"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

בעקבות פניית "קשב": כתבת ערוץ 10, שיר שגיא, נדרשת להתנצל בפני ד"ר עמיאל ורדי

בעקבות פניית ארגון "קשב", אל גיורא רוזן, נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הוא קבע; "התנהגותה של כתבת חדשות 10, שיר שגיא, בסיקור סילואן פוגעת ו"אינה הולמת" ◄ "אם יש תפקיד לנציב תלונות הציבור, הלא הוא קודם כל להגן על הפרט מפני שררת התקשורת. בעיני, זה המקרה".
בעקבות פניית
בעקבות פניית "קשב": כתבת ערוץ 10, שיר שגיא, נדרשת להתנצל בפני ד"ר עמיאל ורדי

ארגון "קשב" – מרכז להגנת הדמוקרטיה בישראל, שהוקם במטרה להגן ולקדם את ערכי הדמוקרטיה, והמפרסם תחקירים, דו"חות מחקר ודפי מידע על מגמות של דה-לגיטימציה כלפי מוסדות הדמוקרטיה, על הסתה ואלימות על רקע אידיאולוגי ועל תפקוד התקשורת בישראל, קיבל אתמול (א’) את תגובתו החריפה של נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו מר גיורא רוזן, לפנייה ששלח לו מנכ"ל הארגון מר יזהר באר, באשר לסיקור עיתונאי כושל של כתבת חדשות 10, הגב’ שיר שגיא, ובו יוחסו על ד"ר עמיאל ורדי, דברים שלא בצדק.

כתבתה של שגיא, שודרה ב’חדשות 10’, בתאריך 18/10/10, ועסקה באירועי האלימות ב’שכונת סילוואן’, אשר במזרח ירושלים.

הכתבה, התבססה על שני סרטונים שצולמו במהלך עימותים בסילוואן, באותו היום, ונמסרו לידיה של הכתבת. באחד מהם, נראו שוטרי משמר הגבול, מצטרפים למתנחלים ביידוי אבנים לעבר תושבי השכונה הפלסטינים. בסרטון השני, נראה פעיל שמאל, ד"ר עמיאל ורדי, משוחח עם ילד פלסטיני.

בתגובתו, תוקף נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בחריפות יוצאת דופן את האופן בו בחרה הכתבת שגיא להציג את הדר’ עמיאל ורדי, כ’פעיל שמאל’, אלים, המדרבן ילדים צעירים "לצאת אילי קרב", וליידות אבנים. במילותיה; "הנה ורדי, לכאורה, משלח את הילד שמביט אליו בחשש, והוא פוטר אותו בתנועת יד". כאשר בפועל אין כל עדות לתוכן השיח בין השניים, ואין ראיה להחזקת אבן בידו.

בנוסף מבקר רוזן את העצה "החינוכית" של שגיא לד"ר ורדי, כפי שמסרה במכתבה, כי; "באשר לד"ר ורדי, לעניות דעתי, מן הראוי שאדם במעמדו, איש חינוך, יעסוק בהרגעת הרוחות, ולא בהתססתם, ואם ניגש אליו ילד כבן פחות מ-10 (לדבריו) בשעת לילה מאוחרת, הוא ידאג להשיבו הביתה, ובמהרה…".

על כל אלה, הוסיף נציב פניות הציבור ב’רשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו’; "לצערי, תגובה זו, אינה ממין העניין ומחזקת את ההכרה הודאית שד"ר ורדי, חטא בכך ששיתף פעולה שם עם מיידי האבנים".

לבסוף, קובע הנציב, כי תגובתה של הכתבת למכתב התלונה של "קשב"; "אינה הולמת ואף מוסיפה על העוול שנגרם ממילא".

לדברי רוזן; "נוסח הכתבה פגע בו ורדי] ללא כחל וסרק, שהרי הוא הוצג כחוטא", כאשר "עמדתה של שגיא היא הסק לא ודאי אחד מתוך היסק לא ודאי אחר".

רוזן, אף דרש משיר שגיא כתבת הפלילים של ערוץ 10; "להתנצל בפני הד"ר עמיאל ורדי על הדברים שיחוסו לו שלא בצדק, ושאולי אף גרמו נזק למוניטין שלו ולתפקידו כמי שעוסק בהוראה".

בימים אלו, בהם מתקיים ’כנס אילת לעיתונות’, ישנו צורך בהענקת דגש רב למשמעותו של סיקור תקשורתי פוגעני, בלתי אתי, ומוטה כלפי פרטים בחברה והשלכותיו.

במילותיו של מר גיורא רוזן, נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו; "אם יש תפקיד לנציב תלונות הציבור, הלא הוא קודם כל להגן על הפרט מפני שררת התקשורת. בעיני זה המקרה".

◄ מהו קשב

קשב – מרכז להגנת הדמוקרטיה בישראל, הוקם לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל על ידי קבוצה של אנשי רוח, משפטנים, אנשי אקדמיה וציבור במטרה להגן ולקדם את ערכי הדמוקרטיה בישראל.

מאז הקמתו פרסם קשב, תחקירים, דו"חות מחקר ודפי מידע על מגמות של דה-לגיטימציה כלפי מוסדות הדמוקרטיה, על הסתה ואלימות על רקע אידיאולוגי ועל תפקוד התקשורת בישראל.

בראשית 2005, השיק "קשב", פרויקט ארוך טווח של מעקב תקשורת. מטרתו של פרויקט זה, המשותף לקשב ולארגון "מפתאח" הפלסטיני, להביא לשינוי דפוסי השיח והסיקור התקשורתי בישראל ובתחומי הרשות הפלסטינית שמבטאים דעות קדומות, הסתה והשמצה, הטיה, דה-לגיטימציה, ודה-הומניזציה, כלפי הצד האחר.

מדובר בניסיון ראשון לניטור דפוסי הסתה, וסיקור פסולים בתקשורת, תוך שיתוף פעולה ישראלי-פלסטיני.

העמותה, מדגישה, כי היא לא קשורה לגוף מפלגתי כלשהו, ומבססת את פעילותה על תרומות בלבד.

לאתר עמותת קשב.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן