איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חוף הכרמל: גידול של 30% במשתתפים בפעילות הנוער בחודשי הקיץ

כ-1,120 נרשמים מהווים גידול של 30% לעומת אשתקד ◄ במסגרת סמינר ייחודי לחוף הכרמל הועבר קורס הדרכה לבוגרי כיתות ט’ ◄ ההדרכה ליטל קזס (גבע הכרמל): למדתי בקורס ההדרכה מהי מנהיגות, איך מתמודדים עם קשיים. הסדנא גרמה לי לרצות לעשות שינוי בחברה
חוף הכרמל: גידול של 30% במשתתפים בפעילות הנוער בחודשי הקיץ
חוף הכרמל: גידול של 30% במשתתפים בפעילות הנוער בחודשי הקיץ

מחלקת הנוער של המועצה האזורית חוף הכרמל הפעילה השנה מערך פעילות מאסיבי במיוחד לבני הנוער הנמצאים בחופשת הקיץ. מדובר על כ-1,120 נרשמים לכל פעילות הקיץ האזורית הכוללת מחנות הקיץ לכל שכבות הגיל בסימן 60 שנה למדינה, קורסי הדרכה, פעילויות מדע, פעילות תנועות הנוער, סיורים לימודיים, מתחמי נוער בישובים ובחוף הים עתלית, תוכניות לילות לבנים, כייפת וקיצית לשכבה הבוגרת, פעילות ימית, סדנאות זהירות בדרכים ועוד.

הפעילות תחת השם “בקיץ ננהג באחריות” התבצעה ברחבי המועצה בין החודשים יולי אוגוסט בשיתוף מחלקות המועצה.

במהלך חופשת הקיץ הפעילה מחלקת הנוער של המועצה האזורית חוף הכרמל פעילות קיץ ברמה היישובית והאזורית. התקיים שולחן עגול בו טיפלו גורמי המועצה בבעיות הצפויות לעלות בחופש הגדול ובין היתר, יצאה הסברה לבני הנוער והורים ומזכר הנחיות החוק, הוגבר הפיקוח לאורך כביש 4 וביישובים בשעות הלילה, הופעלה סירת הורים ועוד…

במסגרת סמינר ייחודי לחוף הכרמל הועבר קורס הדרכה לבוגרי כיתות ט’. הסמינר התקיים במרכז הסמינרים של גבעת חביבה וקיבל השנה הכרה של משרד החינוך מנהל חברה ונוער, 60 בני נוער השתתפו בסמינר אשר הכיל בני נוער מ-עתלית, מן קיבוצים וממושבי האזור. צוות המדריכים עשה שימוש באמצעי למידה חווייתיים תוך דגש על לויי אישי וקבוצתי, התנסות וקבלת משוב.

בין יתר נושאי ההתמחויות שהועלו בסמינר: חינוך והדרכה, בניית קבוצה מנהיגות, מתודות הדרכה, שדאות ומחנאות, סדנת בטיחות בדרכים, תוכנית העצמת בני נוער לפיתוח אחריות חברתית.

במסגרת תוכנית העצמת נוער לפיתוח אחריות חברתית “חושבים שינוי עושים שינוי” – עסקו בני הנוער בשאלות כיצד נרצה לראות את מדינתנו בשנים הבאות בתחום הכלילי חברתי וחינוכי, האם ניתן להפחית את תאונות הדרכים האלימות, ותופעות שליליות. האם עלינו להמתין שבמדינה דמוקרטית השינוי יגיע מלמעלה או לכל אחד מאיתנו יש תפקיד בדחיפת השינוי מלמטה.

ניתוח סיטואציות על פי המודל win win חברתי (רווח לכל) יצרו הסכמות להובלת שינוי חברתי בחוף הכרמל כמדריכים לעתיד והביטוי למוסכמות נראו בפעילות שטח אתגרית.

כרמל סלע ראש המועצה חוף הכרמל: “כחלק ממטרות המועצה לקדם את הדור הצעיר למעורבות חברתית וערכית. פתחנו באמצעות מחלקת הנוער קורס הדרכה ייחודי לחוף הכרמל המהווה לבני הנוער הזדמנות מצוינת ללמידה והעצמה אישית וחברתית”.

רפי אבני מנהל מחלקת הנוער: “קורס ההדרכה, יצר בקרב בני הנוער רצון עז להוביל שינוי בקהילה. יחודו של קורס זה שכל נער ונערה מחוף הכרמל בוחרים להשתתף בו ולהיות פעילים חברתיים. הקורס בנוי כך שמותאם לקהילות השונות ולצרכים המשתנים”.

ליטל קזס בוגרת קורס ההדרכה (גבע הכרמל): “למדתי בקורס ההדרכה מהי מנהיגות, איך מתמודדים עם קשיים. הסדנא גרמה לי לרצות לעשות שינוי בחברה למדתי להשתמש בכלי של רווח לכל win win בשיטה זאת אני הולכת עם משהו ולא נגדו”.

דניאל לביא בוגרת קורס ההדרכה (עתלית): “סיימנו את קורס ההדרכה בהרגשה טובה וגיבוש חברתי יצאתי עם כלים איך להיות מדריכה ולעמוד מול קבוצה”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן