פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

הכתבת הצבאית של קול ישראל העיתונאית כרמלה מנשה, קיבלה הערב את פרס א.מ.ת

לדברי מוטי אמיר, מנהל רשת ב’ של “קול ישראל”; “אין כמעט ישראלי שלא מכיר את כרמלה מנשה, שמה הולך לפניה אף במדינות ערב וגם באמצעי התקשורת במערב. כרמלה מנשה, ראויה לפרס בכל אמת מידה הן העיתונאית, האתית והאנושית, על חריצותה והגינותה ככתבת מובילה בתחום זה”.
הכתבת הצבאית של קול ישראל העיתונאית כרמלה מנשה, קיבלה הערב את פרס א.מ.ת
הכתבת הצבאית של קול ישראל העיתונאית כרמלה מנשה, קיבלה הערב את פרס א.מ.ת

הא.מ.ת, יצאה לאור, כרמלה מנשה, היא הכתבת המוערכת ביותר, אומרים ב’קול ישראל’, עובדה היא קיבלה הערב (רביעי, 24.11.2010) בפרס א.מ.ת, המכונה פרס נובל הישראלי, ומוענק לעשרה זוכים בתחומי האומנות, המדע והתרבות בחסות ראש הממשלה. את הפרס בסכום כולל של מיליון דולר, מעניקה קבוצת ידידי ישראל באמריקה הלטינית לעשרה זוכים.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, אמר הערב בטקס בירושלים, בעת חלוקת פרס אמ”ת לאומנות, מדע ותרבות, כי הוא מלא התפעלות מההישגים של מקבלי הפרס בידע, בהמצאה ובמחשבה בתחומים כל כך מגוונים.

נתניהו, הוסיף; “כפי שהיהודים תורמים לאנושות, הגאונות שלהם תורמת גם לשימור עמנו ומדינתנו”.

כרמלה מנשה, הכתבת לענייני צבא של ’קול ישראל’, נשאה דברים בשם הזוכים, ואמרה, כי עמיתיה מייצגים את פסגת הידע המחקרי וההון האנושי. הם חולקים את הידע עם החברה בארץ ועם והאנושות כולה והוסיפה, כי; “לכבוד הוא לי להימנות עמם”.

ההחלטה על הזוכים, התקבלה על ידי ועדה בראשות שופט, הממנה ועדות משנה שמורכבות ממומחים בתחומים הרלוונטיים, בעבר, זכו בפרס היוקרתי; הפרופסור עדה יונת, הפרופסור אהרן ברק, הפרופסור יוסף צ’חנובר, והפרופסור ישראל אומן.

פרס א.מ.ת, מוענק מדי שנה לבעלי אזרחות ישראלית, ובמקרים מיוחדים יוענק לתושבים המתגוררים בישראל מספר שנים ורואים את ישראל כביתם. הקרן, רואה בפרס אות והוקרה לאלה הרואים את ה’מצוינות’ כדרך חיים ואת מיצוי היכולות האישיות כצווי ליצירת עולם טוב יותר לדורות הבאים.

כרמלה מנשה, החלה את דרכה בתחנת השידור של “קול ישראל” ככתבת הפלילים, לפני 22 שנים, הפכה לכתבת לענייני צבא ובטחון, תפקיד שהיה עד אז נחלתם של גברים/קצינים בצה”ל וזאת גם בשל הסכנות הכרוכות בו.

כבר בימים הראשונים בתפקיד, סיקרה את האינתיפאדה הראשונה בלא פשרות, ולא אחת תוך סיכון עצמי רב, כמו כן, סיקרה מנשה את כל האירועים הביטחוניים מגבול הלבנון, דרום לבנון, דרך חדירות מחבלים למטרות טרור מגבול מצרים, וירדן, ועוד.

במקביל לעבודתה, ממשיכה העיתונאית כרמלה מנשה לסקר את תנאי השירות של חיילי צה”ל עד שהפכה למותג שמזוהה עם החיילים בשטח ולא אחת כנגד פקודות לא ראויות או התנהגות לא תקינה ושרירותית של מפקדים.

המסע שלה, כנגד התופעות הלא תקינות, אילץ את צה”ל, לרענן פקודות ולפתוח את שורותיו לביקורת תוך הדגשת האוזן הקשובה לבני המשפחה של המשרתים בכוחות הביטחון.

ה”סטיקרים” –”אותך לכרמלה”, שיזמו חיילים, אותם הצמידו למכוניות, חייבו מפקדים בצה”ל לשתף פעולה עם כרמלה, ולהקפיד בתנאי השירות של החיילים. כרמלה, ויתרה בשנים האחרונות על תפקיד בכיר בצה”ל, כדי להמשיך ולסקר את התחום שלה.

לדברי מוטי אמיר, מנהל רשת ב’ של “קול ישראל”; “אין כמעט ישראלי שלא מכיר את כרמלה, שמה הולך לפניה אף במדינות ערב וגם באמצעי התקשורת במערב.

כרמלה מנשה, ראויה לפרס בכל אמת מידה הן העיתונאית, האתית והאנושית, על חריצותה והגינותה ככתבת מובילה בתחום זה. קצרה היריעה מלהכיל את פועלה של כרמלה אשר עובדת ביום ובלילה בשבתות ובחגים ולא נותר לה זמן מלבד לבצע את תפקידה”.

◄ כרמלה מנשה

כרמלה מנשה (נולדה בשנת 1949), משמשת זה 21 שנה ככתבת רשת ב’ לענייני צבא וביטחון של קול ישראל, והיא נחשבת כעיתונאית חרוצה ומוכשרת מאד. היא זכתה בעבר ב’פרס סוקולוב’ וב’פרס מנכ”ל רשות השידור’ על שם אילן רועה.

אין כמעט ישראלי שלא מכיר את כרמלה מנשה

ב-1974, החלה לעבוד בתחנת השידור של קול ישראל, כמזכירה, עד אשר ב-1986, התמנתה לעורכת וכתבת בתוכנית “צבעי הקשת” עם סיום קורס הכתבים אשר השתתפה בו. באותה שנה, הצטרפה למחלקת החדשות ועברה בין מספר תפקידים והחל משנת 1988 ועד היום משמשת ככתבת לענייני צבא של קול ישראל. כמו כן, משנת 1994 ועד היום עומדת בראש תא הכתבים הצבאיים.

העיתונאית מנשה נחשבת לאחת מהעיתונאיות הבולטות בישראל. בקרב אנשי הצבא זכתה לכינוי; “האימא של החיילים” בעקבות חשיפות רבות על מחדלים ושערוריות במערכת הביטחון וטיפול בבעיות החיילים באמצעות שידוריה בתחנה.

מאידך, נמתחה ביקורת על המגמה שהובילה לטיפול פרטני בבעיות החיילים, בטענה שהיא מקשה על אימון ותפקוד צה”ל.

במשך השנים זכתה על חשיפותיה ופעילותה הציבורית ב’פרס סוקולוב’, פרס “בנות הברית”, אות המופת על תרומה ל’ביטחון החברתי’, ופרס “אביר איכות השלטון”.

כרמלה מנשה היא בעלת תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב. תזת התואר השני שלה מ-1992 היא: “העלייה הבלתי לגאלית מעיראק לארץ ישראל 1947-1941”, והיא נעשתה בהדרכתו של פרופסור דניאל קארפי. (מתוך ויקיפדיה).

בספטמבר 2008 קיבלה את אות אומ”ץ.

כרמלה מנשה היא אם לילדה במשפחה חד הורית. בעבר הייתה בת-זוגו של איש הרדיו גדעון לב-ארי, ז”ל.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן