ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

אור עקיבא | Or Akiva בנימינה | גבעת עדה זכרון יעקב חדרה חדשות חוף הכרמל כפר קרע | كفر قرع מסים פוריידיס | فـُرَيـْدِيس פרדס חנה-כרכור קיסריה

חדרה והאזור מפתיעים לטובה את מס הכנסה רק 5% לא רשמו הכנסות

האזורים שנבדקו במהלך מבצע הביקורות של רשות המסים בישראל, באמצעות פקיד שוּמה חדרה, כללו את; חדרה, זיכרון יעקב, אור עקיבא, פרדס חנה- כרכור, בנימינה, קיסריה, עין שמר, גבע הכרמל, כפר קרע, כפר פרדיס ובאקה אל גרביה ◄ ב-נגריה בפרדס חנה-כרכור, נמצא, כי בעליה ניסר בין השאר לוחות העץ עם "פיסת הכנסה...". תגובת בעל הנגרייה; "במקרה זה, לא הספקתי לרשום...".
0
0
מעלים הכנסות | רקע: לוגו רשות המסים | צילום: אילוסטרציה, ארכיון | עיבוד צילום: שולי סונגו©
מעלים הכנסות

אפילו זקני פקיד שוּמה חדרה, אינם “יושרה” שכזו בעלי עסקים המדווחים כחוק על הכנסותיהם – כך עלה באחרונה ממבצע ביקורות ניהול ספרים בעסקים מתחום התעשייה והמסחר, המקצועות החופשיים ונותני השירותים ובתי העסק בחדרה והאזור.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במבצע של רשות המסים בישראל, נערכו ביקורות ב- 93 בתי עסק, ונמצא, כי רק ב-5% מהם לא נרשמו הכנסות כחוק.

הביקורות התמקדו הפעם בין היתר בעסקים בהם קיים; נפח פעילות גואה, עסקים בעלי מחזורים גבוהים במיוחד, עסקים לגביהם התקבלו מיידעים על חשדות, לכאורה, ל-אי רישום תקבולים ובעסקים אשר בהם נמצאו ליקויים בביקורות קודמות. 

האזורים שנבדקו במהלך מבצע הביקורות, כללו את; חדרה, זיכרון יעקב, אור עקיבא, פרדס חנה-כרכור, בנימינה, קיסריה, עין שמר, גבע הכרמל, כפר קרע, כפר פרדיס ו-באקה אל גרביה.

לקראת ביקורת בפיצוציה בעיר חדרה, בה נמצאו בעבר ליקויים, נערכה קנייה מקדימה מספר ימים לפני המבצע.

ביום המבצע, נערכה ביקורת במקום ונמצא, כי הקנייה המקדימה לא נרשמה, וכי גם פדיון יום הביקורת בסך 897 ₪ כלל לא נרשם בספרי העסק.

בעלת העסק, טענה, כי יש לה ‘הקלות בניהול ספרים‘  ואי לכך, קניית הביקורת ויתר ההכנסות לא נרשמו.

רופא שיניים בעיר באקה אל גרביה; “לא התפניתי לרשום 10,550 ₪”. 

בדיקה מעמיקה של הטענה המוזרה, העלתה, כי לבעלת העסק אין כלל פטור או הקלה מ’ניהול ספרים”. ומן הסתם בהמשך הטיפול בתיק הזה גם לא תהייה הקלה.

אצל רופא שיניים בעיר באקה אל גרביה, עלתה הביקורת מדרגה ונכנסה עד ה”שורש“, התברר מבדיקת ספרי החשבונות ‘אי רישום של הכנסות’ בסך כולל של 10,550 ₪, שהתקבלו במהלך החודש האחרון מ-16 לקוחות שונים.

כנשאל על כך, הסביר רופא השיניים; “לא התפניתי לרשום”.  בעקבות הביקורת, נחקר בעל העסק רופא שיניים והתיק הועבר להמשך “טיפול שורש עמוק“, כנראה, משפטי, כידוע, טיפול שורש, מהווה דווקא ניסיון להצלת השן מעקירה, עם סיכויי הצלחה של קרוב ל-80%, נקווה שאצל נישום זה יהיה 100%.

בביקורת אחרת ב-נגריה בפרדס חנה-כרכור, נמצא, כי בעליה ניסר בין השאר לוחות העץ עם “פיסת הכנסה…”. על כך, הייתה תגובתו של בעל הנגרייה; “במקרה זה, לא הספקתי לרשום“.

כעת הוא ישלם בריבית דרבית על אי רישום הכנסות בסך 4,500 ₪. ממש לא משתלם.

מדוברות ‘רשות המסים בישראל’ נמסר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; חדרהכי מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור.

ברשות המסים בישראל, מבהירים המבצע,  נערך במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן