חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

גיל הזהב | זקנה | גרונטולוגיה

סגנית השר לענייני גמלאים: רשויות המדינה, מעלימות מיליוני שקלים מהאזרחים הותיקים

0
0

לקראת “יום הקשיש הבינלאומי” (ג’, 3/11, בכנסת), מאשימה, דר’ לאה נס את רשויות המדינה, בתוכם הביטוח הלאומי וקופות החולים, החוסכים ושומרים בקופתם מיליוני שקלים על גבם של האזרחים הותיקים של המדינה ◄ סגנית השר, הורתה, לקדם הצעת “חוק היידוע”
סגנית השר לענייני גמלאים: רשויות המדינה, מעלימות מיליוני שקלים מהאזרחים הותיקים
סגנית השר לענייני גמלאים: רשויות המדינה, מעלימות מיליוני שקלים מהאזרחים הותיקים

“רשויות המדינה, בתוכם הביטוח הלאומי וקופות החולים, חוסכים ושומרים בקופתם מיליוני שקלים על גבם של האזרחים הותיקים של מדינת ישראל” – כך מאשימה סגנית השר לענייני גמלאים, דר’ לאה נס, לקראת ציון “יום הקשיש הבינלאומי” שייערך ביום שלישי, ט”ז מרחשוון, 3/11, בכנסת.

מנתונים שהצטברו ונאספו על ידי משרד הגמלאים, במהלך השנה האחרונה, עולה תמונה עגומה של אלפי אזרחים ותיקים שאינם מודעים לזכויותיהם השונות ואינם מממשים זכאויות רבות המגיעות להם. זאת בשל מדיניות לקויה של אי יידוע ממשי ואקטיבי מצד הרשויות השונות.

כתוצאה מכך, הורתה סגנית השר, דר’ לאה נס, לקדם הצעת “חוק היידוע”, שטיוטא שלו הופצה לרגל “יום הקשיש”. מדובר בחוק, אשר יחייב את רשויות המדינה לבצע יידוע אקטיבי, של הזכויות שבסמכותם בזמן הרלוונטי לאותו “אזרח ותיק”.

לאור הנתונים, מפיץ בימים אלה, משרד הגמלאים, בראשות סגנית השר, לראשונה, לכל 750 אלף האזרחים הוותיקים בישראל חוברת ייחודית המרכזת בתוכה את מרבית זכויותיהם של האזרחים הותיקים ברמה הלאומית, וכוללת גם את השירותים הניתנים ל-אזרח הוותיק במקום מגוריו.

סגנית השר, לענייני גמלאים, הורתה למנכ”ל משרדה, להאיץ את תוכנית הצבת עמדות השירות לגמלאים במשרדי הביטוח הלאומי, וזאת כדי להפחית את התהליכים הבירוקרטיים בהם נתקל האזרח הוותיק, כגון; מילוי טפסים, בדיקות, איסוף מסמכים וכו’.

“אני רואה בדאגה רבה ואכזבה את הנתונים שנאספו במשרדי לפיהם אלפי אזרחים ותיקים אינם מודעים לזכויותיהם! נוצר מצב עגום שבו ממשלת ישראל מקצה תקציבים שאינם מגיעים לידיהם של האזרחים הוותיקים! – קובעת סגנית השר, ד”ר לאה נס.

אני קוראת למשרדי הממשלה, ולרשויות, לפעול וליידע את האזרחים בדבר זכויותיהם באופן אקטיבי, כשם שפועלים לגבות מהאזרחים את חובותיהם. אין מטרה נעלה יותר מאשר לקיים את אלו שייסדו את המדינה בכבוד”. סיכמה סגנית השר לענייני גמלאים, דר’ לאה נס.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן