קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מגדל העמק צל"ש מעורבות בקהילה

מגדל העמק גייסה לוחמי משמר הגבול למען ניצולי שואה

המדור לאזרחים הוותיקים של עיריית מגדל העמק, הפועל במסגרת המיזם הארצי "עכשיו זה הזמן" הצליח לגייס לוחמי מגב של משטרת ישראל, לבקר מתנדבים ניצולי שואה בביתם ולהפיג את בדידותם ◄ מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב' ברכה בן סדון; "אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב 'ניצולי השואה מרותקי הבית' והיא בעיית הבדידות".
הגב' אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי משמר הגבול ברקע: מגדל המסעדה המסתובבת במגדל העמק | עיבוד: שולי סונגו
אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי מגב

עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים, הצליחו "לגייס" ביוזמה מרגשת את לוחמי מגב מיחידת 'שחר צפון' מ-בסיס נטופה שעוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים (לפחות) למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה הבודדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת בנוסף מלא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי ניצולי שואה במסגרת מיזם ארצי רחב היקף להתמודדות עם תופעת הבדידות בקרב 'ניצולי שואה' לאור ההבנה, כי אחת המצוקות הגדולות ביותר של ניצולי השואה היא תחושת הבדידות.

יצוין, כי מספרם של ניצולי השואה במגדל העמק, עומד כיום על כ-734 המוכרים לגורמי הרווחה בעיריית מגדל העמק.

אנשי המקצוע של האגף, המטפלים מדי יום בניצולים, יחד עם רכזת התכנית מטעם עמותת מטב, עמותה וותיקה, בתחום הטיפול הסיעודי, החלו כבר באיתור ובגיוס של מתנדבים ליוזמה המשותפת לרשות המקומית, הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר בשיתוף ג'וינט ישראל-אשל ובהפעלת עמותת מטב.

בעקבות שיתוף הפעולה, הצליחו אנשי הצוות של האגף ורכזת המתנדבים של הפרויקט מטעם 'מטב' הגב' רינת רוסו לגייס לא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי הניצולים לפחות למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה.

המתנדבים, עברו הכשרה ייעודית, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

 מומי בן סימון; "אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה".

דובר עיריית מגדל העמק, מר כפיר בזקמסר לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; המתנדבים שיצטרפו לפרויקט יקבלו ה, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

המתנדבים שיאותרו ויתקבלו לפרויקט, יתבקשו להתחייב להתנדבות שאורכה המינימלי, יהיה שנה לפחות.

כאמור, נרשם גיוס מפתיע ומרגש נוסף הוא של לוחמי מגב מיחידת 'שחר צפון' מ-בסיס נטופה אשר עוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים כל פעם לבתים של שתי קשישות ניצולות שואה ממגדל העמק.

לוחמי מגב שואלים לשלומן, משוחחים ומנעימים את זמנן, מפגשים שהובילו לקשר מרגש במיוחד בין הקשישות ללוחמים.  

מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב' ברכה בן סדון; "אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב 'ניצולי השואה מרותקי הבית' והיא בעיית הבדידות".

מנהל האגף לשירותים חברתיים ויועץ ראש העיר לענייני אזרחים וותיקים, מר מומי בן סימון; "מחובתנו לדאוג לרווחתם של ניצולי השואה, לכן הרשות המקומית, מפתחת עבורם שירותים ומענים ייחודיים ומגוונים.

כגון; שכונה תומכת, מועדון מופת, ביקורי בית, מיצוי זכויות ועוד. אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה".

■ על פעילותו זו של עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים -מוענק צל"ש פורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה'.
דילוג לתוכן