מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

תאונת דרכים

אור ירוק: במהלך שנת 2009, נפתחו כ-132,200 תיקי תעבורה בישראל

במחוז חיפה, נפתחו בתקופה זו כ- 30,750 תיקים, יותר מכל מחוז אחר בארץ ◄ שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק; “זהו מצב לא רצוי. אחד הגורמים המשמעותיים באכיפה ובענישה, הינו משך הזמן בין ביצוע העבירה להטלת העונש… העומס על בתי המשפט בתחום התעבורה, ידוע ומוכר שקיבל התייחסות ב’דו”ח ועדת שיינין’, לצערנו, רק חלק קטן מההמלצות זכה להתייחסות ויצא לפועל, כגון; הוספת שופטי תעבורה”.
אור ירוק: במהלך שנת 2009, נפתחו כ-132,200 תיקי תעבורה בישראל
אור ירוק: במהלך שנת 2009, נפתחו כ-132,200 תיקי תעבורה בישראל

במהלך שנת 2009, נפתחו כ- 132,200 תיקי תעבורה במדינת ישראל, כך מדווחת עמותת ’אור ירוק’ על בסיס דו”ח הנהלת בתי המשפט. כאמור, על פי הנתונים, המספר הרב ביותר של תיקי התעבורה שנפתחו בשנה האחרונה הוא במחוז חיפה, עם כ- 30,750. אחריו נמצא מחוז מרכז עם כ- 25,150 תיקי תעבורה שנפתחו, מחוז תל אביב עם כ- 23,700 תיקים, מחוז דרום עם כ- 21,900 תיקים, מחוז ירושלים עם כ- 17,350 תיקים ומחוז צפון עם כ- 13,300 תיקי תעבורה שנפתחו במהלך שנת 2009, פחות מכל מחוז אחר בארץ.

מספר התיקים אשר נסגרו באותה תקופה עומד על כ- 130,000, שהם כ- 2,200 תיקים פחות מאלו שנפתחו. במחוז תל אביב, נסגרו כ- 21,900 תיקים, שהם כ- 1,800 תיקים פחות ממה שנפתחו באותה תקופה.

אחד ההסברים למצב זה, היא כניסתה לשימוש של מערכת “נט-משפט” ביולי 2009. מדובר במערכת מידע חדשה של בתי המשפט, אשר הטמעתה נעשית במחוז תל אביב, וכמקובל במקרים מעין אלו, משך זמן ההטמעה של המערכת החדשה, יוצר האטה מסוימת בפרק הזמן הראשוני.

על פי הערכה, ומתוך ידע על הטמעת מערכות חדשות בארגונים, ייקח כשנה עד שנה וחצי, עד שהתפוקה תחזור למצבה הקודם ואף תהיה עליה בתפוקה.

“המצב כיום, בו נפתחים מדי חודש אלפי תיקי תעבורה, יוצר עומס רב על המערכת המשפטית, וכפועל יוצא, מביא להתארכות משך זמן התנהלותם עד למתן גזר הדין”, אומר שמואל אבואב, מנכ”ל “עמותת אור ירוק”, ומוסיף; “זהו מצב לא רצוי. אחד הגורמים המשמעותיים באכיפה ובענישה, הינו משך הזמן בין ביצוע העבירה להטלת העונש.

ענישה אפקטיבית, חייבת להיות קרובה ככל האפשר למועד ביצוע העבירה. מצב בו חולפת תקופה של שנה-שנתיים בין ביצוע העבירה למועד הטלת העונש פוגעת באפקטיביות של ההרתעה”.

לא רק במחוז תל אביב, נסגרו פחות תיקים משנפתחו. המצב דומה גם במחוזות דרום ומרכז. אלו, יחד עם תיקים נוספים שנפתחו טרם התקופה האמורה בכל הארץ, הביאו למלאי תיקי תעבורה העומד בסוף שנת 2009 על כ- 57,000 תיקים סך הכול.

אבואב; “העומס על בתי המשפט בתחום התעבורה, הינו נושא ידוע ומוכר אשר קיבל התייחסות ב’דו”ח ועדת שיינין’, אשר הציעה בשעתו לקיים רפורמה חקיקתית בתחום דיני התעבורה.

בין השאר הציעה הועדה להוסיף שופטים, לגבש סדרי דין ודיני ראיות מקלים לשם זירוז ההליך השיפוטי, להחמיר את הענישה ולקבוע עונשי מינימום. לצערנו, רק חלק קטן מההמלצות, זכה להתייחסות ויצא לפועל, כגון; הוספת שופטי תעבורה”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן