קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

ח"כ מאיר שטרית: מי שמתנגד ל’חוק שטרית’ יהיה אחראי למותם של עוד עשרות אנשים

הצעת חוק של ח"כ שטרית, נועדה להביא להתקנת מערכות יציבות ומערכות התראה למניעת תאונות ברכבים כבדים ◄ שר התחבורה, שענה מטעם הממשלה: "אני לא מתכוון לכפות על הציבור התקנת מערכות יקרות ◄ ח"כ שטרית; "אנחנו כופים על הציבור להישאר בחיים ◄ בעד הצעת החוק 20 לעומת 42 נגד.
ח
ח"כ מאיר שטרית: מי שמתנגד ל’חוק שטרית’ יהיה אחראי למותם של עוד עשרות אנשים

ח"כ מאיר שטרית (סיעת קדימה), העלה היום (רביעי, 7.7.2010) את הצעת חוק התקנת מערכות יציבות ומערכות התראה למניעת תאונות ברכבים כבדים. עפ"י הצעת החוק, ביקש ח"כ שטרית, לחייב התקנה של מערכות התראה למניעת תאונות בכל רכב מעל 4 טון, כאשר הדגש העיקרי הוא על משאיות ואוטובוסים, בנוסף כדי לעודד את התקנת המערכות מוצע, כי המתקינים, יזכו לפטור ממס.

ח"כ שטרית, הקריא מעל דוכן המליאה בכנסת את מכתבו של אודי קפלנסקי, מומחה ל’טכנולוגיות לבטיחות’ אשר בין היתר משמש כיועץ עבור משרד התחבורה.

מר קפלנסקי, פנה אל ישראל כץ (סיעת הליכוד) המשמש שר התחבורה, לפני כמה שבועות ואמר; "אני פונה אליך, כבוד השר, מכיוון שמתוקף עיסוקי בתחום הבטיחות בדרכים בכלל ובתחום הטכנולוגיות לבטיחות, בפרט, אני מאמין באמת, כי ניתן היה למנוע תאונות בהסתברות גבוהה מאוד, אם באוטובוסים המעורבים הייתה מותקנת מערכת להתרעה מפני תאונות דרכים".

בשוק היום, קיימות כמה חברות אשר מייצרות מערכות אלו, רוב המערכות מתמקדות במניעת שלושה מצבים מסוכנים עיקריים בכביש;

● מצב של סטייה לא מתוכננת או לא מבוקרת מנתיב הנסיעה,

● מצב של אי שמירת מרחק מהרכב שלפנים (אשר יכולה להסתיים בפגיעה בו),

● מצב בו הרכב עומד להתנגש ברכב לפנים בוודאות.

ח"כ מאיר שטרית, פנה אל שר התחבורה, מר ישראל כץ, ואמר, כי; "מערכות אלו, באות להציל חיים, אינני מבין את ההיגיון של הממשלה להתנגד. זהו צעד נחוץ ואלמנטארי".

עוד הוסיף שטרית, כי; "אנו מוסיפים דרך נוספת להילחם בפגע הזה של תאונות הדרכים".

ח"כ שטרית, התחייב בפני שר התחבורה, כי במידה והשר, יתמוך בהצבעה בקריאה טרומית הוא לא ימשיך בתהליך החקיקה בלי אישור של משרד התחבורה.

כמו כן, ציין, כי אם אנשי המקצוע של המשרד, אכן ישכנעו את חברי הועדה שתדון בחוק, כי אין צורך בחוק שכזה הוא ימשוך אותו.

שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, אשר ענה מטעם הממשלה, אמר, כי הוא; "לא מתכוון לכפות על הציבור התקנת מערכות יקרות".

בתגובה, אמר ח"כ שטרית; "אנחנו כופים על הציבור להישאר בחיים, גם חגורות הבטיחות, התחילו בכפייה, והיום כולם עושים זאת מרצון, אני קורא לכל חברי הבית, להצביע בעד, אין פה עניין פוליטי".

בעד הצעת החוק 20 לעומת 42 נגד.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן