מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מגדל העמק צל"ש מעורבות בקהילה

מגדל העמק גייסה לוחמי משמר הגבול למען ניצולי שואה

המדור לאזרחים הוותיקים של עיריית מגדל העמק, הפועל במסגרת המיזם הארצי "עכשיו זה הזמן" הצליח לגייס לוחמי מגב של משטרת ישראל, לבקר מתנדבים ניצולי שואה בביתם ולהפיג את בדידותם ◄ מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב' ברכה בן סדון; "אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב 'ניצולי השואה מרותקי הבית' והיא בעיית הבדידות".
0
0
הגב' אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי משמר הגבול ברקע: מגדל המסעדה המסתובבת במגדל העמק | עיבוד: שולי סונגו
אסתר אוחנה ניצולת שואה מצדיעה ללוחמי מגב

עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים, הצליחו “לגייס” ביוזמה מרגשת את לוחמי מגב מיחידת ‘שחר צפון’ מ-בסיס נטופה שעוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים (לפחות) למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה הבודדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת בנוסף מלא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי ניצולי שואה במסגרת מיזם ארצי רחב היקף להתמודדות עם תופעת הבדידות בקרב ‘ניצולי שואה לאור ההבנה, כי אחת המצוקות הגדולות ביותר של ניצולי השואה היא תחושת הבדידות.

יצוין, כי מספרם של ניצולי השואה במגדל העמק, עומד כיום על כ-734 המוכרים לגורמי הרווחה בעיריית מגדל העמק.

אנשי המקצוע של האגף, המטפלים מדי יום בניצולים, יחד עם רכזת התכנית מטעם עמותת מטב, עמותה וותיקה, בתחום הטיפול הסיעודי, החלו כבר באיתור ובגיוס של מתנדבים ליוזמה המשותפת לרשות המקומית, הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר בשיתוף ג’וינט ישראל-אשל ובהפעלת עמותת מטב.

בעקבות שיתוף הפעולה, הצליחו אנשי הצוות של האגף ורכזת המתנדבים של הפרויקט מטעם ‘מטב’ הגב’ רינת רוסו לגייס לא פחות מתריסר זוגות מתנדבים המגיעים לבתי הניצולים לפחות למפגש שבועי אחד במסגרתו הם יושבים למשך שעתיים עם ניצולי השואה.

המתנדבים, עברו הכשרה ייעודית, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

 מומי בן סימון; “אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה”.

דובר עיריית מגדל העמק, מר כפיר בזקמסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; המתנדבים שיצטרפו לפרויקט יקבלו ה, שמהותה מתן כלים ואמצעים חברתיים שיסייעו להם במהלך הפרויקט.

המתנדבים שיאותרו ויתקבלו לפרויקט, יתבקשו להתחייב להתנדבות שאורכה המינימלי, יהיה שנה לפחות.

כאמור, נרשם גיוס מפתיע ומרגש נוסף הוא של לוחמי מגב מיחידת ‘שחר צפון’ מ-בסיס נטופה אשר עוצרים פעם בשבוע את כל עיסוקיהם ומגיעים מדי שבוע בהרכב של 6 לוחמים כל פעם לבתים של שתי קשישות ניצולות שואה ממגדל העמק.

לוחמי מגב שואלים לשלומן, משוחחים ומנעימים את זמנן, מפגשים שהובילו לקשר מרגש במיוחד בין הקשישות ללוחמים.  

מנהלת המדור לאזרחים וותיקים בעיריית מגדל העמק, הגב’ ברכה בן סדון; “אנחנו רואים בפרויקט זה, כצעד שעשוי לפתור את אחת הבעיות המורכבות שקיימות כיום בקרב ‘ניצולי השואה מרותקי הבית’ והיא בעיית הבדידות“.

מנהל האגף לשירותים חברתיים ויועץ ראש העיר לענייני אזרחים וותיקים, מר מומי בן סימון; “מחובתנו לדאוג לרווחתם של ניצולי השואה, לכן הרשות המקומית, מפתחת עבורם שירותים ומענים ייחודיים ומגוונים.

כגון; שכונה תומכת, מועדון מופת, ביקורי בית, מיצוי זכויות ועוד. אני קורא לתושבי העיר מגדל העמק, להתנדב במיזם חשוב זה”.

■ על פעילותו זו של עיריית מגדל העמק בהובלת המדור לאזרחים הוותיקים -מוענק צל”ש פורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’.

0
0דילוג לתוכן