פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות אל משרד הבריאות; אמברגו אינו נופל בסמכות תקנון האתיקה של המועצה

סמנכ”ל הסברה ויחב”ל משרד הבריאות; “שעתיים לפני המועד שנקבע ושאליו הוזמנה גם כתבת YNET, העלתה כתבת זו, את כל הדו”ח באתר של YNET. הדבר פגע קשות בעמיתיה, באנשי משרד הבריאות, והעיקר – בנושא עצמו ◄ מזכ”ל מועצת העיתונות בישראל; “חריגה ממסגרת הסכמית זו, המהווה כלי עבודה חשוב בהתנהלות העיתונאים, משקפת ירידה כללית במחויבות העיתונאים בארץ לאתיקה”.
מועצת העיתונות אל משרד הבריאות; אמברגו אינו נופל בסמכות תקנון האתיקה של המועצה
מועצת העיתונות בישראל אל משרד הבריאות; אמברגו אינו נופל בסמכות תקנון האתיקה של המועצה

“למרות שאין נושא האמברגו, נופל בסמכות תקנון האתיקה של המועצה, אין לי אלא להשתתף בתרעומת שלך על התנהלות הכתבת במקרה זה”. כך השיב אריק בכר, מזכ”ל מועצת העיתונות בישראל, לסמנכ”ל הסברה ויחב”ל משרד הבריאות, מר יאיר עמיקם, זאת בעקבות מחאת משרד הבריאות נגד אתר האינטרנט Ynet, מבית ’ידיעות אחרונות’ על הפרה בוטה של האמברגו שהטיל על פרסומה של ידיעה.

אריק בכר, מזכ”ל מועצת העיתונות בישראל, המשיך וכתב בתשובתו אל משרד הבריאות, כי; “קיבלתי את מכתבך, שמוען אל נשיאת מועצת העיתונות. אין לי אלא להשתתף בתרעומת שלך על התנהלות הכתבת במקרה זה.

למרות שאין נושא האמברגו נופל בסמכות תקנון האתיקה של המועצה, הרי שחריגה ממסגרת הסכמית זו, המהווה כלי עבודה חשוב בהתנהלות העיתונאים, משקפת ירידה כללית במחויבות העיתונאים בארץ לאתיקה”. כתב מזכ”ל מועצת העיתונות בישראל.

◄ אתיקה מתוצרת YNET

כזכור, פנה מר יאיר עמיקם, סמנכ”ל הסברה ויחב”ל משרד הבריאות, בראשית השבוע, אל כבוד השופטת (בדימוס.) דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות ובמכתבו, טען את הדברים הבאים;

“ביום 31 במאי, חל “יום השנה הבינלאומי ללא עישון”. כמדי שנה, לקראת יום זה, אנו מכנסים מסיבת עיתונאים, בה מגישים לידי שר הבריאות (השנה מקבל את הדו”ח ס/שר הבריאות) את הדוח בנושא העישון.

כל כתבי הבריאות, קיבלו זימון למסיבת העיתונאים שתוכננה לאתמול בשעות הצהרים, בלשכתו של ח”כ ליצמן, סגן שר הבריאות.

מועצת העיתונות בישראל

הכלל הבלתי כתוב – והח”מ, שימש שנים רבות כעיתונאי, ואף כחבר בוועדת האתיקה – קובע, כי ברגע שמזומנים כל הכתבים למסיבת עיתונאים בנושא מסוים, הרי שהחומר לא מתפרסם, קודם המפגש.

והנה, שעתיים לפני המועד אשר נקבע, ושאליו הוזמנה גם כתבת YNET, העלתה כתבת זו את כל הדוח באתר האינטרנט של YNET.

הדבר פגע קשות בעמיתיה, באנשי משרד הבריאות, והעיקר – בנושא עצמו. לו היה הדבר בגדר “סקופ” הוא תחקיר מאומץ של הכתבת – ניחא.

דא עקא, מדובר כאן בדו”ח שהיה מצוי ברשותם של רבים, אולם איש לא חשב לפרסמו לפני המסע”ת, כך שגם הישג עיתונאי אין כאן.

דומני, כי לפנינו נושא עקרוני ביותר והייתי מבקש את התייחסות כבודה לאירוע חמור זה”. כתב סמנכ”ל הסברה ויחב”ל משרד הבריאות.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן