פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

ספרים | סופרים

’המגדל השחור’ ספר מתח – מאת לואיס באיארד על וידוק הבלש האגדי במותחן היסטורי

ספר מתח מצויין, פריז 1818, וידוק הבלש האגדי במותחן היסטורי מופלא ◄ הסופר לואיס באיארד, מפיח רוח חיים בסיפורת ההיסטורית, ומתאר לנו את המאה התשע-עשרה, כאילו הוא עצמו היה עד למאורעות – ביקורת מעיתון ’הניו יורק טיימס’ ◄ בהוצאת אופוס הוצאה לאור.
’המגדל השחור’ ספר מתח - מאת לואיס באיארד על וידוק הבלש האגדי במותחן היסטורי
’המגדל השחור’ ספר מתח – מאת לואיס באיארד על וידוק הבלש האגדי במותחן היסטורי

ספר מתח חדש מומלץ; “המגדל השחור” (The Black Tower By Louis Bayard) עם וידוק הבלש האגדי במותחן היסטורי מופלא מאת לואיס באיארד. הוצאת ’אופוס’ הוצאה לאור.

אז’ן פרנסואה וידוק, נמנה עם קומץ מאותן דמויות היסטוריות שהאגדה סביבן מסרבת לדעוך. הוא פעל בתחילת המאה התשע-עשרה בפריז, תחילה כפושע מבריק ולאחר הסבה מקצועית מפתיעה, כבלש משטרה בלתי מנוצח, אשר לימים אף התמנה לתפקיד הרם, כראש משטרת הביטחון הצרפתי.

וידוק, שהכיר אישית את עולם הפשע, ידע “לחשוב כ… פושע”, לפצח את מזימות הפושעים, וכך הביס כמה מהפושעים החמקמקים הידועים ביותר לשמצה.

מוחו המבריק, יכולת הדדוקציה הגאונית שלו, שיטות המעקב הייחודיות ואישיותו האימתנית מלהיטים עד היום את הדמיון במחוזותיו הפרועים ביותר.

פריז, 1818. הבלש וידוק, נדרש לפענח תעלומה מחרידה מהעבר. פרשת היעלמותו המסתורית של הדופין*, לואי-שארל, בנם של מארי אנטואנט והמלך לואי השישה-עשר.

השמעות עומדות על כך שהנער נרצח במגדל השחור, כלא שאין ממנו כל מוצא. שמועות אחרות מתעקשות בעקביות שהדופין, הוברח משם ושהוא מוחזק בחיים עד היום.

מה באמת עלה בגורלו? מה פשר מעורבותו המוזרה של הקטור, סטודנט עני לרפואה, בחייו של הדופין הנעלם? האם אדם הלוקה ב’אמנזיה’, שהתגלה תוך מסע חקירה מלהיב של תגליות מדהימות ומפגשים מסוכנים, הוא אכן אותו יורש העצר דופין שהושב מתהום הנשייה?

בספרו “המגדל השחור”, אורג באיארד במיומנות אינטריגות פוליטיות, בגידות, תככים וקנוניות בעלילה דרמטית ומרתקת העוסקת בגאולת משפחה, ומבצע קנוניזציה בדמותו הבלתי נשכחת של אז’ן פרנסואה וידוק האימתני, הבלש הגדול הראשון בהיסטוריה.

הסופר אונורה דה בלזק, הודה, כי ביסס את אחת מדמויותיו על-פי קווי אישיותו מעוררת ההשראה.

◄ ביקורת

★ לואיס באיארד, מפיח רוח חיים בסיפורת ההיסטורית, ומתאר לנו את המאה התשע-עשרה, כאילו הוא עצמו היה עד למאורעות.

– ’הניו יורק טיימס’.

★ “קוראים, הֱיו אסירי תודה. הרומן המגדל השחור משיב לחיים את בלש המשטרה הראשון בעולם, וידוק, גיבור ספרותי שהמתין בשמחה לסופר זה שירים את הכפפה. כשהעלילה המרתקת רווית הדקויות שוצפת בחדרי הארמון ובסמטאות הצדדיות של פריז, מבהיר לנו לואיס באיארד מדוע הוא נמצא בחוד החנית של הסיפורת ההיסטורית בימינו”.

– מתיו פרל, מחבר הספרים, מועדון דנטה ו’צלו של פו’.

★ ביקורת תוך תוכניתה של אופרה ווינפרי ביקורת וידאו Bookbits author interview book review interview oprah winfrey Regis Ellen Roman Griffen Review

הספר המגדל השחור מאת: לואיס באיארד, בהוצאת אופוס הוצאה לאור.

* דופין, דוֹפן (מצרפתית: Dauphin – דולפין) היה תוארו של יורש העצר הצרפתי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן