ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

לימודים | קורסים עסקים נעים

יהונתן גפן, ילמד כתיבה מעשית בבית הספר למשחק “צוותא קמפוס” בעיר תל אביב

יהונתן גפן, מבכירי הכותבים בארץ, יעביר את ניסיונו הספרותי לראשונה לקהל הצמא והפעם כ”מורה” ◄ הקורס, יכלול 12 מפגשים של כתיבה מעשית ויוצרת שדרכה ניתן להגשים חלום, להוציא ספר, לכתוב מחזה או תסריט.
יהונתן גפן, ילמד כתיבה מעשית בבית הספר למשחק
יהונתן גפן, ילמד כתיבה מעשית בבית הספר למשחק “צוותא קמפוס” בעיר תל אביב

בתחילת חודש פברואר 2010, יפתח לראשונה, הפובליציסט והסטיריקן יהונתן גפן, אמן ואיש תקשורת ישראלי, קורס “כתיבה מעשית” בבית הספר למשחק “צוותא קמפוס” אשר ב”תיאטרון צוותא” בעיר תל אביב, וילמד את הכותבים הצעירים יותר או פחות, כיצד להוציא את המילים אל המקלדת ומשם אל העולם הרחב.

גפן, הכין את מערכי השיעור שלו עפ”י ראיונות ופגישות עם סופרים ומשוררים באמריקה, לונדון וישראל, והתנסה בסדנאות בבוסטון, בה קיים חוג כתיבה לילדים ומבוגרים. כמו כן, ינסה לעודד את הכותבים למגירה, כיצד להגיע לנפש המילים ולנסות להפוך אותן לספרות ולשירה, למחזה או לטור עיתונאי.

יותר ויותר אנשים כותבים היום. רשת האינטרנט, הפכה את עולם הכתיבה לזמין ופרקטי. הבלוגים, תופסים מקום של כבוד לצד אתרי מאמרים ושלל מיני מילים ברשת. השירים במגירה כבר מזמן הפכו להיות נחלת הכלל. אבל איך הופכים אותן למרגשים יותר? אמיתיות יותר? איכותיות יותר? את זאת מבטיח, יהונתן גפן, הוא יעביר בסדנא שלו.

מטרת הקורס, לשיטתו של גפן, אינה רק כתיבה אלא ללמד את בני האדם לנהל שיחה ודיאלוג. המציאות הוירטואלית והירידה המדאיגה בקריאת ספרי איכות, הפכה אותנו ליצורים עם קשיים בהקשבה ובהבעה בכתב ובעל פה.

אם נדע להביע את עצמנו בלי לפגוע באחרים, אין ספק שגם האלימות המילולית והפיזית שפשתה בארצנו תרוסן, ולמורה יהונתן גפן, זאת המטרה הנעלה ביותר של הפגישות האלה.

מה כולל הקורס? הקורס יכלול 12 מפגשים של כתיבה מעשית ויוצרת שדרכה ניתן להגשים חלום, להוציא ספר, לכתוב מחזה או תסריט. פעם בשבוע.

את יהונתן גפן, תוכלו לפגוש בלעדית בבית הספר למשחק “צוותא קמפוס” שיזם את הקורס. “צוותא קמפוס”, הינו בית ספר למשחק ב”צוותא” בבעלות תיאטרון צוותא, המפיק מיקי גולדנברג, ובעל משרד הכרטיסים פשבר – איתי פשינסקי.

“צוותא קמפוס”, שם לו למטרה להפוך את לימודי המשחק למעשיים, כאשר המטרה היא לגלות את המוכשרים בין הסטודנטים כבר במהלך הלימודים ולאפשר להם להשתתף בהפקות מסחריות.

הקורס של יהונתן גפן, הוא חלק מהאסטרטגיה המעשית של בית הספר “צוותא קמפוס”, להפוך כל חלום יצירתי לפרקטי.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן