כל הזמן”), כדאי למסד את הזנות – נשלם מיסים, נעבור בדיקות (דרך אגב, את מי יבדקו את הנשים או את הלקוחות?!).

מבין כל המיתוסים, משפט אחד קרוב יותר למציאות, אותו היטיב להביא הספרי, כאשר למרות סטריאוטיפ “הזונה המאושרת” שהוצג בפרק, אומרת האישה לפולישוק; “כשאין ברירה, מוכרים את הכל”. ואכן אין בחירה בזנות. בניגוד לדעה הרווחת הטוענת, כי בזנות “סטודנטיות שעושות כסף קל”, המציאות מלמדת אותנו שלזנות מידרדרים כתוצאה מנסיבות חיים קשות. המחקרים מעידים שכ-90% מהנשים בזנות, היו קורבנות של גילוי עריות, או תקיפה מינית בילדותן.

הטיעונים הנפוצים בהקשר להצעת החוק שגם הובאו בפרק הם; הזנות תרד למחתרת, עכשיו יתחילו לרדוף את הנשים וכדומה. הטיעונים הללו לא עומדים במבחן המציאות ומהדיווחים שמגיעים ממדינת שבדיה אשר בה פועל החוק מזה עשור, עולה, כי בעוד שבמדינות אירופאיות שכנות, כגון; דנמרק, חלה בתקופה המקבילה עליה של עד פי שלוש בהיקף תופעת הזנות, בשבדיה בתקופה זו לא חל גידול בהיקפי הזנות ואף זנות הרחוב הצטמצמה באופן משמעותי (50%).

זאת ועוד; מעל 70% מהציבור השבדי, ובמיוחד בקרב הצעירים, תומך באיסור הפלילי על צריכת שירותי מין, דבר שמצביע על כך שהחוק עצמו חולל שינוי תודעתי בגישת הציבור השבדי כלפי תופעת הזנות.

עוד דבר שלא הוצג בפרק הוא חלקו השני של הצעת החוק שממנו נוטים להתעלם; “שירותים בקהילה”. הצעת החוק, שהחלה להתגבש בכהונתה הקודמת של חה”כ זהבה גלאון, ואותה מנהיגה כיום, חה”כ אורית זוארץ, בנחישות ורצינות יוצאת דופן, לא טוענת רק להפללת הלקוח, כי אם חלקה השני עוסק ב”שירותים בקהילה”.

כלומר, החוק לא “זורק” את הנשים ללא מענה, אלא מציע לאישה (ונקווה שבקרוב גם לגברים שלכודים במעגל הזנות) תכנית מיוחדת ומקצועית לשיקום, כחלק מהתכנית הלאומית להוצאת נשים ממעגל הזנות שאושרה ע”י ממשלת ישראל ב-2007.

אין דרך אחרת להתמודד עם הזנות פרט לחקיקה המטילה את האחריות הפלילית על הלקוח. הלקוח, כבר לא תמיד צודק, הכסף שמניע את הזנות הוא כספם של הלקוחות, שלא לדבר על גילויי האלימות וההשפלות שנשים חוות מלקוחות.

ממחקרה של ד”ר מליסה פארלי, פסיכולוגית מומחית ומחוקרות הזנות הגדולות בעולם, עולה, כי: 90% מהנשים הותקפו פיזית בזמן היותן בזנות. כאשר 83% היו מאוימות פיזית עם נשקים. 55% מהתקיפות נעשו ע”י הלקוחות. 80% דיווחו על תקיפות אלימות מסרסורים ולקוחות שהסתיימו בפציעות קשות (כמו פגיעות מירי, סכין).

רוב הנשים בזנות נופלות קורבן למעשי שוד חמושים, או לתקיפות של סוטים סדיסטים, חולי נפש ופאנאטים דתיים. 95% מהנשים בזנות הותקפו מינית, תקיפה שבכל קונטקסט אחר הייתה עילה לתביעה משפטית.

פולישוק, אל תירתע ואל תהסס, הראה לבוחרי מל”ל, שאתה תומך בהצעת החוק, והם כבר יתנו לך את קולם… תשאל את קוזו, הוא בטוח בעד החוק…

* עידית הראל שמש, הכותבת משמשת מנכ”ל מכון תודעה – למאבק בתופעת הזנות.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן