ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ”י התקנים החדשים של חברת החשמל

הבית כולו נסמך על אנרגיה סולארית ◄ בעל הבית: יש התעניינות גדולה מאוד בתחום הירוק בכלל ובחשמל הסולארי בפרט וזה מאוד משמח ◄ מנהל מחוז חיפה בחברת החשמל; שיתוף הפעולה אפשר לנו להצליח בתהליכי חיבור הבית ובהתאמת המתקן לדרישות הבטיחות והתקנות
חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ
חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ”י התקנים החדשים של חברת החשמל

בית סולארי (Solar House) ייחודי נבנה לראשונה בארץ, על פי התקנים החדשים של חברת החשמל, במושב כרם מהר”ל מישובי חוף הכרמל. תכנון הבית נעשה במסגרת “מערכות סולאריות מחוברות רשת” – אלו מערכות שאת החשמל שהן מייצרות הן מזרימות גם לרשת החשמל הביתית, ואם יש עודפים הן מזרימות את החשמל לרשת החשמל הארצית, כך שבאותו הזמן שיש שמש חברת החשמל צריכה לייצר פחות חשמל מנפט או פחם, וכשאין שמש בבית תמיד יהיה חשמל של חברת החשמל.

מדובר בפתרון הנוח ביותר מבחינת אחזקה והירוק ביותר (משום שאינו משלב מצברים שמאוד מזהמים).

לאחרונה נכנסו לתוקף תעריפי חשמל חדשים שהמדינה קבעה, על מנת לעודד את הציבור לייצר חשמל סולארי מהשמש. תעריפי החשמל החדשים מבטיחים לכל מי שיתקין מערכת סולארית, כי את החשמל הירוק תקנה חברת החשמל בתעריף גבוהה מאוד (2.01 ₪ לקוט”ש, זאת בניגוד ל-0.5 שקלים לקוט”ש חשמל רגיל), לאורך תקופה של 20 שנים.

בעל הבית אלחנן שורץ ובעלים של חברת סולארי – אנרגיה מתחדשת בע”מ, מספר, כי: ב”חיידק” הסולארי נדבקתי לפני כשלוש שנים, עת שעמדתי בפני השחרור מהצבא (הייתי 7 שנים בצבא…) וחישבתי את צעדי לעתיד. אז החלטתי שהעתיד נמצא בתחום האנרגיות המתחדשות. התחלתי מלהקים את הפורטל הראשון בעברית בנושא אנרגיה סולארית באינטרנט, אתר שמשך תשומת לב רבה, משום שהיה המקום היחיד ברשת האינטרנט שדיבר בעברית על הנושא הזה. לאחר כמה חודשים, כשהשתחחרתי, החלטתי למסד את העניין, והקמתי חברה שתכליתה הקמת מערכות סולארית בבתים פרטיים, לצורך ייצור חשמל נקי.

לצורך האישור של חברת החשמל, היינו זקוקים לאישורים שונים: אישורי חברת החשמל בדבר עמידת הרכיבים בתקני החשמל המחייבים, אישור הרשות המקומית ואישורי בטיחות בהתקנת המערכת. לאחר שהמערכת קיבלה את כל האישורים, חברת החשמל הגיעה וחיברה אותה לרשת החשמל עם מוני חשמל חדשים היודעים לקנות ולמכור חשמל גם מהבית הסולארי!

אני, שמעבר לאהבת הנושא הסולארי גם עוסק בכל היום בפועל, מתרשם שיש התעניינות גדולה מאוד בתחום הירוק בכלל ובחשמל הסולארי בפרט, וזה מאוד משמח. אני מקווה שבעתיד הקרוב בנוסף לדוד שמש תהיה בכל בית גם מערכת סולארית. במדינה כמו שלנו, עם כל כך הרבה שמש, זה פשוט הכרחי…” סיכם בגאווה לחא מוסתרת אלחנן שורץ.

כרמל סלע ראש המועצה האזורית חוף הכרמל; “אני גאה ושמח שאנו בחוף הכרמל מאופיינים בישובים פריפריאליים ועם זאת בקדמת הטכנולוגיה. אנו מעודדים בניה מסוג זה בכל האזור על מנת לעבור לאנרגיות אלטרנטיביות”.

אברהם פל מנהל מחוז חיפה בחברת החשמל, אמר, כי; “שיתוף הפעולה עם בעל הבית אפשר לנו להצליח בתהליכי חיבור הבית ובהתאמת המתקן לדרישות הבטיחות והתקנות. מחוז חיפה נערך למתן מידע ושירות לחיבור לקוחות נוספים שיתקינו מתקנים פוטו וולטאים”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן