קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

עידית הראל שמש

עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה

עידית הראל שמש, מנכ"ל מכון תודעה – למאבק בתופעת הזנות; "אין דרך אחרת להתמודד עם הזנות פרט לחקיקה המטילה את האחריות הפלילית על הלקוח. הלקוח כבר לא תמיד צודק, הכסף שמניע את הזנות הוא כספם של הלקוחות, שלא לדבר על גילויי האלימות וההשפלות שנשים חוות מלקוחות…" ◄ "פולישוק, אל תירתע ואל תהסס, הראה לבוחרי מל"ל שאתה תומך בהצעת החוק והם כבר יתנו לך את קולם… תשאל את קוזו, הוא בטוח בעד החוק…"
עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה
עידית הראל שמש: פולישוק, אל תחשוש מהצעת החוק לאיסור צריכת זנות וטיפול בקהילה

נתחיל בבשורה הטובה; העובדה שהצעת החוק ל’איסור צריכת זנות וטיפול בקהילה’, עלתה לדיון בסדרה המצליחה ’פולישוק’ ועוד בפרק הפותח, מעידה שהתקדמנו משמעותית בהעלאת המודעות לתופעת הזנות לסדר היום החברתי. הבשורה הפחות טובה, היא הצגת תוכן הטיעונים שכנגד, טיעונים מוכרים המנסים לעצור את התהליך על מנת להשאיר את הזנות בקרבנו.

השימוש בשתי נשים ב’זנות’, שפונות לפולישוק על מנת שיפעל כנגד הצעת החוק, תואם את הגישה הטוענת שהחוק, יפגע בנשים בזנות, הרי אם הנשים עצמן מתנגדות לחוק שאמור להיות לטובתן, אז מי אנחנו שנתערב? בהמשך, הטיעונים שבחר להציג שמואל הספרי, יוצר הסדרה, לקוחים מסל המיתוסים המוכר; אם לא תהיה זנות, יאנסו נשים בכל קרן רחוב, הזנות היא צורך שחייבים לספק ("עומד לכם כל הזמן"), כדאי למסד את הזנות – נשלם מיסים, נעבור בדיקות (דרך אגב, את מי יבדקו את הנשים או את הלקוחות?!).

מבין כל המיתוסים, משפט אחד קרוב יותר למציאות, אותו היטיב להביא הספרי, כאשר למרות סטריאוטיפ "הזונה המאושרת" שהוצג בפרק, אומרת האישה לפולישוק; "כשאין ברירה, מוכרים את הכל". ואכן אין בחירה בזנות. בניגוד לדעה הרווחת הטוענת, כי בזנות "סטודנטיות שעושות כסף קל", המציאות מלמדת אותנו שלזנות מידרדרים כתוצאה מנסיבות חיים קשות. המחקרים מעידים שכ-90% מהנשים בזנות, היו קורבנות של גילוי עריות, או תקיפה מינית בילדותן.

הטיעונים הנפוצים בהקשר להצעת החוק שגם הובאו בפרק הם; הזנות תרד למחתרת, עכשיו יתחילו לרדוף את הנשים וכדומה. הטיעונים הללו לא עומדים במבחן המציאות ומהדיווחים שמגיעים ממדינת שבדיה אשר בה פועל החוק מזה עשור, עולה, כי בעוד שבמדינות אירופאיות שכנות, כגון; דנמרק, חלה בתקופה המקבילה עליה של עד פי שלוש בהיקף תופעת הזנות, בשבדיה בתקופה זו לא חל גידול בהיקפי הזנות ואף זנות הרחוב הצטמצמה באופן משמעותי (50%).

זאת ועוד; מעל 70% מהציבור השבדי, ובמיוחד בקרב הצעירים, תומך באיסור הפלילי על צריכת שירותי מין, דבר שמצביע על כך שהחוק עצמו חולל שינוי תודעתי בגישת הציבור השבדי כלפי תופעת הזנות.

עוד דבר שלא הוצג בפרק הוא חלקו השני של הצעת החוק שממנו נוטים להתעלם; "שירותים בקהילה". הצעת החוק, שהחלה להתגבש בכהונתה הקודמת של חה"כ זהבה גלאון, ואותה מנהיגה כיום, חה"כ אורית זוארץ, בנחישות ורצינות יוצאת דופן, לא טוענת רק להפללת הלקוח, כי אם חלקה השני עוסק ב"שירותים בקהילה".

כלומר, החוק לא "זורק" את הנשים ללא מענה, אלא מציע לאישה (ונקווה שבקרוב גם לגברים שלכודים במעגל הזנות) תכנית מיוחדת ומקצועית לשיקום, כחלק מהתכנית הלאומית להוצאת נשים ממעגל הזנות שאושרה ע"י ממשלת ישראל ב-2007.

אין דרך אחרת להתמודד עם הזנות פרט לחקיקה המטילה את האחריות הפלילית על הלקוח. הלקוח, כבר לא תמיד צודק, הכסף שמניע את הזנות הוא כספם של הלקוחות, שלא לדבר על גילויי האלימות וההשפלות שנשים חוות מלקוחות.

ממחקרה של ד"ר מליסה פארלי, פסיכולוגית מומחית ומחוקרות הזנות הגדולות בעולם, עולה, כי: 90% מהנשים הותקפו פיזית בזמן היותן בזנות. כאשר 83% היו מאוימות פיזית עם נשקים. 55% מהתקיפות נעשו ע"י הלקוחות. 80% דיווחו על תקיפות אלימות מסרסורים ולקוחות שהסתיימו בפציעות קשות (כמו פגיעות מירי, סכין).

רוב הנשים בזנות נופלות קורבן למעשי שוד חמושים, או לתקיפות של סוטים סדיסטים, חולי נפש ופאנאטים דתיים. 95% מהנשים בזנות הותקפו מינית, תקיפה שבכל קונטקסט אחר הייתה עילה לתביעה משפטית.

פולישוק, אל תירתע ואל תהסס, הראה לבוחרי מל"ל, שאתה תומך בהצעת החוק, והם כבר יתנו לך את קולם… תשאל את קוזו, הוא בטוח בעד החוק…

* עידית הראל שמש, הכותבת משמשת מנכ"ל מכון תודעה – למאבק בתופעת הזנות.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן