חדשות חדשות הרשויות המקומית פלילים ראש העין

מיכאל מלמד סגן ראש עיריית ראש העין ועוד מואשמים בפרשת שוחד

כשנאשם בתיווך לשוחד, ניסיון לקבלת דבר במרמה וזיוף בנסיבות מחמירות הלוביסט עומר כרמי, נכנס לרכבו של סגן ראש עיריית ראש העין מלמד, ומסר לו סכום של 50,000 ₪ במזומן, המהווים את כספי שוחד אותם קיבל מאיש העסקים מיכאל נידאם, לשם קידום זכייתו וזכיית "מאורות זרחו" במכרזים. את כספי השוחד שקיבל הנאשם מלמד, החביא תחילה בביתו, ובהמשך החביאו ברכב מסוג "טיוטה" שחנה בסמוך לבית אימו בראש העין.
0
0
סגן ראש עיריית ראש העין, מיכאל מלמד, מואשם בלקיחת שוחד ובמרמה והפרת אמונים ברקע: עיריית ראש העין, Avi1111 ויקימדיה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מיכאל מלמד

סגן ראש עיריית ראש העין, מיכאל מלמד, ונגד הלוביסט עומר כרמי ואיש העסקים מיכאל נידאם, מואשמים בלקיחת שוחד ובמרמה והפרת אמונים. כתבי אישום, הוגשו בסוף השבוע שעבר (חמישי, ח’ בשבט תשפ”ד) ל’בית המשפט המחוזי מרכז’ על ידי, פרקליטות המדינה באישור פרקליט המדינה, עורך דין עמית איסמן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק אובטוויטר.

מלמד, סגן ראש עיריית ראש העין, נאשם בלקיחת שוחד ובמרמה והפרת אמונים, כפי שפורסם ב-12/12/2022, באתרנו; מיכאל מלמד סגן ראש עיריית ראש העין לשימוע בגין עבירות שוחד.

הלוביסט כרמי, נאשם בתיווך לשוחד, ניסיון לקבלת דבר במרמה וזיוף בנסיבות מחמירות; ואילו איש העסקים נידאם, נאשם ב‘מתן שוחד‘ ניסיון ל’קבלת דבר במרמה וזיוף‘.

כרמי, נאשם אף בפרשה נוספת, בה מיוחסות לו עבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

בדצמבר 2019, פרסמה עיריית ראש העין, הודעה על כוונה להקצות מקרקעין בעיר לטובת מבני מעונות יום, ב’פטור מ-מכרז‘.

נידאם, פנה אל הלוביסט עומר כרמי, בבקשה שיקדם את זכייתו במכרז מול בכירי העירייה והשניים סיכמו לתת שוחד לסגן ראש העיר מלמד, כדי להבטיח את הזכייה במכרז.

במסגרת מערכת היחסים בין השניים הציע כרמי לנאשם מלמד, סגן ראש עיריית ראש העין, תשלום שוחד של 150,000-100,000 ₪, עבור כל מעון יום, כדי שיפעל במסגרת תפקידו לקידום זכיית עמותת “מאורות זרחו” במכרז הראשון, ובהמשך גם במכרזים השניים.

איש העסקים מיכאל נידאם, ניגש למכרז באמצעות עמותת “מאורות זרחו“, שהוא בעל השליטה בה.

בהמשך, הנאשם מלמד, ביקש מכרמי 50,000 ₪ כ-שוחד ב”תור התחלה” והלוביסט כרמי, העביר לידיו את הסכום, כפי שגם יפורט להלן.

במוצאי שבת ה-24.1.2020, נסעו מלמד, וכרמי לקבל ברכה … בעיר נהריה. לפגישה זו, הגיע

כרמי כשהוא מצויד ב-50,000 ₪ במזומן, אותם קיבל מאיש העסקים נידאם, על מנת להעבירם כשוחד אל הנאשם מלמד.

לאחר קבלת הברכה, נסעו כרמי, הנאשם ואדם נוסף שהתלווה לנאשם מלמד, לסעוד במסעדת “אחלה” בעיר חיפה.

כאשר היה נדמה, כי הכל פועל כמתוכנן, חשבון הארוחה בסך כ- 1,000 ₪, שולם על ידי כרמי באמצעות כספים נוספים שקיבל מ… נידאם, לצורך כך.

למרות כוונת כרמי, כספי השוחד התברר, כי לא הועברו לנאשם מלמד סגן ראש עיריית ראש העין במהלך פגישה זו.

בתאריך שאינו ידוע במדויק, אך לאחר יום ה- 25.1.2020, נפגשו כרמי והנאשם מלמד באזור התעשייה בראש העין.

כאשר נכנס הלוביסט כרמי אל רכבו של מלמד, הוא מסר לו סכום של 50,000 ₪ במזומן, המהווים את כספי שוחד אותם קיבל מאיש העסקים נידאם, לשם קידום זכייתו וזכיית ‘מאורות זרחו‘ במכרזים.

עוד עולה מכתבי האישום, כי את כספי השוחד שקיבל הנאשם מלמד, מכרמי, החביא תחילה בביתו, ובהמשך החביאו ברכב מסוג “טיוטה” שחנה בסמוך לבית אימו בראש העין.

מלמד, קיבל 50 אלף ₪, מנידאם שאף תרם באמצעות העמותה לפעילות צדקה של מלמד, ושילם את עלות השכרת הרכב של בנו של מלמד.

מלמד, פנה במספר הזדמנויות ליושב ראש “תאגיד מקום בלב” וביקש לשנות את תנאי המכרז…

מלמד, מצידו, העביר לכרמי את ‘מסמכי המכרזים טרם פרסומם‘ על מנת לאפשר ל”מאורות זרחו” להיערך בהתאם.

לאחר שהוחלט בעיריית ראש העין שהטיפול במכרזים, יעבור ל”תאגיד העירוני מקום בלב“, פנה כרמי בשנית אל מלמד וביקש שישפיע על יושב ראש התאגיד כדי שיסייע לנידאם לזכות במכרזים.

גם הפעם הציע כרמי לשחד את מלמד לטובת העניין. מאחר שעמותת “מאורות זרחו” לא עמדה בתנאי הסף של המכרז, כרמי ו-נידאם, עשו שימוש ב’מסמכים מזויפים‘ כדי להציג ‘מצג כוזב‘ לפיו מצבה הכלכלי ומחזור העסקים של העמותה “עומד בתנאים”.

עוד עולה מכתבי אישום, כי מיכאל מלמד המשמש כסגן ראש עיריית ראש העין, פנה במספר הזדמנויות ליושב ראש “תאגיד מקום בלב” וביקש לשנות את תנאי המכרז, כך שהעמותה, תעמוד בתנאי הסף וכדי שלא תיפסל מועמדותה על אף שאיחרה בהגשת המסמכים.

הצעות העמותה, התברר, נפסלו והיא הגישה עתירה מינהלית נגד התאגיד, כאשר מתברר, כי גם בשלב זה, ניסה סגן ראש העיר מלמד לקדם “פיצוי” של התאגיד לעמותה בתמורה למשיכת העתירה.

הלוביסט עומר כרמי, נאשם באישום הנוסף, שהציג בפני נציגי העירייה מצגי שווא כוזבים על מנת להטות את תוצאות ועדת הרכש של עיריית ראש העין, לרכישת שירותי לובינג.

העירייה, ניסתה להיאבק בתוכנית להקמת תחנת כוח ב-קסם, בשל חשש מפני זיהומים שונים באזור ראש העין, ולשם כך, פנתה לקבלת שירותי ייעוץ לובינג וממשל (“שתדלנות“).

מיכאל מלמד, סגן ראש עיריית ראש העין, הפגישה בין כרמי לבין ראש העיר ו-מנכ”ל העירייה לצורך ייצוג העירייה במאבק. הם הנחו את כרמי לפעול לקדם תהליך התקשרות ולהשיג הצעות מחיר נוספות לטובת הליך רכש.

כרמי, הציג בפניהם ב-כזב, כי פעל מול מתמודדים אחרים, כדי לקבל מהם הצעות מחיר נוספות, בעוד שבפועל הוא פנה לגורמים שונים, כדי להגיש באמצעותם הצעות פיקטיביות, כדי לשלוט ב’תוכן ההצעות‘ ובמטרה ‘להבטיח במרמה את זכייתו במכרז‘.

במסגרת ההתקשרות בין השניים שילמה עיריית ראש העין ללוביסט עומר כרמי עשרות אלפי שקלים מקופתה.

מטעם דוברת מחוז דרום של אגף דוברות הסברה ותקשורת ב-משרד המשפטים, עורכת דין הילה ימיני, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי התיק טופל על ידי עורכי הדין יוחאי בן שמואל, דורין בן ציון, נועם גולדברג ו-ציון דרבאו, מ-המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

אל; כתב אישום נגד סגן ראש עיריית ראש העין, מיכאל מלמד.

אל; כתב אישום נגד הלוביסט עומר כרמי ואח.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן