איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מגדל העמק צל"ש מעורבות בקהילה

מגדל העמק גייסה לוחמי משמר הגבול למען ניצולי שואה

המדור לאזרחים הוותיקים של עיריית מגדל העמק, הפועל במסגרת המיזם הארצי "עכשיו זה הזמן" הצליח לגייס לוחמי מגב של משטרת ישראל, לבקר מתנדבים ניצולי שואה בביתם ולהפיג את בדידותם ◄ מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב' ברכה בן סדון; "אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב 'ניצולי השואה מרותקי הבית' והיא בעיית הבדידות".
הגב' אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי משמר הגבול ברקע: מגדל המסעדה המסתובבת במגדל העמק | עיבוד: שולי סונגו
אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי מגב

עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים, הצליחו “לגייס” ביוזמה מרגשת את לוחמי מגב מיחידת ‘שחר צפון’ מ-בסיס נטופה שעוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים (לפחות) למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה הבודדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת בנוסף מלא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי ניצולי שואה במסגרת מיזם ארצי רחב היקף להתמודדות עם תופעת הבדידות בקרב ‘ניצולי שואה לאור ההבנה, כי אחת המצוקות הגדולות ביותר של ניצולי השואה היא תחושת הבדידות.

יצוין, כי מספרם של ניצולי השואה במגדל העמק, עומד כיום על כ-734 המוכרים לגורמי הרווחה בעיריית מגדל העמק.

אנשי המקצוע של האגף, המטפלים מדי יום בניצולים, יחד עם רכזת התכנית מטעם עמותת מטב, עמותה וותיקה, בתחום הטיפול הסיעודי, החלו כבר באיתור ובגיוס של מתנדבים ליוזמה המשותפת לרשות המקומית, הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר בשיתוף ג’וינט ישראל-אשל ובהפעלת עמותת מטב.

בעקבות שיתוף הפעולה, הצליחו אנשי הצוות של האגף ורכזת המתנדבים של הפרויקט מטעם ‘מטב’ הגב’ רינת רוסו לגייס לא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי הניצולים לפחות למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה.

המתנדבים, עברו הכשרה ייעודית, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

 מומי בן סימון; “אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה”.

דובר עיריית מגדל העמק, מר כפיר בזקמסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; המתנדבים שיצטרפו לפרויקט יקבלו ה, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

המתנדבים שיאותרו ויתקבלו לפרויקט, יתבקשו להתחייב להתנדבות שאורכה המינימלי, יהיה שנה לפחות.

כאמור, נרשם גיוס מפתיע ומרגש נוסף הוא של לוחמי מגב מיחידת ‘שחר צפון’ מ-בסיס נטופה אשר עוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים כל פעם לבתים של שתי קשישות ניצולות שואה ממגדל העמק.

לוחמי מגב שואלים לשלומן, משוחחים ומנעימים את זמנן, מפגשים שהובילו לקשר מרגש במיוחד בין הקשישות ללוחמים.  

מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב’ ברכה בן סדון; “אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב ‘ניצולי השואה מרותקי הבית’ והיא בעיית הבדידות“.

מנהל האגף לשירותים חברתיים ויועץ ראש העיר לענייני אזרחים וותיקים, מר מומי בן סימון; “מחובתנו לדאוג לרווחתם של ניצולי השואה, לכן הרשות המקומית, מפתחת עבורם שירותים ומענים ייחודיים ומגוונים.

כגון; שכונה תומכת, מועדון מופת, ביקורי בית, מיצוי זכויות ועוד. אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה”.

■ על פעילותו זו של עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים -מוענק צל”ש פורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן