"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חתומים בלב ישראל

סמל ראשון אלכסנדר משביצקי הי"ד, נפל במבצע "עופרת יצוקה"

אלכסנדר משביצקי, בן 21 מהעיר באר שבע, נפל ב-06/01/2009, יום שלישי, י’ טבת, תשס"ט ■ חברו של אלכסנדר משביצקי סיפר ש"אם אומר שהוא מלח הארץ אפגע בו. הוא היה תלמיד מצטיין והחליט ללכת להכי קרבי. הוא הלך ל-’אחריי’ כדי להתכונן לשירות הקרבי שלו
סמל ראשון אלכסנדר משביצקי הי"ד, נפל במבצע "עופרת יצוקה"
סמל ראשון אלכסנדר משביצקי הי"ד, נפל במבצע "עופרת יצוקה"

משפחת משביצקי, עלתה לארץ מברית המועצות ב-1991. אמו של אלכסנדר, לודמילה, מורה ב"תיכון אורט" בעיר ירוחם. אביו פרופסור באוניברסיטת בן גוריון שבעיר באר שבע. חברים סיפרו על סמ"ר אלכסנדר משביצקי: "זה אובדן גדול למדינה ולנו". הוא היה אדם משכמו ומעלה, חבר אמיתי. הוא אהב את המדינה.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל 'פורטל 'כאן ישראל | kanisrael | כאן נעים | kan-naim אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' בפייסבוק’ או בטוויטר.

דיאנה קרקוז, ידידתו של סמל ראשון משביצקי סיפרה: "אני זוכרת את הצחוק שלו ועדיין לא מעכלת שהוא נהרג. זה אובדן גדול למדינה ולנו. אנחנו מתגעגעים וקצת בהלם".

התקרית שבמהלכה נהרג סמ"ר משביצקי אירע קצת אחרי השעה 10:00 בבוקר. כוח משולב של לוחמי גולני והנדסה קרבית ערך סריקות בצפון העיר עזה.

במהלך הסריקות נפתחה לעבר הכוחות אש מחוליית מחבלים שהסתתרה במקום סמוך. הכוח השיב באש ופגע במספר מחבלים. אולם מהר מאוד התבררה הטרגדיה: אלכסנדר נהרג וארבעה חיילים נוספים נפצעו.

חברו של אלכסנדר משביצקי סיפר ש"אם אומר שהוא "מלח הארץ" אפגע בו. הוא היה תלמיד מצטיין והחליט ללכת ל"הכי קרבי". הוא הלך ל-’אחריי’ כדי להתכונן לשירות הקרבי שלו והחל קורס טיס. אחרי שנשר משם הוא עדיין רצה "הכי קרבי" והחליט שהכי מתאים זה סיירת הנדסה קרבית. הוא פשוט אהב את הצבא".

"הוא לקח את הכול בהומור" – הוסיף חברו; "הוא היה מורעל על הצבא ולא פחד. ראיתי אותו בפעם האחרונה ביום ההולדת שלו לפני חודשיים, כשהיה בן 21. הוא עשה מסיבה ורק צחק".

אלכסנדר, הותיר אחריו הורים ושני אחים – אח בן 22 ואחות בת 10.

הובא למנוחת עולם בבית העלמין בעיר באר שבע.

יהי זכרו ברוך.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן