חג סוכות שמח

מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

פסיכולוגיה

שער מנשה; בכירי מערכת המשפט והבריאות בהשקת הספר – פסיכיאטריה משפטית בישראל

0
0

השופט, פרופסור אמנון כרמי, ראש הקתדרה של אונסקו ל-’ביו-אתיקה’ ומייסד האגודה לרפואה ומשפט בישראל: כמי שעוסק בעשור האחרון מטעם האו”ם, בקידום החינוך וההוראה בכל בתיה”ס לרפואה בעולם, אני רואה בספר דבר חשוב ומרתק שישמש הפסיכיאטרים אנשי המשפט והקהל הרחב
שער מנשה; בכירי מערכת המשפט והבריאות בהשקת הספר - פסיכיאטריה משפטית בישראל
שער מנשה; בכירי מערכת המשפט והבריאות בהשקת הספר – פסיכיאטריה משפטית בישראל

לרגל השקת הספר בעריכתם של ד”ר אלכסנדר גרינשפון, מנהל בית החולים שער מנשה, ד”ר יעקב מרגולין, ופרופסור אליעזר ויצטום, נערך יום עיון במרכז לבריאות הנפש “שער מנשה”. בהשתתפות בכירי מערכת המשפט והרפואה בישראל.

בין המשתתפים, בכירי מערכת המשפט והבריאות בישראל, בהם; פרופסור אבי ישראלי מנכ”ל משרד הבריאות היוצא, סגן נשיא בית המשפט המחוזי השופט שמואל ברלינר, השופט פרופסור אמנון כרמי, יו”ר המרכז הבינלאומי לבריאות, אתיקה ומשפט – אוניברסיטת חיפה, וראש הקתדרה לביו-אתיקה של אונסקו, עו”ד איתן לדרר פרקליט מחוז חיפה, נציגי בתי חולים פסיכיאטרים, נציגים מהסיוע המשפטי, סניגוריה ציבורית והפרקליטות, במהלכו של יום עיון, הושק כאמור, הספר והוענק לאורחים הנכבדים ולחברים שנטלו חלק בהוצאתו. בתום היום, ערכו המשתתפים אף סיור באגף לביטחון מרבי בשער מנשה.

פרופסור אבי ישראלי, מנכ”ל משרד הבריאות, היוצא, ברך את המחברים והמשתתפים ואמר; “נעניתי בשמחה לתמיכה ועידוד בכתיבת הספר. בתקופת כהונתי, כמנכ”ל משרד הבריאות, ראיתי בנושא; ’בריאות הנפש’, נושא חשוב שיש לקדמו. ישנן דילמות לא פשוטות במפגש שבין רפואה למשפט, ואני מקווה שספר זה, יתרום לשיח ציבורי בנושא חשוב זה”.

השופט, פרופסור אמנון כרמי, ראש הקתדרה של אונסקו ל-’ביו-אתיקה’, ומייסד האגודה לרפואה ומשפט בישראל, ומי ששימש כנשיאה במשך 30 שנה, אמר; “כמי שעוסק בעשור האחרון מטעם האו”ם, בקידום החינוך וההוראה בכל בתי הספר לרפואה בעולם, אני רואה בספר דבר חשוב ומרתק שישמש את הפסיכיאטרים אנשי המשפט והקהל הרחב”.

פרופ’ אמנון כרמי

סגן נשיא בית משפט המחוזי בעיר חיפה, כבוד השופט שמואל ברלינר, ולמרות העומס הרב בתפקידו, בחר להשתתף ביום העיון ולמשתתפים נכונה זכות לשמוע הרצאה מרתקת בנושאים שבין; “פסיכיאטריה ומשפט”.

בתום יום העיון, קיבלו אורחי הכבוד, ומחברי הפרקים בספר, המורכב מ-21 פרקים, בהוצאת אריה ניר ז”ל, את הספר כשי.

ד”ר אלכסנדר גרינשפון, מנהל המרכז לבר”ן שער מנשה, שושבין השמחה, ואחד מעורכי הספר; “למרות הקשיים ובהם מותו של המו”ל אריה ניר, אני שמח שהיום, אנו מברכים על המוגמר, ומודה לכל המסייעים והתומכים להוצאתו ולמשתתפים ביום העיון לרגל השקתו”.

על “פסיכיאטריה משפטית בישראל”

הספר פסיכיאטריה משפטית בישראל, מאת אלכסנדר גרישפון & יעקב מרגולין ואליעזר ויצטום, הוא הראשון בתחומו בשפה העברית, עוסק בנקודות המפגש הרבות שמתקיימות בין עולם הפסיכיאטריה לעולם המשפט: במישור הפלילי, במישור האזרחי, בפיקוח ובבקרה של בית המשפט על עבודתם של הפסיכיאטרים, וכן בסיוע שנותן הפסיכיאטר לבית המשפט בדרך של חוות-הדעת המקצועית.

בחלק מנקודות המפגש הללו מתעוררים גם חיכוכים והבדלי דעות, שכיחים ולגיטימיים כשלעצמם, שמקורם בהבדלים הטבועים במהותן השונה של שיטות החשיבה בפסיכיאטריה ובמשפט. עם זאת, הם גורמים לביקורת על עולם הפסיכיאטריה, וזו מביאה לעתים לתחושות של תסכול וחוסר אונים בקרב הפסיכיאטרים. לעתים אף נראה כי הפסיכיאטרים והמשפטנים דוברים בשתי שפות שונות.

ספר זה, נערך ונכתב מתוך מגמה לקרב בין שני המקצועות, והוא נועד לפתוח בפני הקורא צוהר עדכני על היבטים שונים בתחום הפסיכיאטריה המשפטית בישראל. פרקי הספר דנים במושגי יסוד, בנושאים ייחודיים ובנושאים הקשורים בכשירות נפשית ובתיוג חברתי, וכן במספר סוגיות אבחוניות וטיפוליות בתחום הפסיכיאטריה המשפטית.

“עטיפת הספר פסיכיאטריה משפטית בישראל”

למי מכוון ספר זה? הוא נועד לאנשי מקצוע העוסקים באבחון ובטיפול בתחום הפסיכיאטריה ובמקצועות בריאות הנפש האחרים, אשר מבקשים להרחיב ידע בכל הקשור בהיבטים המשפטיים של מקצועם.

קהל יעד, נוסף הוא משפטנים אשר מעוניינים להכיר יותר היבטים כאלה ואחרים בתחום הפסיכיאטריה המשפטית, שבהם הם פוגשים במסגרת עיסוקם.

כמו כן, מיועד הספר גם למקבלי השירות – אותם אנשים אשר החוק, מחייב אותם לעבור הערכה פסיכיאטרית מקצועית לשם גיבוש מדיניות בעניינם (מתן פסק דין, קביעת נכות, קבלת רישיון לנהיגה או לנשק, עריכת צוואה, וכד´).

נוסף עליהם מיועד הספר גם לקהל הרחב, אשר מעוניין לרכוש ידע בתחומי הפסיכיאטריה המשפטית מתוך שאיפה להבין טוב יותר אירועים ומידע שאליהם הוא נחשף באופן יומיומי.

הספר, מהווה תרומה משמעותית להרחבת הדעת בתחום המרתק של הפסיכיאטריה והמשפט ולצמצום הפער שבין שני מקצועות חשובים אלה שעניינם אחד – האדם והתנהגותו.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן