פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

ספרים | סופרים

אורי ברנשטיין ונתן וסרמן – זוכי פרס יהודה עמיחי לשירה עברית 2008

הפרס ע”ש יהודה עמיחי מוענק ע”י משרד המדע התרבות והספורט ו-עיריית ירושלים זו השנה השביעית. הוא נוסד לאחר פטירתו של המשורר, ונחשב לפרס היוקרתי ביותר בתחום השירה העברית.
אורי ברנשטיין ונתן וסרמן – זוכי פרס יהודה עמיחי לשירה עברית 2008
אורי ברנשטיין ונתן וסרמן – זוכי פרס יהודה עמיחי לשירה עברית 2008

ועד הנאמנים של פרס יהודה עמיחי לשירה העברית, בראשותו של פרופ’ דן לאור, אישר את הענקת הפרס לשנת תשס”ח למשוררים אורי ברנשטיין בצילום ונתן וסרמן. ההחלטה התקבלה על בסיס המלצותיו של חבר השופטים לשנה זו, שכלל את היו”ר המשורר ישראל פנקס, הד”ר דוד וינפלד והד”ר מלכה שקד. סכום הפרס, 60,000 שקלים, יחולק בין שני הזוכים.

הפרס לאורי ברנשטיין ניתן כאות הוקרה על מפעל חיים ב-שירה העברית. בנימוקיה להחלטה, מציינת ועדת הפרס כי: “מזה קרוב ליובל שנים יוצר אורי ברנשטיין בתחום השירה, הפרוזה, המסה והתרגום.

על רקע משוררי “דור המדינה” שריעננו את פני השירה העברית ושנו את מהלכה למן שנות ה-50 של המאה הקודמת, טבועה שירתו של ברנשטיין בחותם אישי שאין לטעות בו.

ברנשטיין הוא אמן השיר הלירי הקצר והמלוטש, דבר שבא לכלל ביטוי גם כאשר הוא מעמיד מחזורים רחבים, פואמטיים, שעניינם האהבה והפרדה מהוריו”.

אורי ברנשטיין מכהן כפרופסור לספרות עברית ולכתיבה יוצרת ב-אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

הפרס למשורר נתן וסרמן מוענק לו על ספרו “שנתיים”, שיצא לאור בהוצאת כרמל בשנת 2007. השופטים מציינים בהחלטתם כי: “הספר מכיל שירה מקורית, אינטלקטואלית, בעלת גוון מטאפיסי ולשון מוקפדת, טעונה, שאינה מתעלמת מהישגי קודמיה.

וסרמן הוא משורר חכם, היודע את מלאכתו ושולט בכליו היטב. ניכר בה בשירה זו שהיא מנהלת דו-שיח ער עם תרבויות ושירות הקרובות לה, כמו, למשל, עם השירה הפולנית בת זמננו, וכן עם דרכם של משוררים ישראלים בני דורות קודמים.”

“שנתיים” הוא ספרו השני של נתן וסרמן, שהוא מרצה בכיר לאשורולוגיה ולתרבויות המזרח הקדום ב-אוניברסיטה העברית בעיר ירושלים.

הפרס ע”ש יהודה עמיחי מוענק ע”י משרד המדע התרבות והספורט ו-עיריית ירושלים זו השנה השביעית. הוא נוסד לאחר פטירתו של המשורר, ונחשב לפרס היוקרתי ביותר בתחום השירה העברית.

בין הזוכים בפרס עד היום נמנים המשוררים; ש. שפרה, אגי משעול, מרדכי גלדמן, רוני סומק, נורית זרחי, שמעון בוזגלו, דורית וסרמן, שבא סלהוב ו-יצחק לאור.

פרטים על טקס חלוקת הפרס, אשר ייתקיים במשכנות שאננים בירושלים ב-26 ביוני, יפורסמו בהמשך.

__________

* צילום המשורר המשורר אורי ברנשטיין, ע”י מוטי קיקיון מתוך לקסיקון הספרות העברית החדשה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן