חקלאות ישראל מלחמת חרבות ברזל צרכנות

ענף החלב פועל באופן סדיר – אין מחסור בחלב גולמי ובמוצרי החלב

מנכל משרד החקלאות, אורן לביא: "מתחילת הלחימה, יש להגביל את היבוא, ולא לפתוח אותו ללא הגבלה וללא התייחסות למצב בשטח. ענף החלב פועל באופן סדיר, ואין מחסור בחלב גולמי ובמוצרי החלב. פתיחת היבוא, הארכת או הגדלת הצו הנוכחי תהיה מכה ליצרני החלב בישראל. אנו פונים למשרד האוצר, ומבקשים לצמצם את צו היבוא, וכן, להפקיד בידינו את חלוקת המכסות, ולא לאפשר יבוא ללא הגבלה וללא פיקוח של גורמי המקצוע הנחוצים".
0
0
מנכל משרד החקלאות, מר אורן לביא, בעקבות הדיון ב'וועדת הכלכלה בכנסת' שדנה במדיניות 'יבוא החלב' בתקופת המלחמה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אורן לביא, מוצרי חלב

“מתחילת הלחימה במסגרת ‘מלחמת חרבות ברזל’ הדגשנו, כי יש להגביל את היבוא של חלב גולמי ומוצרי החלב ולא לפתוח אותו ללא הגבלה וללא התייחסות למצב בשטח. ענף החלב פועל באופן סדיר, ואין מחסור בחלב גולמי ובמוצרי החלב –  כך הצהיר היום (יום שלישי, ט”ז בחשון התשפ”ד | 31.10.23) מנכל משרד החקלאות, מר אורן לביא, בעקבות הדיון ב’וועדת הכלכלה בכנסת’ שדנה במדיניות ‘יבוא החלב’ בתקופת המלחמה.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות חבר הכנסת דוד ביטן התכנסה לדון ב’מדיניות ייבוא החלב’ בתקופת ‘מלחמת חרבות ברזל‘ בהשתתפות; משרדי ממשלה, מועצת החלב, נציגי מחלבות, יצרני חלב ועוד.

חבר הכנסת דוד ביטן, תמך בוועדה בעמדת משרד החקלאות ותהה לגבי נחיצות הצו בעת הנוכחית, משום שלדבריו; “מאחר שהנתונים בשטח, אינם מראים על מחסור בענף החלב והיקפי יבוא החלב זניחים”.

במהלך ועדת הכלכלה של הכנסת, הועלו מספר דרישות ממשרד החקלאות בנושא, ביניהם; קיצור תוקף צו היבוא הנוכחי, וקידום תקנות המאפשרות ל-מועצת החלב לקבוע ל-מחלבות את הייצור שלהן.

כמו כן, דרש משרד החקלאות, כי היבוא לא יהיה פתוח לכולם באופן חופשי, אלא, כי המשרד, יהיה אמון על חלוקת מכסות באופן אחראי בהתאם לתנאי היצור המקומי.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנט ניל דורין אילישייב, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי עם תחילת ‘מלחמת חרבות ברזל‘, עלה הצורך לתת מענה לתרחיש עתידי של פגיעה ביכולת ייצור מוצרי החלב או הפצתו בצפון הארץ.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, המליץ לפתוח באופן מידי מכסה מיוחדת לתקופת המלחמה לייבוא ב-פטור ממכס של עד 10 מיליון ליטר חלב ניגר לחודש (שהם 33% מ-צריכת החלב בישראל) למשך של 3 חודשים, אשר תחולק בהתאם לתנאי היצור המקומי ואשר תבחן כל חודש מחדש בהתאם למצב השוּק.

זאת בניגוד לעמדת משרד האוצר, שתכנן לפתוח את היבוא למשך של 6 חודשים, ללא הגבלה, וללא התחשבות במצב ענף החלב בישראל.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן