פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חינוך

משרד החינוך, עושה בית ספר, העלה האתר ‘שקיפות בחינוך’

באתר 'שקיפות בחינוך' לראשונה, פרסום "התמונה החינוכית" של כל הרשויות ובתי הספר העל יסודיים ◄ שר החינוך, מר נפתלי בנט; "היום, אנחנו מביאים בשורה גדולה לציבור ההורים בישראל ולציבור אנשי החינוך והחוקרים. היום השלמנו את המהלך של הרחבת השקיפות בחינוך. מערכת השקיפות שעלתה היום לאוויר פורסת בפני הציבור בישראל מסד רחב ביותר של נתונים.
0
0
שר החינוך, מר נפתלי בנט ברקע: תלמידים בכיתה של בית ספר יסודי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר החינוך, מר נפתלי בנט | רקע: תלמידים בכיתה של בית ספר יסודי, צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

מהפך בהנגשת השקיפות לציבור! משרד החינוך, עושה היום (שלישי, ל באב התשע”ז) בית ספר וצעד גדול ונוסף בהרחבת השקיפות החינוכית לציבור בישראל. המשרד העלה הבקר, ג’, את האתר “שקיפות בחינוך”, הכולל לראשונה  את נתוני “התמונה החינוכית” של כל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ושל כל בתי הספר העל יסודיים.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מנהלת ענף (הסברה ודוברות) אגף בכיר (דוברות, תקשורת והסברה) של משרד החינוך, הגב’ ענתי מנשורי, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; לראשונה, נתוני בתי הספר מופיעים על פי עשירון טיפוח וכן בהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. כמו כן, כולל האתר חיתוכי נתונים ברמה הארצית והמחוזית.

יצויין, כי; “התמונה החינוכית” כוללת 21 מדדים המחולקים ל-4 אשכולות; ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי.

כמו-כן, כוללת התמונה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג”ר והמב”ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים.

לצד כל אלה, כולל האתר את ההשקעות התקציביות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית, וכן את מפת התקצוב הדיפרנציאלי אשר יישומה נכנס לשנה הרביעית. בכך, חובק ‘האתר’ מסד רחב היקף של נתונים.

שר החינוך, מר נפתלי בנט; “היום, אנחנו מביאים בשורה גדולה לציבור ההורים בישראל ולציבור אנשי החינוך והחוקרים. היום השלמנו את המהלך של הרחבת השקיפות בחינוך.

מערכת השקיפות שעלתה היום לאוויר, פורסת בפני הציבור בישראל, למעשה, מסד רחב ביותר של נתונים. הם כוללים עשרים ואחד מדדים המשקפים את העשייה הענפה והמכובדת של בתי הספר. לצדם, נתוני ההשקעות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית והבית ספרית.

האתר ‘שקיפות בחינוך’ יהווה כלי עבודה משמעותי בעבור הרשויות, ציבור החינוך בישראל ובעבור ההורים

ההשקעות הרבות מצביעות באופן ברור שצמצמנו את הפערים בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים. יש לנו עבודה בתיכון, ובכוונתנו לשנות גם שם את המצב.

באתר עוד שורה רחבה של נתונים, וזאת חלק מהמדיניות שאני מוביל ומאמין בה – מקסימום מידע ומקסימום כלים להורים. אני מאמין במתן דין וחשבון ציבורי, ובהקשר זה האתר הינו כלי מהפכני“.

מנכל משרד החינוך, מר שמואל אבואב; “היום אנחנו עושים צעד נוסף וגדול בהשלמת הנתונים המוצגים לציבור בישראל. לאחרונה, פרסם המשרד את האתר מיצ”ב ברשת וכן את מתווה התגמול הדיפרנציאלי.

היום, אנחנו משלימים עוד מהלך רחב היקף ומשמעותי אנו מעלים את אתר השקיפות בחינוך אשר כולל מערך גדול של נתונים שיאפשרו למשתמש בו לערוך שורה של השוואות, חיתוכים, הפקת דוחות ועוד שורה של פעולות אחרות.

אין לי ספק שהאתר ‘שקיפות בחינוך’ יהווה כלי עבודה משמעותי בעבור הרשויות, ציבור החינוך בישראל ובעבור ההורים שיוכלו לקבל תמונת מצב פרטנית ומלאה על הרשות והמוסד החינוכי בו לומד הילד.

אני מברך את הצוות המקצועי של המשרד אשר פעל ללא לאות, כדי לאפשר לציבור לקבל שירות חינוכי מקצועי ואיכותי”.

האתר, מאפשר למשתמש באופן נגיש, ידידותי, אינטראקטיבי ופשוט לבצע חיתוכים שונים ברמות שונות (ארצי, מחוזי, רשותי ובית ספרי) וכן להפיק דוחות בשורה רחבה של תחומים, על פי צורכי המשתמש.

לעיון והרחבה בנתוני השקיפות לרבות תקציב, לחץ כאן.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן