פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן כפר יונה

אוסטרלית גילתה, כי ז’אן יונה פישר, ע”ש נקרא הישוב כפר-יונה, הוא אח של סבה, הנרי פישר

הגילוי הביא את הגב’ רוזמרי בנקמן, לביקור מיוחד בישוב כפר-יונה באמצעות קרובי המשפחה מהעיר רחובות נוצר הקשר עם תרצה שקד-כהן, מנהלת הספרייה הציבורית בכפר-יונה. המשפחה ביקשה להגיע לספרייה כדי לקרוא חומרים כתובים, תמונות ומסמכים אודות אחי-סבם יונה פישר.
אוסטרלית גילתה, כי ז’אן יונה פישר, ע
אוסטרלית גילתה, כי ז’אן יונה פישר, ע”ש נקרא הישוב כפר-יונה, הוא אח של סבה, הנרי פישר

שורשים נוסח כפר יונה: אמו של גבי טנא מהעיר רחובות, לא סיפרה לו מעולם על הקשר המשפחתי שלהם לישוב כפר-יונה, למרות שחיה בארץ משנת 1938. הדבר נודע לו מבת דודתו הגב’ רוזמרי בנקמן, החיה במלבורן שבאוסטרליה, אשר החלה לחקור לאחרונה את שורשי המשפחה. בבדיקות שערכה, גילתה רוזמרי, כי ז’אן יונה פישר, אשר על שמו נקרא הישוב כפר-יונה, הוא אח של סבה, הנרי פישר.

יונה פישר, גאל קרקעות בשרון ורכש בשנת 1928 את אדמות הכפר שנקרא יותר מאוחר על שמו.

הגילוי ההיסטורי בישוב כפר יונה, הביא את רוזמרי לביקור מיוחד במקום: באמצעות קרובי המשפחה מהעיר רחובות נוצר הקשר עם תרצה שקד-כהן, מנהלת הספרייה הציבורית בכפר-יונה.

המשפחה, ביקשה להגיע לספרייה כדי לקרוא חומרים כתובים, תמונות ומסמכים אודות אחי-סבם יונה פישר.

בספרייה המקומית קיבלו האורחים את מבוקשם ואף יצאו מצוידים במידע, בתמונות ובחוברת על תולדות כפר-יונה בה מצולם יונה פישר ומסופר אודותיו.

בהמשך נפגשה האורחת מאוסטרליה ומשפחתה עם אפי דרעי, ראש המועצה כפר-יונה, שסיפר לה על רקע שדרות מוריס פישר, הרחוב שנקרא על שם בנו של יונה פישר, שהפך במרוצת השנים לאחד הישובים האטרקטיביים בישראל.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן