פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חוף הכרמל

חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ”י התקנים החדשים של חברת החשמל

הבית כולו נסמך על אנרגיה סולארית ◄ בעל הבית: יש התעניינות גדולה מאוד בתחום הירוק בכלל ובחשמל הסולארי בפרט וזה מאוד משמח ◄ מנהל מחוז חיפה בחברת החשמל; שיתוף הפעולה אפשר לנו להצליח בתהליכי חיבור הבית ובהתאמת המתקן לדרישות הבטיחות והתקנות
חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ
חוף הכרמל: לראשונה בארץ, בית סולארי עפ”י התקנים החדשים של חברת החשמל

בית סולארי (Solar House) ייחודי נבנה לראשונה בארץ, על פי התקנים החדשים של חברת החשמל, במושב כרם מהר”ל מישובי חוף הכרמל. תכנון הבית נעשה במסגרת “מערכות סולאריות מחוברות רשת” – אלו מערכות שאת החשמל שהן מייצרות הן מזרימות גם לרשת החשמל הביתית, ואם יש עודפים הן מזרימות את החשמל לרשת החשמל הארצית, כך שבאותו הזמן שיש שמש חברת החשמל צריכה לייצר פחות חשמל מנפט או פחם, וכשאין שמש בבית תמיד יהיה חשמל של חברת החשמל.

מדובר בפתרון הנוח ביותר מבחינת אחזקה והירוק ביותר (משום שאינו משלב מצברים שמאוד מזהמים).

לאחרונה נכנסו לתוקף תעריפי חשמל חדשים שהמדינה קבעה, על מנת לעודד את הציבור לייצר חשמל סולארי מהשמש. תעריפי החשמל החדשים מבטיחים לכל מי שיתקין מערכת סולארית, כי את החשמל הירוק תקנה חברת החשמל בתעריף גבוהה מאוד (2.01 ₪ לקוט”ש, זאת בניגוד ל-0.5 שקלים לקוט”ש חשמל רגיל), לאורך תקופה של 20 שנים.

בעל הבית אלחנן שורץ ובעלים של חברת סולארי – אנרגיה מתחדשת בע”מ, מספר, כי: ב”חיידק” הסולארי נדבקתי לפני כשלוש שנים, עת שעמדתי בפני השחרור מהצבא (הייתי 7 שנים בצבא…) וחישבתי את צעדי לעתיד. אז החלטתי שהעתיד נמצא בתחום האנרגיות המתחדשות. התחלתי מלהקים את הפורטל הראשון בעברית בנושא אנרגיה סולארית באינטרנט, אתר שמשך תשומת לב רבה, משום שהיה המקום היחיד ברשת האינטרנט שדיבר בעברית על הנושא הזה. לאחר כמה חודשים, כשהשתחחרתי, החלטתי למסד את העניין, והקמתי חברה שתכליתה הקמת מערכות סולארית בבתים פרטיים, לצורך ייצור חשמל נקי.

לצורך האישור של חברת החשמל, היינו זקוקים לאישורים שונים: אישורי חברת החשמל בדבר עמידת הרכיבים בתקני החשמל המחייבים, אישור הרשות המקומית ואישורי בטיחות בהתקנת המערכת. לאחר שהמערכת קיבלה את כל האישורים, חברת החשמל הגיעה וחיברה אותה לרשת החשמל עם מוני חשמל חדשים היודעים לקנות ולמכור חשמל גם מהבית הסולארי!

אני, שמעבר לאהבת הנושא הסולארי גם עוסק בכל היום בפועל, מתרשם שיש התעניינות גדולה מאוד בתחום הירוק בכלל ובחשמל הסולארי בפרט, וזה מאוד משמח. אני מקווה שבעתיד הקרוב בנוסף לדוד שמש תהיה בכל בית גם מערכת סולארית. במדינה כמו שלנו, עם כל כך הרבה שמש, זה פשוט הכרחי…” סיכם בגאווה לחא מוסתרת אלחנן שורץ.

כרמל סלע ראש המועצה האזורית חוף הכרמל; “אני גאה ושמח שאנו בחוף הכרמל מאופיינים בישובים פריפריאליים ועם זאת בקדמת הטכנולוגיה. אנו מעודדים בניה מסוג זה בכל האזור על מנת לעבור לאנרגיות אלטרנטיביות”.

אברהם פל מנהל מחוז חיפה בחברת החשמל, אמר, כי; “שיתוף הפעולה עם בעל הבית אפשר לנו להצליח בתהליכי חיבור הבית ובהתאמת המתקן לדרישות הבטיחות והתקנות. מחוז חיפה נערך למתן מידע ושירות לחיבור לקוחות נוספים שיתקינו מתקנים פוטו וולטאים”.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן