101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות פטנטים | המצאות

רשות הפטנטים: עלייה בבקשות לרישום פטנטים ולסימני מסחר

בשנת 2019 המבקשים המובילים בבקשת סימני מסחר, הם HUAWEI technologies co., ltd עם 119 בקשות וחברת Apple הינה המובילה ברישום סימני מסחר עם 88 רישומים ◄בשנת 2019, הוגשו 7,738 בקשות לרישום פטנטים לעומת 7,363 בשנת 2018. בשנת 2019, נמצאו 4213 פטנטים כשירים לרישום (ירידה קלה לעומת שנת 2018).
0
0
עורך דין אופיר אלון ראש רשות הפטנטים ברקע נורה דולקת | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין אופיר אלון, ראש רשות הפטנטים

עלייה במספר הבקשות לרישום פטנטים וסימני מסחר המוגשות בישראל בשנת 2019, כך עולה מן הדוח השנתי של רשות הפטנטים כמדי שנה, מציגה רשות הפטנטים שבמשרד המשפטים סיכום שנתי, המשקף את מצבו של שוק הקניין הרוחני בישראל, באמצעות ניתוח מידע ונתונים ביחס לתחומים הבאים; רישום פטנטים בישראל, בקשות בינלאומיות לרישום פטנטים (PCT) סימני מסחר ועיצובים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

יצוין, כי מעיקרי הדוח לבקשות לרישום פטנטים ולסימני מסחר בשנת 2019, ניתן ללמוד, כי;

  • בשנת 2019, הוגשו 7,738 בקשות לרישום פטנטים לעומת 7,363 בשנת 2018.
  • בשנת 2019, נמצאו 4213 פטנטים כשירים לרישום (ירידה קלה לעומת שנת 2018).
  • חברת GUANGDONG OPPO MOBILE TELECOMMUNICATIONS CORP.LTD, הינה המבקשת הזרה המובילה בארץ בהגשת בקשות פטנט לשנת 2019 (219 בקשות).
  • בשנת 2019, המבקש הזר שנרשם על שמו המספר הגבוה ביותר של פטנטים, הינו RAYTHEON COMPANY (67 פטנטים) לעומת שנת 2018 בה ל- Facebook היה המספר הגבוה (62 פטנטים).
  •  PSA AUTOMOBILES SA (קונצרן פ’זו-סיטרואן) הוא בעל מספר הבקשות לרישום עיצוב הגבוה ביותר בשנת 2019 (116 בקשות).
  • בתחום סימני המסחר הוגשו 11,410 בקשות, מהן וגי 23,374 סוגים שונים, עלייה קלה לעומת 2018.
  • המבקשים המובילים בבקשת סימני מסחר, הם HUAWEI technologies co., ltd עם 119 בקשות וחברת Apple הינה המובילה ברישום סימני מסחר עם 88 רישומים.

רשות הפטנטים, לוגו

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי רישום של פטנטים, סימני מסחר ועיצובים, מתבצע בישראל על-ידי רשות הפטנטים.

מטרת הרישום היא הקניית הגנה בלעדית למבקשים, תוך איזון אינטרסים משפטיים, חברתיים וכלכליים.

בעל הקניין הרוחני מקנה לעצמו את הזכות לעשות שימוש בלעדי בפרי עמלו, באמצעות הגנה חוקית כנגד ניצול או העתקה של קניינו הרוחני על-ידי אחרים.

רשות הפטנטים אמונה על הגנה משפטית על קניין רוחני ותעשייתי בישראל באמצעות רישום פטנטים, מדגמים, סימני מסחר וכינויי מקור.

מתן הזכות מותנה בבחינה של הבקשה לרישום, כדי לוודא שהבקשה עומדת בדרישות הדין הישראלי, בלא לפגוע בזכויות החוקיות של אחרים. עורך דין אופיר אלון הוא העומד בראש רשות הפטנטים.

אל דוח מסכם רשות הפטנטים לשנת 2019.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן