איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חוף הכרמל: נמצא פתרון לבעיית המים לחקלאים: מאגר ענק בהיקף 30 מיליון שקלים

פואד בן אליעזר שר התשתיות; אתם בחוף הכרמל הפכתם את הבלתי אפשרי לאפשרי ◄ כרמל סלע ראש המועצה האזורית: תושבי חוף הכרמל משתמשים ב 15 מליון קוב מים לצורך חקלאות מתוכם 4 מליון קולחין. מאגר זה מצטרף ל-2 מתקנים לטיהור שפכים שחנכנו בשנה האחרונה.
חוף הכרמל: נמצא פתרון לבעיית המים לחקלאים: מאגר ענק בהיקף 30 מיליון שקלים
חוף הכרמל: נמצא פתרון לבעיית המים לחקלאים: מאגר ענק בהיקף 30 מיליון שקלים

במסגרת פרויקט “השבת מי קולחין לאזור חוף הכרמל” בהיקף 80 מליון שקלים נחנך אמש מאגר מי קולחין במעמד שר התשתיות פואד בן אליעזר, מנכ”ל משרד התשתיות חזק קוגלר, ראש רשות המים פרופ’ אורי שני, מנהל מחוז צפון קק”ל, עומרי בונה, מנכ”ל מיר”ם חן מלמד.

מי קולחין הינם מי שפכים (ביוב, פסולת תעשייתי וכד’) שעברו טיהור וסינון במי קולחים משתמשים לחקלאות אך לא לשתייה. כחלק מיעדי המועצה האזורית חוף הכרמל לפיתוח בר-קיימא ללא פגיעה באיכות הסביבה ובאיכות חייהם של הדורות הבאים, וכחלק מביצוע ארוך טווח של מפעל המים, הסתיים בניית מאגר המים הדרומי.

המאגר, בהיקף השקעה של 30 מליון שקלים, עם קיבולת של 2 מיליון קוב מים. ניבנה לצורך ניצול שיטפונות וקולחין השקיה על מנת לאפשר המשך קיום חקלאות באזור. מדובר במאגר שאוצר את מי השיטפונות, קולט מים המגיעים ממט”ש זכרון יעקב ומספקם לחקלאי חוף הכרמל. ההקמה, התפעול והתכנון בשיתוף פעולה וחבירה של משרד התשתיות, הקרן הקיימת לישראל, חברת “מי רם” ו-אגודת המים. היעד הוא ניצול קולחין בהיקף של 8 מיליון קוב לשימוש חקלאי חוף הכרמל.

ישראל, נמצאת בחלקה הצפוני של רצועת המדבריות העולמית. חלק גדול משטחה הוא מדברי וכמות המשקעים הממוצעת נמוכה ומספקת רק בקושי את צרכי האוכלוסייה ההולכים וגדלים.
ההיצע אינו מספיק עם מקורות המים נמנים גם מי הביוב של היישובים לאחר צריכה ביתית ותעשייתית.

היצע המים במדינה מורכב ממימי אקוויפר ההר כ- 300 מלמ”ק (מיליון מטר קוב) לשנה, מימי אקוויפר החוף – כ- 250 מלמ”ק לשנה, אגן הכינרת – כ- 600 מלמ”ק לשנה, ואקוויפרים אחרים כמו מי שיטפונות וכד’ כ- 650 מלמ”ק לשנה. התרומה הממוצעת הרב שנתית של הגשמים למקורות המים היא כ- 1.8 מיליארד מ”ק לשנה. רובם מחלחלים ונספגים בקרקע, ואחוזים בודדים מהם זורמים לים.

כרמל סלע ראש המועצה האזורית חוף הכרמל; “משאבי המים בארץ מצומצמים בכמותם ואיכות המים הולכת ויורדת, למים עבורנו חשיבות לאומית. אנו זקוקים למים האלו והצורך הולך וגדל מדי שנה, תושבי חוף הכרמל משתמשים ב- 15 מליון קוב מים לצורך חקלאות מתוכם 4 מליון קולחין.

מאגר זה מצטרף ל-2 מתקנים לטיהור שפכים שחנכנו בשנה האחרונה. אני גאה היום לפתוח את המאגר הזה יחד עם השותפים קק”ל, רשות המים, מי רם, משרד התשתיות וכל מי שעמל לאורך הרבה זמן.

כל המפעל הזה הוא מפעל שהחל באמצע שנות ה-90 ביוזמת יצחק בן הרוש ממושב מגדים כיו”ר האגודה, עם דוד הוקר מ-הבונים מנכ”ל האגודה ואריה רוסתמי מקיבוץ מעיין צבי מנהל תפעולה האגודה” – סיכם סלע.

פואד בן אליעזר שר התשתיות, אמר; “אתם בחוף הכרמל הפכתם את הבלתי אפשרי לאפשרי. זו השנה השכונה ביותר ב100 שנים האחרונות ואנו במשרד התשתיות עושים שורה של פעולות שיבטיחו שמירה על המים. היעד הוא 750 מליון קוב לשנה עד 2020, 600 מליון קוב מותפלים עד 2015 ואז נהיה מסופקים.

בן אליעזר, התייחס לאירועי השעה, בעין פוליטית; צריך לקבל כל הסדר, כדי להפסיק את הלחימה ברצועת עזה, היום אנו אוכלים את פרי עמלו של אהוד ברק בתור שר הביטחון בממשלה והצבא האדיר שכולנו גאים להיות שייכים לו.

אני אומר שלא נצא מעזה אם לא יהיה הסדר מדיני בו יחולו 2 תנאים: האחד שהמנהרות יסתמו לחלוטין, והשני לוודא שהסיוט בו חיו תושבי הדרום שנים- חיים במקלטים לא יחזור על עצמו יותר. עם זאת אנו עושים הכול להחזיר את גלעד שליט”.

המאגר, בהיקף השקעה של 30 מליון שקלים, עם קיבולת של 2 מיליון קוב מים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן